Aktuálně: 5 562 inzerátů168 354 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Psi curani do postele

Kira (neregistrovaný) 08.12.2017, 08:15:07 xxx.xxx.49.146

 

Dobrý den, naše fenka z počátku byla pod mým velením, naučila jsem ji co šlo je opravdu chytrá a učenlivá, ale pak začala pritelovi curat do postele kdykoliv byla možnost, radila jsem se na cvicaku a tam mi řekli, ze uznává jako pana jeho, i když poslouchá vic mě, co řeknu tak je splněno. Stáhla jsem se a role si vyměnili už ho poslouchá, nepodkopavam jeho autoritu, ale pořad když je možnost tak to udělá, nechápu. Třeba tu s tím mate někdo nějaký zkušenosti, myslím ze nikde nepochybujem. Jen mi to nejde na rozum s tímhle jsem se ještě nesetkala. I po pokárání nesmis, ( už vi dobře co to znamena ) tak to udělá

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 08.12.2017, 19:47:06 xxx.xxx.91.8
Odpověď na příspěvek uživatele Kira z 08.12.2017, 08:15:07

1. pouštějte ji do ložnice jen pod vaším dohledem 2. dělejte jí "ocas" - kdykoli půjde do ložnice jděte za ní/ zůstaňte za dveřmi a ve chvíli kdy si přičupne rychle ji čapnětě( i kdyby to bylo v půlce čůrání) a vyneste bez emocí ven, venku přiměřeně pochvalte

u tohoto nepomáhá řvaní zákazů( navíc píšete že zákaz stejně ignoruje), musíte zabránit špatnému chovaní a chválit za dobré

J.M. (neregistrovaný) 08.12.2017, 21:55:22 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Kira z 08.12.2017, 08:15:07

  1. Nechovám psa.
  2. Vím, že pes si močí označuje SVOJE TERITORIUM, dokonce se snaží si takto třeba i přes plot označit  člověka, který se k němu chová přátelsky. Tedy (domnívám se) že ze strany psa označování močí je "přátelské gesto", "označení domova",  že tím jaksi "projevuje lásku" 🙂.
  3. Řešení (dle mého názoru) : Vůbec fenku nepouštějte  do obytných místností svého bytu, a ukončení vstupu do bytu proveďte jednorázově. Udělejte jí luxusní kotec s luxusně vybavenou boudou ( s předsíňkou) před domem nebo za domem, na dvoře, v zahradě nebo v garáži, ve sklepě (a pod). Tím "luxusním vybavením" myslím např. dobré zateplení, dřevěnou podlahu (vyhřívanou ?), teplý pelíšek uvnitř boudy, hračky, plyšového psa, okénko aj.   Misku s vodou a druhou misku se žrádlem dejte před boudou.  A tam v té boudě ji ubytujte. Pokud se Vám to bude vůči ní zdát "kruté", tak se asi budete muset trvale smířit se spaním ve Vaší ložnici v posteli počůrané od fenky. Domnívám se totiž, že se Vám fenku čůrat v posteli NEPODAŘÍ ODNAUČIT; je to totiž proti jejímu přirozenému instinktu (domnívám se).
J.M. (neregistrovaný) 10.12.2017, 20:42:38 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Kira z 08.12.2017, 08:15:07

Dodatek (= další možnost řešení):

Vím, že mnoho lidí dnes žije s kočkou a se psem společně ve svém bytě a dovolují těmto svým domácím zvířatům procházet se po jídelním stole a spát s nimi s lidmi v jejich postelích; je to NEHYGIENICKÉ, s nebezpečím infekce lidí od zvířat různými vážnými nemocemi.  Možná, že jste natolik bohatí, a máte tak veliký dům, že si můžete dovolit jednu místnost přenechat psovi. Tedy své fence můžete zařídit jeden pokoj jako její pokoj, můžete tam dát i dvě postele a na ně všechny lůžkoviny, ona si je počůrá a bude spokojená. A Vy s přítelem můžete spát v jiné ložnici, kam fenku nepustíte, a kde Vám proto lůžkoviny zůstanou čisté,nepočůrné.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.