Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Zápach doma

Michaela (neregistrovaný) 07.07.2017, 19:41:59 xxx.xxx.212.10

Ahoj, pořídila jsem si štěně německého špicla, máme ho doma a většinou s náma i spí v posteli ( já vím že je to špatně). Nicméně nás trápí že si začnul kvůli kocourovi vše značkovat a očůrávat. Samozřejmě se snažíme ho vycvičit aby to nedělal a měl nějakou disciplínu ale trápí mě že se toho zápachu nemůžu zbavit. Nemáte nějaké čističe, likvidátory, přípravky... cokoliv co vám pomáhá a jste spokojeni ? díky moc ! 

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 07.07.2017, 21:39:50 xxx.xxx.47.70
Michaela:

Ahoj, pořídila jsem si štěně německého špicla, máme ho doma a většinou s náma i spí v posteli ( já vím že je to špatně). Nicméně nás trápí že si začnul kvůli kocourovi vše značkovat a očůrávat. Samozřejmě se snažíme ho vycvičit aby to nedělal a měl nějakou disciplínu ale trápí mě že se toho zápachu nemůžu zbavit. Nemáte nějaké čističe, likvidátory, přípravky... cokoliv co vám pomáhá a jste spokojeni ? díky moc ! 


dobrý den, vezmu váš dotaz od začátku:

to, že s vámi pejsa spí v posteli, není určitě špatně- jednak se mu ze začátku nebude stýskat po feně a sourozencích a druhak si tím utvrzujete vztah s vaším pejskem👍

přípravků je plno, většinou je lze zakoupit u veterináře či ve zverimexu, mě se však osvědčila octová voda

návod jak značkování odnaučit: 1. často s ním choďte ven( se štěnětem tak 1x za 2-3 hodiny) ( po probuzení, po hraní, po jídle, když se víc napije...) 2. vždy když to udělá venku pochvalte( nepřehánějte) a dejte nějaký moc dobrý pamlsek... 3. doma mu dělejte "ocas", choďte za ním úplně všude a když bude chtít značkovat, čapněte ho a utíkejte ven( tam bod č.2)

PS: určitě ho nijak netrestejte( např. vymáchání čumáku v loužičce aj.), nepřestal by, pouze by to dělal za vašimi zády, popř. by se vás začal bát a vyrostl by z něho "nervák"( stejně by nikdy nevěděl za co to je)

J.M. (neregistrovaný) 09.07.2017, 14:59:35 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 07.07.2017, 19:41:59

Možnosti řešení:

  1. Zbavte se kocoura.
  2. Zbavte se psa.
  3.  Zbavte se kocoura i psa.
  4. Obě zvířata umístěte do mimobytového prostoru (sklep, garáž, kotec na zahradě, půda a pod.)
  5. Až Vaše děti dostanou roupy, škrkavky, tasemnici, toxoplazmózu a jiné nemoci od zvířat, tak už asi zvířata v posteli mít nebudete.
  6. https://www.google.cz/search?q=prost%C5%99edky+proti+z%C3%A1pachu+ze+zv%C3%AD%C5%99at&hl=cs&rlz=1T4GZEV_csCZ393CZ394&prmd=ivns&source=univ&tbm=shop&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwjz9d3Jn_zUAhXMDpoKHWrLBUoQsxgIEw
Michaela (neregistrovaný) 09.07.2017, 21:09:01 xxx.xxx.212.10
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 07.07.2017, 19:41:59

Ahoj, u nás ve zverimexu nic nemají, mají pouze kondicionery a šampony ale nic na uklid nebo vyčištění. Psa se rozhodně zbavit nechci ani kocoura. Děti nemáme. Na vycvičení pracujeme. Asi se mrknu nekdě na netu akorát nevím jak hledat, protože všude se píše o zápachu ze psa ( když pes smrdí) ale nikde o tom když pes značkuje a podobně . Jinak díky za reakci :)

J.M. (neregistrovaný) 09.07.2017, 21:19:37 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 09.07.2017, 21:09:01

... takže jste si vůbec neotevřela a nepřečetla druhý odkaz z mé předchozí zprávy. Tam v tom odkazu máte vyjmenované i s obrázky nejméně dva přípravky na potlačení zápachu a dokonce i prý vyčištění staré moči psa, když "značkuje." Tak si to přečtěte a zadejte na internetu název přípravku a jistě se Vám ukáže, kdo a kde ten přípravek prodává.

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 09.07.2017, 21:41:33 xxx.xxx.47.70

diskuze i přípravky: https://www.google.cz/search?q=prost%C5%99edky+naodsran%C4%9Bn%C3%AD+z%C3%A1pachu+mo%C4%8Di+psa%29&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=oYZiWaW2BOKE8QfHwIr4Cw#q=prost%C5%99edky+odstran%C4%9Bn%C3%AD+z%C3%A1pachu+mo%C4%8Di+psa

J.M. (neregistrovaný) 09.07.2017, 21:47:28 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 09.07.2017, 21:09:01

Např.

  1. Menforsan sprej, firma PETHOME, tel. 733365833. Je to internetový obchod. To znamená, že Vám objednané zboží pošlou poštou na dobírku.
  2. Beaphar Odour Eliminator.
  3. Francodex sprej.
  4. Clearoma Gel-Pak.
  5. Ve velkých městech jako Praha, Brno, Ostrava určitě ty inzerované přípravky proti značkování budou mít i v prodejnách Zverimexu.

U inzerovaných přípravků jsou udány i jejich ceny, a to přibližně od =180,-- Kč do =1340,--Kč za kus. Parazity a zoonózami od psů a koček se mohou infikovat i dospělí lidé. Domnívám se však, že Vaše snaha "odnaučit" Vašeho psa a kočku "značkování" močí  bude i v nejlepším případě   p o u z e   č á s t e č n á !  A že tím "odnaučováním" budete trápit Vaše zvířata i sebe. "Značkování" močí je pro některá  zvířata víceméně přirozenou činností v jejich přirozeném prostředí tedy v přírodě.

Michaela (neregistrovaný) 11.07.2017, 18:46:59 xxx.xxx.212.10

Ahoj, díky moc za rady, zkusím se na to podívat. Případně i v obchodě když někam pojedeme.  Vy se nějak specializujete na zvířata nebo jste jen chovatel ? 

J.M. (neregistrovaný) 11.07.2017, 20:11:00 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 11.07.2017, 18:46:59

...byla jsem chovatelkou v dětství, v mládí i v dospělosti. Byla jsem studentkou VŠZ oboru chovatelského, jsem absolventkou téže školy. Byla jsem zootechničkou. Teď jsem už starobní důchodkyní. Můj otec byl doktor mediciny. Ale to všechno nic nemění a nezmění na tom, že svého psa a kočku zcela nepřevychováte v jejich přirozených projevech tak, aby ve Vašem bytě vzorně dodržovali lidské hygienické normy. Jsou to zvířata, nejsou to lidé !

Michaela (neregistrovaný) 12.07.2017, 09:41:44 xxx.xxx.212.10

Tak já si samozřejmě dám poradit a ocením každou radu. _Je mi jasné že až mi dojdou nervy tak se budu muset rozhodnout pro psa nebo kočku. Přítel vlastní kocoura a já psa takže bude asi doma dost dusno :D 

 

J.M. (neregistrovaný) 12.07.2017, 22:10:18 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 12.07.2017, 09:41:44

Dobrý večer Michaelo. Chci Vám doplnit, že značkování močí kočkou nebo psem znamená vlastně jejich výstrahu : " Tady (v počůrané posteli) je moje teritorium, sem (do počůrané postele) další slušný živočich nesmí, jinak se budu zlobit !" Pes nebo kočka tuto výstrahu neumí říci slovy,ani ji napsat na výstražnou tabulku. A domnívám se, že čím více jeho pach moči budete potlačovat nějakým deodorantem, tím více bude močit. Lidově řečeno: Jestliže budete Vy a Váš pes ( nebo kocour) smrdět jeho močí, pak to zvíře bude spokojené, ale kocour bude vyhánět psa, a pes bude vyhánět kocoura.  Společné teritorium člověka, kocoura a psa dle přirozených zvyklostí těch zvířat MUSÍ BÝT OZNAČENÉ JEJICH MOČÍ a musí páchnout.

J.M. (neregistrovaný) 13.07.2017, 22:22:59 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 07.07.2017, 19:41:59

Ještě dodatek:

V přírodě značkování močí slouží také k tomu, aby samec našel samici, samice samce, a mláďata aby např. našla rodiče. Je to tedy činnost naprosto účelová a praktická, není to ze strany těch zvířat nějaká schválnost. V TV pořadu americký "krotitel" koček doporučoval: dát do bytu hodně "záchůdků" a vodit kočku na vodítku (jako psa) často ven do přírody. Já se ještě domnívám, že by možná trochu pomohla kastrace, ale na to se zeptejte veterináře.

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 14.07.2017, 14:15:52 xxx.xxx.47.70

J.M.:

Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 12.07.2017, 09:41:44

Dobrý večer Michaelo. Chci Vám doplnit, že značkování močí kočkou nebo psem znamená vlastně jejich výstrahu : " Tady (v počůrané posteli) je moje teritorium, sem (do počůrané postele) další slušný živočich nesmí, jinak se budu zlobit !"

 

Pes nebo kočka tuto výstrahu neumí říci slovy,ani ji napsat na výstražnou tabulku. A domnívám se, že čím více jeho pach moči budete potlačovat nějakým deodorantem, tím více bude močit. Lidově řečeno: Jestliže budete Vy a Váš pes ( nebo kocour) smrdět jeho močí, pak to zvíře bude spokojené, ale kocour bude vyhánět psa, a pes bude vyhánět kocoura.  Společné teritorium člověka, kocoura a psa dle přirozených zvyklostí těch zvířat MUSÍ BÝT OZNAČENÉ JEJICH MOČÍ a musí páchnout.


toto platí hlavně u nekastrovaných kocourů kteří si močí značí své teritorium a dává o sobě "vědět" ostatním nekastrovaným kocourům v okolí

