Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Papoušci se napadají

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 31.07.2017, 17:26:33 xxx.xxx.235.105

Dobrý den, mám problém, nějak nechápu své papoušky a potřebuji pomoc.

Máme doma konflikt papoušků a popíšu vám jak to vzniklo.

Já jsem si před třemi lety vydupala papouška a to Alexandra malého, koupili jsme ho z voliéry, takže nebyl ručně dokrmený. Ochočení bylo náročné, ale nakonec se celkem zadařilo. Problém začal ten, že se upnul na přítele a když odcházel z bytu, začala dělat naschvály, vyhazoval misky, ničil hračky a pod. Po čase jsme zjistili, že je to samička, tak jsme ze jména Kuki, přejmenovali na Kukinu a koupili jsme jí o rok staršího samečka Kubíčka ručně dokrmeného a ochočeného. Ten si vybral přítele a Kukina nám přestala žrát, Kubíček Kukinu napadal a ona přišla i o své místa v bytě. Koupili jsme jí velký strom a byla hned veselejší, ale radost netrvala dlouho. Pořídili jsme druhého samečka Polly a s Kukinou vznikla láska, měli jsme velkou radost.

Po čase se Kubíček stáhnul, oblíbil si mě a Kukina se vrátila k příteli. Polly tím pádem si neměl s kým hrát a Kukina ho začala napadat až do krve. Kvůli Polly jsme hledali čtvrtého papouška, ale protože přítel měl požadavek lutino, tak jsme sehnali jen mládě. Teď to vypadá tak, že Polly chrání dvouměsíční mládě, učí ho a dokonce i krmí a ti dva to mládě napadají a vůbec se jim nedá domluvit.

J.M. (neregistrovaný) 31.07.2017, 21:56:26 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Lenkok z 31.07.2017, 17:26:33

Takže se pokusím poradit:

  1. Podřiďte se přirozeně vzniklým vztahům. Nejlépe by byly dva páry papoušků. Vy dva lidé se jim do toho pokud možno "nemíchejte".
  2. Dva papoušky, co se mají rádi, dejte do jedné klece a ten druhý pár papoušků, dejte do jiné klece.
  3. Pokud nerozumím správně těm vztahům, tak možná budete muset dát papoušky do tří klecí, tedy: a) 2 papoušci, b) 1 papoušek, c) 1 papoušek.
  4. Určitě netrapte žádného z nich tím, že by musel "bydlet" v kleci se svým "trýznitelem". Trýznitel se obvykle svou agresi projevovat NEODNAUČÍ !!! Chovu zdar !
J.M. (neregistrovaný) 31.07.2017, 23:26:40 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Lenkok z 31.07.2017, 17:26:33

P.S.: Domnívám se, že každý papoušek je mnohem věrnější, než jsou lidé. Z toho vyplývá, že asi žádný z nich nebude chápat Vaši lidskou snahu a představu, že má mít rád i jednoho papouška i jednoho člověka. Jeden určitý  papoušek bude chtít mít rád BUĎ JEDNOHO ČLOVĚKA, NEBO JEDNOHO PAPOUŠKA.  Proto andulky vyřešili spárování následovně:

  1. Kukina a lidský přítel (=Váš přítel).
  2. Kubíček a lidská přítelkyně (=Vy).
  3. Polly a mládě andulčí.

Pro Vás lidi (aby byl klid) z toho vyplývá, že:

  1. Váš přítel se nesmí mazlit s Kubíčkem, ani s Polly, ani s mládětem.
  2. Vy se nesmíte mazlit s Kukinou, ani s Polly, ani s mládětem.
  3. Už se nesnažte jim kupovat další nové andulky a přidávat, měly by v těch nových vztazích další zmatek a mohly by z toho mít až zdravotní problémy.  I každá andulka chce mít "rodinný klid", chce mít vedle sebe někoho spolehlivého, kdo ji nezradí ! Lidé se ze žárlivosti dokonce i vraždí.
J.M. (neregistrovaný) 01.08.2017, 11:35:20 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Lenkok z 01.08.2017, 10:36:26

Ještě dodatek:

Aby papoušci nežárlili, tak Vy a Váš přítel byste si navzájem své intimnosti neměli projevovat před jejich zraky. Vám to nic neudělá a oni budou spokojenější.

J.M. (neregistrovaný) 01.08.2017, 11:45:41 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Lenkok z 01.08.2017, 10:36:26

Mládě může být samo (nebo s Polly) zavřené v kleci celý den a ta klec ho bude chránit proti útokům starších papoušků. Omlouvám se za svůj omyl, totiž za záměnu správného druhu "alexandr malý" za chybný druh "andulka".

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 01.08.2017, 12:41:31 xxx.xxx.162.66

jjo, s intimností máte pravdu, Kubíček okamžitě přiletí a klovne mě do obličeje, to same když ke mně přiletí jeden z papoušku, bud dostane on a nebo já.

Janice (neregistrovaný) 08.08.2017, 18:32:47 xxx.xxx.33.202

Já navážu možná hloupým, začátečnickým dotazem. Nedávno jsme zakoupili dvě mladé andulky. Dvě proto, aby jim nebylo smutno. Ochočování jde velmi pomalu, ale v zásadě jsem to čekala a nelituju, že jsou dvě, protože jsou to skvělá, hravá, ukecaná, soběstačná dvojka. Jen mne za ně mrzí, že ani jeden není schopen jit na ruku, nebo prst, ptž je tím pádem nemůžu pustit prolétnout. Jsou to opravdu náruživí letci.  Napadlo mne, jestli nepořídit jednu, nebo i dvě, už ochočené andulky, které by jim trochu ukázaly...Jakože, jak je pozoruju, jsou to hrozné opice, když pije jedna, jde pít druhá, když má jedna rolničku, jde si zazvonit i druhá, když údajný sameček zobe z ruky klásek, cpe se tam (velmi plaše) i holka. Děkuji za případný nápad, názor. 

J.M. (neregistrovaný) 08.08.2017, 21:03:59 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Janice z 08.08.2017, 18:32:47

Tedy domnívám se a radím: Nekupujte další andulky. Je s nimi riziko nového problému např. zavlečení nemoci, konfliktní chování s původními andulkami, úhyn v důsledku dlouhých šarvátek. Nechte jim čas, zvyknou si na Vás, ochočí se.

Janice (neregistrovaný) 08.08.2017, 21:13:57 xxx.xxx.33.202
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 08.08.2017, 21:03:59

Děkuju moc. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.