Aktuálně: 5 572 inzerátů168 440 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

zakousnuta samice králika

Lucie (neregistrovaný) 05.06.2017, 07:44:38 xxx.xxx.54.251

Dobrý den, mláďata králika mi přes noc zakousli samici (matku). Mláďata mají 56 dní. Napište prosím,zda jste se s tím už někdo setkali. Děkuji

J.M. (neregistrovaný) 05.06.2017, 14:16:35 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Lucie z 05.06.2017, 07:44:38

Moje přesvědčení je, že samici králíka přes noc nezakousli její mláďata, nýbrž nějaký predátor např.: kuna, tchoř, lasička. Pečlivě prohlédněte dvířka i celý kotec a pevně uzavřete všechny díry buď hustým drátěným pletivem, nebo plechem. Dokonale na noc uzavřete dvířka kotce, aby se např. lasička nemohla do kotce protáhnout škvírou mezi rámem dvířek a okrajem otvoru pro dvířka. Můžete i dvířka na noc ke kotci pevně přidrátovat.

Anonymní (neregistrovaný) 06.06.2017, 07:47:49 xxx.xxx.54.251

Děkuji za odpověď. Podrobně prozkoumu kotec, taky mě to napadlo, jen mi bylo divné, že byla zakousnutá pouze samice, všech 6 mláďat byla v pořádku.

 

J.M. (neregistrovaný) 06.06.2017, 22:24:23 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.06.2017, 07:47:49

Pokusím se odpovědět:

  1. Např. lasička hranostaj touží po krvi. A krve má nejvíce samice. Proto vysaje samici tolik krve, až ji tím zabije.
  2. Na uzavření děr ve dvířkách kotce i v samotném kotci použijte drátěné pletivo s co nejmenšími otvory, tedy s menšími otvory, než má třeba pletivo proti ptákům. Napovrch toho drátěného pletiva ještě na celá dvířka připevněte silonovou síť proti komárům. Komáři přenáší králičí nemoc myxomatózu !
Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2017, 07:55:57 xxx.xxx.54.251
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 06.06.2017, 22:24:23

Děkuji moc za rady. Ještě jsem se chtěla zeptat, dávám králikům, jen oves, ječmen a suchý chléb, nemohli mláďata nedostatek vitamínu nebo něčeho a proto zaútočili na samici. Dávám jím toho dostatek, spíš jde o to zda to stačí. S trávou, mrkví , bramborama a podobně mám u králíku špatné zkušenosti.

 

J.M. (neregistrovaný) 12.06.2017, 10:37:35 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 12.06.2017, 07:55:57

  1. Tedy je mi zcela neznámé, že by mláďata králíků (nebo jiných býložravců) zaútočila a zabila svou matku;  to je absurdní, to býložravci nedělají, tomu nevěřte.
  2. Agresivita králíků se projevuje jinak, např. králík-samec mne jednou při krmení kousl do prstu, nebo králík-samice útočí proti vetřelcům v kotci, když ta samice má v hnízdě mláďata.
  3. Ve Vaší Vámi popsané krmné dávce pro králíky chybí seno a zelená píce (možná obojí dáváte, ale zapomněla jste to napsat). Takže obojí dávejte, je to pro králíky jejich přirozená potrava. Obojí ale dávejte pouze z vlastní oplocené zahrady nebo sadu, nesekejte to někde v polích na mezi. Ke statkovým (klasickým) krmivům si můžete přikoupit minerálněvitaminózní doplněk a ten přidávat do krmiva dle návodu.
  4. Odkaz na krmnou směs pro králíky:http://vyroba-krmiv-stribrne-hory.cz/?gclid=CJ-ptLPut9QCFRU8Gwodc9cAdA
  5. http://www.vase-krmivo.cz/granule-kralik-s-kokcidiost
  6. V předchozím bodě 4. a 5. Vám uvádím příklady odkazů na možnost objednat si "Kompletní krmnou směs pro králíky (i třeba s kokcidiostatikem)". Ale tou krmnou směsí se pak krmí trochu jinak, než klasickými krmivy. Ke KS je třeba dávat např. více vody do napáječky. Existují závěsné plastové napáječky, jsou hygieničtější, než keramické misky.
  7. S tím hledáním vhodného způsobu krmení králíků na internetu si trochu "pohrajte" (-:), abyste našla nejvhodnější podle věku králíků a současně férového dodavatele KS v blízkosti Vašeho bydliště. Pozor na různé "podvodníky" a "šizuňky" ! Pozeptejte se i zkušených a férových chovatelů králíků v okolí. Můžete se i poptat chovatelů na některé místní výstavě králíků.
J.M. (neregistrovaný) 12.06.2017, 10:55:23 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 12.06.2017, 07:55:57

Ještě dodatek:

  1. Maličké králíčky po opuštění hnízda krmit pouze senem a pomaličku postupně přidávat malé množství zeleného krmení; POZOR: mohou se nadmout po konzumaci většího množství (možná i zapařeného) pampeliškového listí. Nadmutá mláďata nechat všechna u jejich matky, pouze přestat krmit zelené, a krmit pouze seno.
  2. Sušený chléb musí být od zdravých lidí, musí být usušený dokonale a NESMÍ BÝT PLESNIVÝ !
  3. Někteří "vykukové" prodávají velmi levně jako "krmné obilí" např. pšenici, ječmen a oves, avšak toto staré obilí bylo původně (v minulých letech) určené k setí, a proto bylo MOŘENÉ ochrannými chemickými prostřdky; takové mořené obilí nekupujte, je pro králíky  J E D O V A T É  !!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.