štěně v tomto případě neví( nikdo ho to nenaučil) že doma se neznačkuje a je potřeba ho  to naučit

 

souhlasím, u kocoura nepomůže žádný deodorant, je nutná kastrace, u psa stačí výchova.

znám mnoho lidí kteří mají psa nebo kočku( nebo obojí) a nikdo nesmrdí ničí močí, docílii toho takto: psa naučili že doma se nečůrá, kocoura( nebo kočku)naučili na kočičí toaletu( kocoura vykastrovali) a obě zvířata na sebe zvykli( berou se jako kamarádi)+ jim nějak "sdělili" že dům(byt) je jejich společné teritorium

Michaela (neregistrovaný) 14.07.2017, 21:43:12 xxx.xxx.212.10

Jen poopravím že kocour neznačkuje postel. Chodí do záchodku a je kastrovaný. Pes to občas nezvládne a značkuje okolí záchůdku. Díky za reaakce, ráda se dozvím něco ze života zvířat a jak to oni vlastně vnímají. Na podzim bychom se měli stěhovat na dům, kde bude pes převážně venku. Tak snad to nějak do té doby zvládneme

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 14.07.2017, 21:51:14 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 14.07.2017, 21:43:12

to neznačkuje pouze nevydrží, trénujte tak jak jsem psala v prvním příspěvku a hlavně s ním choďte často ven

jaká j to varianta něm. špice? ( velký, střední, malý-mini)?

 

Michaela (neregistrovaný) 16.07.2017, 20:13:03 xxx.xxx.212.10
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 14.07.2017, 21:51:14

díky , je to menší rasa má asi 8kg 

Roko (neregistrovaný) 18.07.2017, 18:05:20 xxx.xxx.186.132

Zdar, já se tak nějak moc nezapojuju do nějakej diskuzí ale tohle mě celkem chytlo  a tak se přidám o zkušenost. NEříkám že je to nějaké bůhvíjaké řešení. Neřeším a upřímně je mě uplně jedno jak reaguje kočka a pes. Já jsem pán a mě budou poslouchat. Byli jsme v podobné situaci. Fenka byla rozmazlená a dělala si cokoliv co chtěla. Když jsem se přistěhoval k přítelkyni zavedl jsem pevný řád a pes to nedokázaal pochopit. Značkovala všechno, dělala louže a roztrhala co jí přišlo pod ruku. Za čas jsme se skamarádili (spíš jí pud sebezáchovy donutil se skamarádit :D)

V těch těžkých chvilkách mě pomáhaly osvěžovače a likvidátory pachu ,  používali jsem šetrné ale zároven aby jsme zlikvidovali ten zápach. Bacha na nějaké moc dráždící, to psy pak jenom láká. Obchod alpik.cz nabízí fajn produkty i pro chovatele. Dávej bacha na prostředky z drogerky, ty psy a kočky dost lákají a pak dělají takové prasárny. Pokud se budeš stěhovat a pes si navykne chodit ven na záchod a bude v domě jenom spát tak tím líp. Držím pěsti do té doby než stěhování propukne. On když kocour pochopí že má svůj klid tak se nebude cítit v ohrožení a přestane značkovat. Jasný že každý reaguje jinak, jasný že se takový věci nezmění přes noc . Ale vám v takové situaci nepomůže vědět jak reagují psy a jak kočky. Je to o výchově a přístupu 

Držím palce

Roko (neregistrovaný) 18.07.2017, 18:05:21 xxx.xxx.55.26

Zdar, já se tak nějak moc nezapojuju do nějakej diskuzí ale tohle mě celkem chytlo  a tak se přidám o zkušenost. NEříkám že je to nějaké bůhvíjaké řešení. Neřeším a upřímně je mě uplně jedno jak reaguje kočka a pes. Já jsem pán a mě budou poslouchat. Byli jsme v podobné situaci. Fenka byla rozmazlená a dělala si cokoliv co chtěla. Když jsem se přistěhoval k přítelkyni zavedl jsem pevný řád a pes to nedokázaal pochopit. Značkovala všechno, dělala louže a roztrhala co jí přišlo pod ruku. Za čas jsme se skamarádili (spíš jí pud sebezáchovy donutil se skamarádit :D)

V těch těžkých chvilkách mě pomáhaly osvěžovače a likvidátory pachu ,  používali jsem šetrné ale zároven aby jsme zlikvidovali ten zápach. Bacha na nějaké moc dráždící, to psy pak jenom láká. Obchod alpik.cz nabízí fajn produkty i pro chovatele. Dávej bacha na prostředky z drogerky, ty psy a kočky dost lákají a pak dělají takové prasárny. Pokud se budeš stěhovat a pes si navykne chodit ven na záchod a bude v domě jenom spát tak tím líp. Držím pěsti do té doby než stěhování propukne. On když kocour pochopí že má svůj klid tak se nebude cítit v ohrožení a přestane značkovat. Jasný že každý reaguje jinak, jasný že se takový věci nezmění přes noc . Ale vám v takové situaci nepomůže vědět jak reagují psy a jak kočky. Je to o výchově a přístupu 

Držím palce


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.