Problém se žraním

Dobrý den, mám doma 10-letého pinče. Vždy byl velmi žravý, sezobne opravdu všechno. Poslední půl rok však máme problém při krmení. Dáváme granule 1x denně - vždy večer. Nechce je žrát. Zkoušeli jsme snad všechno. Vyměnili jsme typ granulí, misku, misto. Pokud mu dám z ruky, hltá. Sám si je však nevezme po dobrém, ale ani po zlém. Nechali jsme dva dny vyhladovět, nepomohlo. Pokud mu je smícháme s konzervou nebo do misky hodíme pamlsek, hned se po tom zapráší. Jiné tvrdé pamlsky mu nevadí. Prosím jakoukoliv radu! :(
neregistrovaný Gabriela neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Gabriela z 07.01.2018, 20:55:45

... tak ho krmte VŽDY Z RUKY, nebo mu ke granulím VŽDY PŘIDÁVEJTE KONZERVU.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Děkuji, tak přesně k tomu jsme dojít nechtěli :)
neregistrovaný Gabriela neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Gabriela z 07.01.2018, 21:09:08

  1. Chtěla jste "jakoukoliv radu". Dostala jste tedy dvě z nich. smiley
  2. Pokud si psík "postaví hlavu", tak ho zkrátka musíte buď poslechnout, nebo ho dát do útulku, nebo se ho jinak zbavit, aby se s ním "trápil" jiný majitel (když vyhladovění psíka nepomáhá).
  3. Ale pro Vaši útěchu věřte, že někteří psi dělají horší věci např. čůrají páníčkům do postele nebo po bytě, trhají bytové tkaniny a polstrování, koušou boty,  štěkají a útočí na návštěvy (na dospělé i na děti a mohou dítě i zabít), utíkají z domu (podhrabávají nebo přeskakují plot), honí v přírodě zvěř, nechtějí zůstávat v bytě sami aj.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Tak zbovovat se ho kvůli takové drobnosti je asi hloupost, že. S pejskem jsem chodila od mala na cvičák, dělali jsme obedienci, základní dogdancing i závodili v agility. Tím chci jen říct, že bych raději hledala příčinu PROČ se tak chová a tu odstranila nebo zapracovala na její minimalizaci než ho krmila až do jeho smrti z ruky nebo mu dávala konzervy, když je kastrovaný a přibírá na váze. A to je právě to. Ty horší věci taky tolerujete a pejskovi ustoupíte nebo se je snažíte řešit? ;)
neregistrovaný Gabriela neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Gabriela z 08.01.2018, 07:29:16

Ještě další úvahy a možnosti:

  1. Co se u Vás doma změnilo v době, kdy pes přestal žrát granule ? Pokud si na to vzpomenete, tak byste stav domácnosti mohli vrátit před "nežravé období".
  2. Snad nemá nějaké zkažené zuby; že by ho bolely zuby ?
  3. Pokuste se mu granule zalít vodou (nebo mlékem ?).
  4. Domnívám se, že to bude spíše psychická záležitost. Že pejsek při žrádle nechce být sám. Zkuste mu dávat granule v době, kdy sami jíte a tak, aby vás jíst viděl. Po jídle mu zase misku s granulemi odeberte.
  5. Možná, že by granule žral, kdybyste mu koupili kamaráda (kamarádku), který by před ním granule začal žrát.
  6. Nebo mu na noc žádné granule nedávejte.

Radím, jak umím, také mi to psaní chvilku trvá. A "vyrazit ze mne" na poprvé radu, která obratem pomůže, se Vám asi těžko podaří; nejsem bytost vševědoucí ani všemohoucí  smiley.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
1. Když si to přemítám zpětně, máte pravdu, že problém začal nějakou dobu po tom, co jsme se přestěhovali do nového baráčku. Přišlo nám, že si na nový domov zvykl okamžitě, jiný problém (štěkání, kňučení, ničení věcí) nebyl. Ale to se nám může zdát a pravda je třeba jinde. :( Toto však nevrátíme. 2. Taky mě napadlo, ale jak jsem uvedla, třeba uzené uši nemá problém zkousat. 3. Jednu dobu jsme granule zalévali (i to byla další zkouška, aby začal žrát), ale bylo nám to rozmluveno. Když jsou tvrdé, čistí si tím zuby. V tomto věku už čištění na veterině pod narkózou nechtějí (ani já nechci). Navíc mu byla na poslední kontrole zjištěna šelest na srdíčku. 4. Ano, tak to přesně fungovalo dříve :) Teď už neplatí... 5. Uvažovali jsme o druhém pejskovi, ale tento se nekamarádí, odchází a nevšímá si. Pokud je jiný pejsek dotěrný, zavrčí a opět se snaží odejít. Myslím, že bychom mu tím na stáří jen ublížili :( Děkuji za poznatky a úvahu!!! Pokusím se mu je vždy něčím obzvláštnit, třeba i zdravě. :) (Tvaroh, strouhané ovoce, zelenina...)
neregistrovaný Gabriela neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Gabriela z 08.01.2018, 18:24:42

dobrý den nechte udělat na veterině základní všetření ať máte jistotu že to není zdravotní problém, když si budete jisti že to není zdravotní problém, určitě začněte podávat krmení 2x denně (ráno a večer), mému to zvýšilo chuť k jídlu. Pokud doteď žral o samotě, sednětě si kousek od něj a počkejte než dojí- když to kolem baráku háralo a pes nechtěl žrát, jednoduše jsem byla u misky tak dlouho dokud alespoň část nesežral( vždy když chtěl odejít ukázala jsem do misky se slovy "hele, tady zbyla ještě trocha okurky, koukej to sníst než ti to sní ostatní zvířectvo"). Dále začněte do krmení přidávat kvasnice, ty jsou dobré na rozežrání,nebo alespoň trochu syrového masa či kapku lososového oleje ( také můžete psa nechat vyhladovět stylem nechceš- nežer ale to já beru jako krajní možnost)

přeji ať se pesan co nejdřív zase rozežere:)

Naty1 Naty1 235 příspěvků
Naty1 - Dobrý den, teď jsme právě ve fázi, že s ním u misky sedím a nenechám ho odejít, dokud nedojí. Střídavě ukazuju na misku a zvyšuju hlas a chválím pokud žere. Včera tento postup trval přesně půl hodiny. Jsme z toho otrávení já i pesan, proto jsem se právě rozhodla poprosit o radu. Ostatní určitě vyzkouším, děkuji moc!
neregistrovaný Gabriela neregistrovaný

Zdravim všechny, kteří mají doma pejska s citlivým zažíváním, chci se zeptat jakýma krmíte granulkama popřípadě co dáváte jinýho? doted jsme krmili proplanem ale chtěli by sme změnu protože to složení je nic moc nevadí nám jehněčí ale chci doopravdy takový granule aby byly kvalitní žádný humusy.

neregistrovaný Wendy neregistrovaný

Na problémy se zažíváním jsme pejskovi dávali granule a na to kapky pro psy na střevní flóru. Po pár dnech se mu trávení dalo dopořádku :)

neregistrovaný DominikHr neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Wendy z 10.01.2018, 20:38:24

dobrý den,

proplan je vážně s prominutím sra.ka, pokud chcete něco vážně kvalitního, vybírejte třeba něco jako Wolfsblut, Barking Heads, ND, Aatu, Sipsons... a hlavně syrové maso, zelenina, ovoce, různé oleje...

Naty1 Naty1 235 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Wendy z 10.01.2018, 20:38:24

ahoj, bereme pro psa hlavne Husse- tez na citlive zazivani. i pro cicaka a naprosta spokojenost. ma problemy se srsti- delaji se mu bolaky a od te doby nic a jeste srst ma nadherne lesklou

Alena7 Alena7 12 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Alena7 z 15.01.2018, 20:54:11

Taky jimi krmíme, střídáme lososa a kuře. Jsou vyráběné z kvalitních surovin (maso, ne žádné moučky) a denní krmná dávka není tak vysoká, jako u levnějších granulí. Srst má lesklou a myslím, že ji prospívá. 

Gabcak Gabcak 12 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Wendy z 10.01.2018, 20:38:24

Pokud máte pejska s citlivým trávením, zkuste vybrat takové granulky, které jsou těmto problémům uzpůsobeny - například Brit Care Sensitiv (mají bezoblinou receptruru a jsou vhodné pro psíky s intolerancí a špatným trávením.) :) 

Lenule Lenule 11 příspěvků

Řeším něco podobného naše fenka staforda hrozně prdí a mívá i průjem. Od toho co jsme vynechali z jídelníčku konzervy a paštiky se to zlepšilo, ale stále to není ideál. Teď žere brit care, ale úplně ji nesedí, ani já nejsem spokojená. Přemýšlí že si nechám zaslat nějaké vzorky od husse, doporučilo mi ho spoustu chovatelů, jestli ani to nepomuze tak budeme muset na veterinu..

neregistrovaný Natalie neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Natalie z 21.01.2018, 18:21:40

A co takhle zkusit "neklasické" granule http://www.baron.cz/pes/krmivo-pro-psy/lisovana-krmiva-fit-croc/o-0

Máme 11,5 letou fenku, v 6ti letech jsme na ně najeli a naprostá spokojenost.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

zkuste dát vašemi mazlíčkovi nějakou voňavou a kvalitní konzervu.. uvidíte, že když ho to naláká tak to bude chtít jíst..

neregistrovaný Michal neregistrovaný

Jak píše Michal... Pokud je žrádlo pro psa atraktivní, tak ho žere, tak to prostě je. Hodně dobré a voňavé konzervy má Brit. Taky je od nich bereme a e žrádlem nemáme problém https://www.uzviratek.cz/krmivo-pro-psy-konzervy/brit-mono-protein-konz-beef-400-g-16595.htm

neregistrovaný Madla neregistrovaný

Vyskoušela bych dát nějakou monoproteinovou konzervu do granulí a s trochou vody, postupně zmenšovat množství konzervy.

neregistrovaný Lucasice neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 20)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »