Aktuálně: 5 155 inzerátů171 937 diskuzních příspěvků17 711 uživatelů

slepice kvoká a sedí v kukani

Janina (neregistrovaný) 12.06.2017, 12:53:01 xxx.xxx.14.239

Dobrý den, prosím o radu. Mám 10 slepiček od podzimu 2016, snáší v průměru 8 -10 vajíček a od pohledu jsou spokojené a zdravé. Výběh mají , kurník také. Vše by bylo naprosto v pohodě, kdyby nám jedna slepička nezačala kvokat - vyčetla jsem, že chce sedět na vajíčkách a ráda by kuřátka. Jenže to my nemůžeme, ani jsme nad tím zatím neuvažovali. Snažila jsem se najít fundovanou radu, odevšad okolo slyším ponořit do vody, strčit do pytle, do sklepa....někde jsem našla, abych ji separovala a nechala spávat na přepravce dírkované, aby nebyla v teple....no, na to jsem přistoupila,po týdnu to přešlo, ale objevilo se toasi po 14 dnech  opět a a teď už po třetí.... asi  to není řešení , kvoká po nějaké době  zase a okupuje kurník s kukaněmi.  Jinak je to krásná , velká slepice, asi rozená kvočna. Kdybych si troufla, asi bych ji ty kuřátka dopřála....(kohouta nemáme, ale sousedka ano...) Jenže je málo místa na další kurník a i málo místa pro nové slepice .  Je nějaké normální řešení pro tuto situaci? Děkuji. Janina 

J.M. (neregistrovaný) 12.06.2017, 13:43:15 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Janina z 12.06.2017, 12:53:01

Možnosti:

  1. Kvočnu někomu půjčit, kdo by si pod ní nechal vysedět kuřata z vajec od svých slepic a svým kohoutem oplozená.
  2. Kvočnu posadit do drátěné klece (koše) bez podestýlky a v té kleci ji pověsit na houpající se silnější větev ovocného stromu; ta větev by měla směřovat mírně šikmo od kmenu stromu. Každý den kvočně nejméně třikrát za den umožnit v klidu na zemi se napít a nažrat. To "houpání" na větvi ve dne v noci musí kvočna absolvovat asi týden v celku, dokud nepřestane kvokat.
  3. Kvočnu dát do malého kurníku zvlášť, bez jakékoliv podestýlky, ale s napáječkou s vodou a s krmítkem s pšenicí; krmit spíše méně. Počkat a nepustit ji ven, dokud nepřestane kvokat.
  4. Kvočnu zabít.
Zdenka (neregistrovaný) 18.06.2017, 06:27:53 xxx.xxx.194.138
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 12.06.2017, 13:43:15

Jsme ve stejné situaci, soused starý pán a zkušený chovatel nám radil. Máte tyto možnosti. Buď vám zapujčím klec ve které může kvočna hnízdit a odchovat oplodněná vejce-budete mít do podzimka kuřata. (půjčil nám bednu rozměrů 50x50x50 cm dřevěnou a z té je vchod do drátěné klece velikosti 80x120x80.  Kvočna sedí na vejcích v té dřevěné bedně kde má hnízdo a prostor ke krmení a vodě. Má se nejméně jednou za den sundat z vajec aby se najedla a napila. Když se kuřata vylíhnou, tak procházejí s kvočnou do drátěného výběhu, který má pletivo i zhora, tak jsou chráněná před dravci.

Nebo, když kuřata nechcete, tak slepici dát v bedýnce na chladný podklad, příkladně betovovou cestu, na betonové víko u studny atd. Soused říká, že je nutné ji chladit, aby přestala kvokat. Tak ať se rozhodnete správně, nám se zalíbila ta první varianta. Kohouta jsme museli včera porazit, útočil na lidi, tak aby nepoložil svůj život marně, budou potomci....:-) Chovu zdrar a nazdar.

 

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.