Aktuálně: 5 562 inzerátů168 366 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Z miláčka lotrem

Wendy (neregistrovaný) 02.10.2017, 20:22:29 xxx:xxx.193a:b5d2

Dobrý den,

Mám doma dvou letého samečka alexandra malého. Byl dokrmen mnou. Již v mládí se projevil jako vzpurný a trochu agresivní. Hned několikrát jsem si všimla dobrých, ale i horších změn v jeho chování.

Např. Kolem jednoho roka se přestal mazlit a začal se bát dlaně - z toho vzešla agresivita = útočí na prsty. Pracuji s ním a před pár týdny se dokonce nechal podrbat, mazlit a líbilo se mu to i po křídlech (což je pro mě velké plus). Jenže před pár dny jsem si s ním jako vždy hrála (hračky, plyšáci, odraz v mobilu) a on zničehonic agresivně zaútočil na obličej. Bohužel mě chytil za rty. Okamžitě jsem ho zandala do klece, ale obávám se, že tím se jeho změny nálad, zaručeně nezmění. (nebylo to poprvé, co se projevil takto agresivně)

Potřebovala bych radu, zda-li je možné tuto agresi odnaučit. Ignorovat to již nemůžu, ale bohužel neni příliš trestů, co by papouška odnaučily jeho nevhodné chování.

Děkuji

J.M. (neregistrovaný) 02.10.2017, 22:28:28 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Wendy z 02.10.2017, 20:22:29

Pokusím se poradit:

  1. Papoušek není voják, abyste ho drezúrou "napravila" . Náklonnost papouška si nezískáte tím, že ho budete nějak trestat. ☹️
  2. Papoušek ví, že Vy nejste pro něho partnerka, a proto Vám to asi dává na vědomí svou agresivitou. Omlouvám se, ale zdá se mi, že se Vám snaží tím klovnutím říci: "Už mne to nebaví, dej mi pokoj."
  3. Domnívám se, že snad k "nápravě" by mohlo vést přikoupení samičky pro něho a snížení tlaku na něho, aby se s Vámi mazlil. On se domnívá, že se "mazlit" nemusí. On se cítí jako "svobodný pan papoušek"  🙂, který rozhoduje o tom, kdy, komu a na jak dlouho poskytne svou náklonnost.
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 12.10.2017, 23:10:13 xxx.xxx.106.2

Dobrý den,

změny v chování je u Alexandra docela normální, vzniká to hlavně v dospělosti, kdy se mění hladina hormonů. Musíte zpozorovat ve které situaci Vás napadne a tím se vyvarujete klovance. U nás je období, kdy na něj nemohu sáhnout a to hlavně v období přepéřová. Pokud je na Vás zase velice upnutý, tak samice Vám pravděpodobně nepomůže. Může se stát, že samici bude napadat a pokud se jí budete věnovat, tak samec na Vás může začít útočit. Ale vždycky to tak není.

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.