Agapornis škraboškový: Problém se štípáním

Dobrý den, 

doma máme již třetí týden ručně dokrmeného samečka agapornise škraboškového a vyskytl se u něj problém se štípáním. Papouška máme v klícce v obýváku, aby byl v neustálem kontaktu se všemi členy rodiny, v pravidelných intervalech jej pouštíme ven, hrajeme si s ním - dokonce se už na povel naučil otáčet skořápku, nedělá mu ani problém nastoupit si na rámě, často na mně pospává, tulí se mi ke krku, ale problém je, že občas štípne. Zejména pak štípá do prstů a do rukou, nejdříve jsem to řešila napomenutím - řekla jsem "ne" a foukla na něj, okamžitě pustil, takhle jsme to párkrát opakovali, dokud na povel nereagoval okamžitě, a když náhodou neuposlechl, chytla jsem jej a dala do klece a nevšímala si jej, za chvíli jsem jej pustila a byl pak mnohem opatrnější.

V poslední době však moc nereaguje na napomenutí a povětšinou jej ani nestihnu chytit, abych jej mohla zavřít do klece jako předtím. 

Někdy to probíhá tak, že mám položenou ruku a on přijde a zdánlivě bez důvodu mě štípne. Jindy štípne jen pro to, že natáhnu ruku jeho směrem. 

Nedávno jsem se dohadovala s maminkou, která mi tvrdila, že mnohem lépe reaguje na "au" a striktně odmítá napomínat ptáčka slovem "ne", ona a bratr jej občas kárají zdviženým ukazováčkem (na to reaguje otevřením zobáčku a přikrčením se).

Myslíte, že je možné, že ten problém souvisí s tím, že ptáček nemá sjednocený povel pro napomenutí? Máte nějaké vlastní osvědčené rady a tipy na to, aby se ptáček odnaučil štípat?

neregistrovaný Eliška neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Eliška z 27.12.2017, 15:32:03

dobrý den ,

zkuste mu dávat jídlo z ruky každý den ve stejnou dobu a když neštípne VŽDY ho odměňte pamlskem ja mam taky problem na spěcháto je to tady na téhle stránce můžete se podívat a kdyžtak my také pomoci.

wink

neregistrovaný natylek neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Eliška z 27.12.2017, 15:32:03

Vaše neshody napomenutí, může znamenat problém.

Problém je že nemá respekt a to za to nemůžete vy, ale je to dané tím že je ručně dokrmený a další částí povahou.

Papoušek se naučil Vaší reakci, takže přesně ví co bude následovat když štípne. Vaše handrkování bere jako hru a řekla bych, že ho to nesmírně baví. Zdvižený prst může časem přejít k útoku - klovnutím do prstu. Ano jsou papoušci, kteří utočí po prstech s nejvyšším procentem těch ručně dokrmených.

Každý papoušek je jiný, tím mám na myslí, že některý se nenechá pohladit a některý nechce prsty ve své přítomnosti.

Zkuste mít vždy prsty u sebe a nebo si je schovejte do dlaně, ale tím samozdřejmě ho neodnaučíte jej do nich klovat.

Dnes jsem se tu zmínila na jiném vláknu o tom, že když nechcete, aby dělal co Vám vadí, tak mu to vraťte tím, že mu za odměnu dáte to co vadí jemu. Ono totiž jeho klovnutí, může znamenat i to, že si chce získat vaší pozornost a tím fixujete jeho chování. Vaše reakce by měla být taková, že bud odejdete vy a nebo on. Ale ne, že ho dáte do klece a pořád jste s ním v kontaktu. ONI PAPOUŠCI NESNÁŠÍ SAMOTU!

Doufám, že jste mi rozuměla. Hodně štěstí.

Lenkok Lenkok 43 příspěvků

Dobrý den mám agoše mladé asi 2 měsíce mám je nachat venku nebo je dát do tepla 

neregistrovaný Robert neregistrovaný

Dobrý den mám agoše mladé asi 2 měsíce mám je nachat venku nebo je dát do tepla 

neregistrovaný Robert neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »