Aktuálně: 5 053 inzerátů173 545 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

"bojoví psi"=problémoví psi

Reptornicus (neregistrovaný) 19.07.2010, 16:00:16 xxx.xxx.50.182
nechci nic říkat vím že tím půjdu proti tomu co se tvrdí ale není to vždycky vina majitele že pes je takový jaký je samozřejmě neříkám že je to tak pokaždé ale v některých případech jo stejně jako jsou mezi lidmi lidé nepřizpůsobiví a at se snažíte jak chcete stejně se to nezlepší tak jsou i mezi psi psi problémoví kteří si dělají co chcou nerespektují pána a nedá se s nimi hnout
anonymní (neregistrovaný) 13.06.2011, 18:36:53 xxx.xxx.27.90
pro vydavatele vsetky psi nie su zle zalezi od majitela ako ho vycvici
Josef (neregistrovaný) 06.10.2011, 22:12:36 xxx.xxx.223.106
Mylsím si, že bojová plemenea disponují ničivou útočnou silou s potenciálem zabití.Bylo by dobré, třeba vést evidenci s povolením k chovu ( podobně jako u jedovatých hadů ). Je faktem, že chování psa je z velké míry ovlivněno majitelem. Př. střelná zbraň má taká jistou ničivou útočnou sílu s potenciálem zabití a je faktem, že záleží na majiteli jestli ji použije a jak ji použije. Zkrátka předměty a tvorové s jistou ničivou silou by měli podléhat zvláštním nařízením.
anonymní (neregistrovaný) 04.11.2011, 14:18:12 xxx.xxx.99.26
ale ano prostě maji neketeří en nejaky istinkt :( ale i ja si to nemozem prinat ale je to tak :(
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2012, 14:47:03 xxx.xxx.92.162
Mám štěně Ridgebacka kříženého s Pittbulem je mu 5 měsíců a je strašně agresivní na psi nevíte co s tím? Zkoušela jsem ho brát často mezí psi a nikdy mu žádný neublížil ale on hned utočí bez důvodně.Předem děkuji
Petr Ostrava (neregistrovaný) 27.03.2012, 13:06:12 xxx.xxx.117.65
Zdravím z IRSKA sám mám Staffinu a je chovaná a King Charlsem staffinu bylo lehčí vycvičit než Kinga ale sou to obě mazliny akorát je třeba sttafinu utahat takže pořádné procházky každé ráno před prací jinak lidi sou tu většinou ne moc dobře nastaveni do staffu ale většinou to sou lidi s nevychovanýma malýma chundlama co neumí ani psa zvládnout na vodítku:-) jinak trochu znalý pejskaři sou ok a i když mám psi bez problému na veřejnosti na vodítku to je tak nějak slušnost co by se lidi v ČR měli naučit to Antipitbull: chill out :-)
Petr Ostrava (neregistrovaný) 27.03.2012, 13:06:54 xxx.xxx.117.65
Zdravím z IRSKA sám mám Staffinu a je chovaná a King Charlsem staffinu bylo lehčí vycvičit než Kinga ale sou to obě mazliny akorát je třeba sttafinu utahat takže pořádné procházky každé ráno před prací jinak lidi sou tu většinou ne moc dobře nastaveni do staffu ale většinou to sou lidi s nevychovanýma malýma chundlama co neumí ani psa zvládnout na vodítku:-) jinak trochu znalý pejskaři sou ok a i když mám psi bez problému na veřejnosti na vodítku to je tak nějak slušnost co by se lidi v ČR měli naučit to Antipitbull: chill out :-)
Paty (neregistrovaný) 07.06.2012, 12:43:54 xxx.xxx.154.100
Takže,milí přátelé,co je to vlastně bojové plemeno? Jak už tu bylo psáno, je to plemeno vycvičené na boj se psem, nikoliv s člověkem. Pokud si toto "bojové plemeno" pořídí lidi, kteří jsou duševně mimo, je jasné, že i pes bude duševně mimo a bude problémový, ale to samé udělá takový člověk s dogou, vlčákem, dobrmanem atd..takže ano, je pravda, že většina z nás je poděl*ná z těchto plemen kvůli medializaci, všude je vidět, jak útočí atd, bože, ale to je na cvičáku!!!!!!! v realu to jsou takoví mazlíci, že je mi až líto, že to ostatní nevidí. Někteří lidé se ale těchto psů chtějí bát a nevymluví jim nikdo nic. A když se poperou s jiným opsem? Co jako? Ve volné přírodě se snad zvířata neperou? Jsou všechny na ostatní hodné? Těžko, vítězí nejsilnější.. Na druhou stranu jako chovatelka bojových plemen si nedovolím nechat psa mezi lidmi na volno, každý je prostě nemusí, má strach a neví, ok, já to beru. Ale košík mu nedávám, nejednou se mi totiž stalo, že k nám přiběhl nějaký malý podvraťák a začal mi do psa kousat a ten - s náhubkem se nemohl bránit..takže to vůbec. Když má odvahu na to ho kousat, přestože on se nemůže bránit, tak ať si to zkusí bez náhubku, hm? Jinak jak už tu bylo psáno, je velký problém, magor + bojové plemeno, ale to my nevyřešíme...to bylo, je a bude.
marcela emenike (neregistrovaný) 20.08.2014, 15:54:08 xxx.xxx.225.26

mam 2 fenky-2letou pittbulku a rocni fenku staforda. nasla jsem si pritele a ten ma z predchazejiciho manzelstvi 2 male deti (6 a 3 roky),ktere si bere kazdy druhy vikend k nam domu. S fenkama nebyly dosud zadne problemy,k lidem se chovaji vetsinou privetive az pritulne..Ovsem na male deti nejsou zvykly a po pritelovo detech neustale vyjizdej!...Sice je jeste nepokousaly , ale casto na ne vrcej a stekaj a ohanej se po nich...kdyz mame deti doma , jsem nervozni a mam strach,aby jim nejak neublizili,...deti se jich samozrejme zacli bat.Snazim se to resit spis v klidu nez abych na fenky kricela nebo je za to byla..po kazdy,kdyz se to stane , vezmu a psy a snazim se vysvetlit detem.proc nemaji delat to a to a psum ukazovat ,ze to jsou deti a ze nejsmej ublizit,ale zatim se situace nelepsi,....vyjizdej po detech stale dal,....nevim si rady.....mam byt trpeliva????nerada bych , a ani neni mozne abych je drzela oddelene.nemame zahradu a tudis fenky zijou s nama doma .

 

petr (neregistrovaný) 29.09.2014, 16:44:32 xxx.xxx.42.94
Odpověď na příspěvek uživatele antipitbull z 02.07.2009, 17:01:09

umlátit klacke bys potředoval ty. ses jenom vilízanej idiot kterí o techto psech ví uplne hovho. udele nam laskavost a di se ratši zabít

 

Martin (neregistrovaný) 11.12.2014, 20:07:41 xxx.xxx.171.181
DOBRY DEN, Chtel by si poridit americkeho pittbull teriera z linie blue nosel.Hledal jsem na internetu ,ale vetsina psiku je na Slovensku.Tak jsem.se chtel optat zda nekdo nevite o nekom kdo by takovy pesky choval ci existuje nejaka chovna stanice. Dejte mi prosim vedet bud na mail vondrovic89@gmail.com nebo sem.Budu moc rad. Predem dekuji Martin V.
Obrázek
drag (neregistrovaný) 18.02.2015, 01:00:04 xxx.xxx.25.184
Odpověď na příspěvek uživatele Paty z 07.06.2012, 12:43:54

jj je tak...souhlas..a jinak mam uplne stejnou zkusenost co se tyce toho kosiku...nejednou se mi prihodilo totez...to me tak vytacelo ze muj staff..uz chodi taky bez nej krom MHD..

J.M. (neregistrovaný) 18.02.2015, 11:53:34 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele marcela emenike z 20.08.2014, 15:54:08

Dobrý den. Trpělivost ve Vašem případě nemá perspektivu, feny se s dětmi nezkamarádí. Abyste zabránila pokousání dětí Vašimi fenami, nebo aby nepokousaly přímo Vás samotnou,  máte možnosti řešení:

  1. Váš přítel se bude setkávat se svými dětmi z prvního manželství v jiném bytě (na jiném místě) než ve Vašem bytě, kde jsou psi. Váš přítel může se svými dětmi jít třeba do muzea, do loutkového divadla, na houpačky do parku, do restaurace na oběd, na koupaliště a pod. a Vy v té době budete doma se psy.
  2. Před příchodem dětí k Vám a v průběhu návštěvy dětí u Vás v bytě zamknete psy v jedné místnosti na zámek (např. v obýváku, ve sklepě, na půdě, v garáži a pod.).
  3. V době návštěvy dětí někdo (třeba Vy sama) odvede psy ven na procházku vyvenčit a vrátí se až po odchodu dětí.
  4. V době návštěvy dětí dáte psy do útulku nebo do psího hotelu a za jejich odborné hlídání tomu hlídači zaplatíte.
  5. Psů se definitivně zbavíte (dáte je do útulku natrvalo nebo k příbuzným, kteří nemají děti).

Vím totiž o psovi, který už druhý rok vrčí a cení vztekle zuby a "startuje" na lidi, kteří mu nikdy a ničím neublížili. Chyba je v nevychovanosti psa. Takový pes nemůže jít na žádnou výstavu psů ani se účastnit psích soutěží tzv. "agility". Promiňte, ale takový pes je pro mne nenapravitelný " KRIMINÁLNÍK", a dle lidských měřítek by zasluhodal  "doživotí..."😕

Sandra.Hamrikova (neregistrovaný) 13.03.2015, 17:34:07 xxx.xxx.57.150
Odpověď na příspěvek uživatele antipitbull z 02.07.2009, 17:01:09

Já osobně si myslím, že Vaše návrhy na obranu typu mlaťte psa po hlavě tím co se vám zrovna dostane pod ruku není zrovna moudrá rada, psa tím jen vyprovokujete v ještě větší agresy. Jo a jen pro upřesnění NEEXISTUJE ŽÁDNÉ BOJOVÉ PLEMENO tento termín byl psů typu: pitbull teriér, rotvajler atd. pouze přisouzen na základě špatného zacházení lidí s těmito plemeny!!! Já si vážně nemyslím, že rádoby "bojová plemena" patří jen do kotců a na zahrady. A každý kdo má v hlavě jen trochu rozumu nebude odsuzovat psa za něco co ztvořil člověk. Já osobně věřím velkým plemenům více než malým, kteří jsou povahově mnohem méně vyrovnaní než pitbull a jiné rasy. Navíc si myslím, že správný chovatel a majitel by měl být schopen vypozorovat agresivní sklon Svého psa a rázně a včas mu v tomto jeho projevu agrese zabránit! Bohužel nejsem ochotna brát Vaši výhružku o tom, že příště "bojového" psa utratíte sám vážně a ani o to nestojím. Myslím, že kdyby jste poznal opravdově vychovaného pitbulla tak změníte názor a poznát, že tato rasa je jedna z nejobětavějších ras na světě, možná si myslíte, že jde jen o vraždící a agresdivní monstrum, ale to jen proto aby potěšilo Svého pána, který to z něj vytvořil, tento pes a káždý pes by, je a bude pro svého pána i UMŘÍT jen aby ho potěšil, a je velmi smutné, když to člověk dopustí jen pro své vlastní a zvrácené potěšení.

Sandra.Hamrikova (neregistrovaný) 13.03.2015, 17:54:24 xxx.xxx.57.150
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 18.02.2015, 11:53:34

myslím, že zbavyt se psů natrvalo je až příliš radikální řešení a oddělovat psy a izolovat je pryč do vedlejších místností také není dobrý nápad, feny si toto chování brzo spojí s návštěvami dětí a bylo by to ještě horší. Raději bych to řešila trochu mírnější cestou, feny s dětmi bych měla neustále na očích a zalčala feny s dětmi pomalu představovat, budu předpokládat, že feny jste měla před setkáním s Vaším přítelem a tím pádem pro ně nastala veliká změna, musely se s Vaším přítelem o Vás dělit. Feny děti berou jako další vetřelce se se ktrým se o Vás musí dělit a tutíž se sanží děti odehnat, nevnímají je totiž jako dominantní členy domácnosti a proto si myslí, že na ně mohou vrčet, fenkám bych se snažila nenásilnou metodou ukázat, že děti musí brát jako sobě nadřazené, vzala bych feny před návštěvou dětí cca na 2-3 hodiny ven, tam je nechala pořádně vyblbnout a po příchodu domů unavené a klidnější feny s dětmi pomalu odzačátku seznámila, nechala bych feny děti důkladně očichat, děti by neměli na feny sahat ani mluvit, dokud je feny očichávají a ani Vy ne, poté bych pochválila feny a nechala děti ať je také pochválí a popřípadě jm dají z ruky pamlsek. Pokud feny zareágují způsobem, který se Vám či partnerovi nebude líbyt dejte jim to jasně, ale verbálně najevo, že toto si k dětem jako nadřazeným jedincům nesmí dovolovat. Chce to čas a trpělivost, ale věřím, že by se to s láskou a důvěrou povede jen musíte věřit Sobě a svím fenám, že vše půjde dobře. 

Držím pěsti ať si na sebe zvyknou a nemusíte sebe a ani feny omezovat.

jm (neregistrovaný) 13.03.2015, 20:26:03 xxx.xxx.168.107

Jednoduše řečeno: Za činnost psa vždy a všude zodpovídá jeho majitel. Pokud konkrétní pes je jakýmkoliv způsobem nepříjemný,  nebezpečný nebo škodlivý jiným lidem a jejich majetku, měl by se majitel psa buď toho psa zbavit, nebo zcela zabránit kontaktu svého psa s jinými lidmi a s jejich majetkem. Takto by to mělo být formulováno v zákoně, a to bez ohledu na plemeno psa. V zákoně by měla být stanovena povinnost každého majitele psa nechat svého psa na své náklady očipovat. 

Verca (neregistrovaný) 16.03.2015, 19:57:42 xxx:xxx.3194:48b

zdravi jen sem se chtel zeptat jak je na tom stafbull v byte? planuji si poridit psika premyslim o nem ale lidi mi rikaji ze se neco omylem stane napriklad ze dite zakopne o stafbula a v novinach bude ze stafbul napadl dite ale me to neodradi ale jen se chci zeptat v praci jse od 7 do 3 odpoledne a bydlim v byte a mam na pejska plany jako agility, stafbullshow atd. ale jen jestli je to plemeno pro cloveka ktery rozumi psum a je s nimi skoro cely zivot ale bude to jeho prvni pes dekuji :))

 

J.M. (neregistrovaný) 16.03.2015, 20:53:24 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 13.02.2012, 14:47:03

Útočí a útočit bude.

J.M. (neregistrovaný) 20.03.2015, 14:46:26 xxx.xxx.168.107

Přidávám odkaz na rozhodnutí soudu o povinnosti majitele psa zaplatit náhradu výloh pojišťovně i  ostatních náhrad výloh na léčení samotné oběti pokousání psem.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/ns-majitel-muze-nest-odpovednost-i-kdyz-psa-vypusti-nekdo/r~3801e31ccedf11e494a20025900fea04/?utm_source=atlasHP&utm_medium=financebox&utm_term=position-7

Takže pozor na to ! Pokud Váš "pes miláček ? !" bez Vašeho dozoru někoho na veřejném prostranství pokouše, tak to zaplatíte.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.