Vzájemný vliv andulky a alexandra malého

Zdravím, nějakou dobu (2 měsíce) mám andulku a dostal jsem Alexandra malého trochu odrostlého (možná 3-4 měsíce), chtěl bych se zeptat, jestli bude mít na oba vliv, že jsou dva? Nějaký vliv na učení? Andulka už pomalu mluví, Alexandr si zvyká ale mám strach, že nebude mluvit ani jeden. Děkuji za rady, odpovědí.

neregistrovaný Dominik neregistrovaný

Dobrý den Dominiku,

pokud si papoušci padnou do oka, tak celkové ochočení bude obtížnější. Papoušči potřebují kontakt a pokud budou trávit většinu času spolu, tak nepočítejte s tím, že je ochočíte. Nebudou mít důvod si hledat kontakt s vámi a vystačí si sami. Tím, že je rozdělíte do jiné místnosti nic nevyřešíte, papoušci budou na sebe pořvávat.

 Doporučuji, častější kontakt s vámi a více či neustále mluvit na papoušky. Pokud je Alexandr ručně dokrmený, tak to pro vás bude plus, bude se zajímat i o vás. Zvuky budou pochytávat od sebe, takže pokud už jeden mluví, bude mluvit stejně i ten druhý, většinou to tak je. Jsou jedinci kteří prostě mluvit nechtějí a mají své originální zvuky, ale to jsou černé ovce smečky. V přírodě se papoušci dorozumívají podle své komunity, jako to máme my. My mluvíme česky a jinde se mluví třeba anglicky. Kakže pokud Alexandr bude s Andulkama, bude pískat jako Andulky, pokud budou Andulky mluvit, bude mluvit stejně a naopak.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Nějak se mi to odhlásilo

Lenkok Lenkok 74 příspěvků

Pokud budete mít nějaký dotaz, napište na email Le8442@seznam.cz a můžeme konzultovat telefonicky.

Lenkok Lenkok 74 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »