Štěně neštěká, jen vydává chrčivé zvuky

Zdravím, známá mi přinesla ukázat štěňátko, trošku jako dlouhosrstá čivava. Štěňátko se jeví jako naprosto zdravé, bez absence srsti, pěkně papá, vzorová hovínka bez viditelných parazitů. Možná má trošku nafouklejší bříško, ale to bych spíš připisovala obrovské chuti k jídlu. Dle očkovacího průkazu vzorně vakcinované a odčervené. Čilé, hravé, nebojácné. Jediným problémeme je to, že vůbec neštěká. Občas, tedy hodně často skoro neustále vydává těžko popsatelné zvuky, jako chrápání, chrčení. Intenzivnější při vyšší tělesné námaze nebo radosti. Také ve spánku. Pan doktor nám pravil, že je to alergická reakce a píchnul štěňátku injekci... Samozřejmě je to nesmysl, po injekci pejsek chrčel úplně stejně jako před injekcí. Paní má dcerku, a ta dostala štěňátko od tatínka, který je převzal na zahrádce /zatím nebudu psát kde/. Nemáte někdo zkušenost, co by štěňátku mohlo být? Je to čivavka a má 5 měsíců.

Děkuji:)

neregistrovaný Barbucha neregistrovaný

podle popisu by to mohlo být proloužené měkké patro: http://www.ifauna.cz/psi/diskuse/detail/3325413/civava-chrochta-dusi-se#a3325644

jeďte ke zkušenému veterináři nebo nejlépe na veterinární kliniku.

a příště pořidtě štěně s PP z kvalitního chovu, předejdete těmto problémům

Naty1 Naty1 235 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 05.07.2017, 15:56:07

Děkuji za odpověď, já mám fenku s PP, nádhernou pudlici, jeli jsme si pro ni na Slovensko a čivavku, čtyřletou také s PP z chovatelské stanice. Jenže jsem taková psí mamina, že za mnou spousta lidí z vesnice chodí na rady. Mám salónek na stříhání pejsků a jsem veterinární asistentka. Proto bych si nikdy nepořídila štěňátko bez PP předané někde venku. Chtěla jsem jen znát názor majitelů pejsků, jestli někdo nemá zkušenosti s podobným problémem. Ale když už toho mrňouska jednou mají, tak ho určitě nedají do útulku. Společně uděláme co se dá. Já mívám taky pejsky odebrané z množíren, dáme je do pořádku a jdou do nových rodin /mnou ostře sledovaných/.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Zdravím, prosím zajímalo by mne, které granule a konzervy jsou nejlepší pro štěně? které váš pes sežere pomalu i s miskou?

neregistrovaný Markicek neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.07.2017, 19:02:53

Vážená "psí mamino",

takže zřejmě souhlasíte s majiteli a provozovateli psích množíren a pomáháte jim v jejich "podnikání". Hodnotím no.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Tak náš pes si zamiloval velice kvalitní konzervy i granule Brit, může se po nich zbláznit.

neregistrovaný rokal neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »