Aktuálně: 5 586 inzerátů168 224 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů

Štěně neštěká, jen vydává chrčivé zvuky

Barbucha (neregistrovaný) 05.07.2017, 11:13:51 xxx.xxx.106.114

Zdravím, známá mi přinesla ukázat štěňátko, trošku jako dlouhosrstá čivava. Štěňátko se jeví jako naprosto zdravé, bez absence srsti, pěkně papá, vzorová hovínka bez viditelných parazitů. Možná má trošku nafouklejší bříško, ale to bych spíš připisovala obrovské chuti k jídlu. Dle očkovacího průkazu vzorně vakcinované a odčervené. Čilé, hravé, nebojácné. Jediným problémeme je to, že vůbec neštěká. Občas, tedy hodně často skoro neustále vydává těžko popsatelné zvuky, jako chrápání, chrčení. Intenzivnější při vyšší tělesné námaze nebo radosti. Také ve spánku. Pan doktor nám pravil, že je to alergická reakce a píchnul štěňátku injekci... Samozřejmě je to nesmysl, po injekci pejsek chrčel úplně stejně jako před injekcí. Paní má dcerku, a ta dostala štěňátko od tatínka, který je převzal na zahrádce /zatím nebudu psát kde/. Nemáte někdo zkušenost, co by štěňátku mohlo být? Je to čivavka a má 5 měsíců.

Děkuji:)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 05.07.2017, 15:56:07 xxx.xxx.47.70

podle popisu by to mohlo být proloužené měkké patro: http://www.ifauna.cz/psi/diskuse/detail/3325413/civava-chrochta-dusi-se#a3325644

jeďte ke zkušenému veterináři nebo nejlépe na veterinární kliniku.

a příště pořidtě štěně s PP z kvalitního chovu, předejdete těmto problémům

Anonymní (neregistrovaný) 05.07.2017, 19:02:53 xxx.xxx.106.114
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 05.07.2017, 15:56:07

Děkuji za odpověď, já mám fenku s PP, nádhernou pudlici, jeli jsme si pro ni na Slovensko a čivavku, čtyřletou také s PP z chovatelské stanice. Jenže jsem taková psí mamina, že za mnou spousta lidí z vesnice chodí na rady. Mám salónek na stříhání pejsků a jsem veterinární asistentka. Proto bych si nikdy nepořídila štěňátko bez PP předané někde venku. Chtěla jsem jen znát názor majitelů pejsků, jestli někdo nemá zkušenosti s podobným problémem. Ale když už toho mrňouska jednou mají, tak ho určitě nedají do útulku. Společně uděláme co se dá. Já mívám taky pejsky odebrané z množíren, dáme je do pořádku a jdou do nových rodin /mnou ostře sledovaných/.

Markicek (neregistrovaný) 08.03.2019, 11:54:37 xxx.xxx.153.6

Zdravím, prosím zajímalo by mne, které granule a konzervy jsou nejlepší pro štěně? které váš pes sežere pomalu i s miskou?

Anonymní (neregistrovaný) 08.03.2019, 23:35:20 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.07.2017, 19:02:53

Vážená "psí mamino",

takže zřejmě souhlasíte s majiteli a provozovateli psích množíren a pomáháte jim v jejich "podnikání". Hodnotím 👎.

rokal (neregistrovaný) 10.03.2019, 09:57:30 xxx.xxx.166.241

Tak náš pes si zamiloval velice kvalitní konzervy i granule Brit, může se po nich zbláznit.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.