ŽAKO

Hezký den, mame nového člena rodiny Žaka, teprve 5 dni doma od chovatele. Ale nebyl rucne dokrmovany a boji se ruky. Nějaké rady, aby se nebal? Krmeni si veme,ale pohladit se nenechá. Nebo potřebuje čas? Údajně mu je neco kolem jednoho roku. Dekuji za všechny rady.
Alik83 Alik83 1 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Alik83 z 10.07.2017, 11:34:52

Pouze trpělivost

neregistrovaný Honza neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Alik83 z 10.07.2017, 11:34:52

  1. Zásadně ho nehlaďte po zádech. Není to pes ani kočka, hlazení po zádech mu je nepříjemné. Se shora útočí na ptáky ptačí dravci (např. ostříž, sokol).
  2. Dávejte mu dobrůtky z ruky a nechte přiblížit se jeho k Vám (ne opačně).
  3. Buďte na něho vlídní, nenásilní a dodržujte v domácnosti klid: ať neřvou a neběhají po bytě ani děti, ani psi, ať není nahlas puštěná televize.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

To co vám tady radí -to tak muže platit u andulek a ne u žaka .Absolutně nemáte žadné zkušenosti s většími papoušky  , raději ho vratte nebo prodejte do chovu....,než se oškube.....

neregistrovaný oskar neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele oskar z 06.08.2017, 17:49:28

To co napsal Oskar je holý nesmysl. Žaci se sice velmi často otrhávají, ale vždy to má svůj důvod. Předešlé rady jsou správné. Vím o čem mluvím, mám žaka jako domácího miláčka už 26 let, nikdy se neoškubával a je to zlatíčko.

Když ho máte od chovatele, pan chovatel neví přesně jak je starý ? Každopádně buďte hodně, ale opravdu hodně trpěliví a vlídní a dejte mu čas.

neregistrovaný Mar5 neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »