Umístění Agapornisů.

Dobrý den. Mám dvě samičky Agapornisů 3letá, přes rok byla v páru ve vnitřní kleci a 1letá před týdnem k ní doplněna od chovatele z hejna. Z důvodu dlouhodobého pobytu v zahraničí jsem se rozhodla jim najít stálý domov. Mám dvě možná umístění, jedno do voliery k chovateli do hejna cca 14 agapornisů a u nich má 4 papoušky horské. Mimo chová jestě asi 4 druhy dalších papoušků. A druhé k staršímu pánovi, 68 let,který má také vnější volieru a asi 4 druhy papoušků a jeden pár agapornisů, ke kterým by si samičky vzal. Chci pro samičky co nejlepší řešení, ale na základě malých zkušeností nevím, jaká možnost by pro ně byla vhodnější. Oba mají ptáčky přes zimu vevnitř. Děkuji za rady.

Nahoru

neregistrovaný elan neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele elan z 18.05.2017, 12:32:38

...tedy papoušky nechovám, přesto se pokusím poradit:

  1. Zásadně je někomu dejte nebo prodejte obě společně.
  2. Domnívám se, že by bylo vhodné,  aby u nového majitele byly zpočátku samy dvě v samostatné kleci, tedy předat je i s jejich klecí, kterou znají.
  3. Postupně za nějakou dobu by bylo dobré jim do klece přidat dva samečky a dvě budky.
  4. Protože ve velkém hejnu dochází ke střetu každého jedince z hejna s každým novým přidaným jedincem (t.j cizí 2 Vaše samičky) tak se domnívám, že přidat je do velkého hejna jiných papoušků by bylo méně vhodné, než je přemístit mimo hejno.
  5. Také každá samotná samička samostatně přemístěná jinému chovateli by asi byla ze změny stresovaná.
  6. Nový chovatel by měl být mladý, spolehlivý a který necestuje, aby samičkám papoušků "vydržel" smiley déle, než jste jim "vydržela" Vy.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele elan z 18.05.2017, 12:32:38

Ještě dodatek:

Domnívám se, že papoušci (i jiní ptáci a zvířátka) nemají rádi častou změnu svých majitelů, že ty změny papoušky samozřejmě znervózňují, a že pak papoušci ty opakovaně nové a nové majitele "koušou" a jinak se jim "mstí".  sad

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »