Aktuálně: 5 138 inzerátů172 334 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Vzájemný vliv andulky a alexandra malého

Dominik (neregistrovaný) 04.11.2017, 17:57:02 xxx.xxx.191.37

Zdravím, nějakou dobu (2 měsíce) mám andulku a dostal jsem Alexandra malého trochu odrostlého (možná 3-4 měsíce), chtěl bych se zeptat, jestli bude mít na oba vliv, že jsou dva? Nějaký vliv na učení? Andulka už pomalu mluví, Alexandr si zvyká ale mám strach, že nebude mluvit ani jeden. Děkuji za rady, odpovědí.

Anonymní (neregistrovaný) 18.11.2017, 21:03:24 xxx.xxx.79.130

Dobrý den Dominiku,

pokud si papoušci padnou do oka, tak celkové ochočení bude obtížnější. Papoušči potřebují kontakt a pokud budou trávit většinu času spolu, tak nepočítejte s tím, že je ochočíte. Nebudou mít důvod si hledat kontakt s vámi a vystačí si sami. Tím, že je rozdělíte do jiné místnosti nic nevyřešíte, papoušci budou na sebe pořvávat.

 Doporučuji, častější kontakt s vámi a více či neustále mluvit na papoušky. Pokud je Alexandr ručně dokrmený, tak to pro vás bude plus, bude se zajímat i o vás. Zvuky budou pochytávat od sebe, takže pokud už jeden mluví, bude mluvit stejně i ten druhý, většinou to tak je. Jsou jedinci kteří prostě mluvit nechtějí a mají své originální zvuky, ale to jsou černé ovce smečky. V přírodě se papoušci dorozumívají podle své komunity, jako to máme my. My mluvíme česky a jinde se mluví třeba anglicky. Kakže pokud Alexandr bude s Andulkama, bude pískat jako Andulky, pokud budou Andulky mluvit, bude mluvit stejně a naopak.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.