Aktuálně: 5 017 inzerátů173 559 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

žako

Dědoušek (neregistrovaný) 09.01.2018, 19:25:32 xxx.xxx.60.109

Dobrý den všem majitelům papouška žaka.Prosím o názor na chování osmiměsíční samičky žaka.Dorotku mám asi dva měsíce,celkem vše v poho,posledních asi deset dnů když ji pustím a přiletí za mnou sedne si mě na ruku roztáhne křídla a křičí,když na ni v klidu promluvím jako že ji chci uklidnit má tendenci štípat.Po půl hodině "svobody" se uklidní a je mazlivá,než si odpočne a vše jede na novo.Díky všem za názor či radu.

J.M. (neregistrovaný) 09.01.2018, 20:56:45 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Dědoušek z 09.01.2018, 19:25:32

Domnívám se:

  1. že Vám Dorotka něco vyčítá (obviňuje Vás) např. že jste ji před tím dlouho zavřela do klece.
  2. zlobí se a má strach, že ji zase zavřete do klece.
  3. Možná by pomohlo, kdyby mohla být celý den s Vámi mimo klec. (Do klece ji dávat pouze na noc na spaní.)
Dědoušek (neregistrovaný) 10.01.2018, 18:44:45 xxx.xxx.60.109
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 09.01.2018, 20:56:45

Děkuji za názor.

 

J.M. (neregistrovaný) 10.01.2018, 22:51:27 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Dědoušek z 09.01.2018, 19:25:32

Ještě mne napadá něco jiného (dodatek):

Neloudí tak Vaše Dorotka na Vás nějakou dobrůtku ?  Roztažená křídla a křik u mláďat totiž většinou znamenají : "Dej mi jíst, mám hlad".

A to štípání pak (domnívám se) znamená: "Ty mi nerozumíš, nedalas mi jíst !"

neregistrovany (neregistrovaný) 11.01.2018, 20:38:11 xxx.xxx.17.207

Pro j.m . prosím vás neradte , když jste viděla žaka tak na obrazku , žako není andulka, osmiměsíční žako nežadoní o stravu , zřejmě je z něčeho nervozní -něco se mu nelíbí....takové rady nechte ho lítat mimo klec celý den ,je pěkná blbost......pokud v budoucnu nechcete mít s žakem problemy ----dejte mu každodenní režim ,ktery budete dodržovat , jinak dřív nebo později se to projeví na jeho psychice....

Anonymní (neregistrovaný) 12.01.2018, 23:15:12 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele neregistrovany z 11.01.2018, 20:38:11

Na vaší psychice se už něco projevilo   ☹️    👎    . Asi byste potřebovala také "pevný režim"   😠    , abyste se nenavážela do ostatních diskutérů.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 13.01.2018, 02:09:17 xxx.xxx.79.130

Dobrý den, 

podle mě jí něco znervozňuje, může to být i vaše změna učesu či barva oblečení, to Vám takto nedokážu říct, já u Vás nejsem. Jinak když já půstím své papoušky, tak mi křičí radostí, jeden na mě roztahuje křídla a znázorňuje tím pozdrav. Ale ve vašem případě je to docela jíné.

Ano, křik, roztahování křídel a pokyvování hlavou opravdu zanamená chci najíst, ale jen u mládat, které se ještě dokrmují.

Ve vychování papouška je důležité, abyste jeho negativním chování nepodporoval. Pokud jí budete uklidňovat, nebo jí budete podávat pamlsky, tak její chování se bude opakovat. Proč? Dá mi dobrůtku, když ho kousnu. Ne, ne, ne. Kousnu ho a on mě pak nechce mít u sebe. Pokud nechcete, aby dělala něco co Vám vadí, tak jí naoplátku dejte to co nechce ona. Ne fyzické tresty to by se zní stal nervozní papoušek. Naučte se, jí lépe vnímat.

Řeknu vám, jeden můj případ:

Papoušek mě kloval do ramene, já se vždycky otočila a začala nadávat, myslíte si že mi rozumí? Ne, ale získal mojí pozornost, špatně se to odnaučuje. Zkuste se nad tím zamyslet.

 Další alternativou může být to, že příjdete na to, co jí tak rozčiluje a vy to odtraníte, ale počítejte s tím, že se to v budoucnu může opakovat.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 13.01.2018, 02:20:04 xxx.xxx.79.130
neregistrovany:

Pro j.m . prosím vás neradte , když jste viděla žaka tak na obrazku , žako není andulka, osmiměsíční žako nežadoní o stravu , zřejmě je z něčeho nervozní -něco se mu nelíbí....takové rady nechte ho lítat mimo klec celý den ,je pěkná blbost......pokud v budoucnu nechcete mít s žakem problemy ----dejte mu každodenní režim ,ktery budete dodržovat , jinak dřív nebo později se to projeví na jeho psychice....


Ano, nechat papouška celý den venku má také negativní následky a to ke všemu když je takto mladý, papoušek Vám pak nebude chtít do klece, kdy vy budete potřebovat a bude zkoušet Vaší trpělivost. A to neplatí jen u Žaka, ale u všech papoušků. Pokud dáte papouškovi volnost, bude taky tak s Vámi jednat. Nevychovaný papoušek je neštěstí.

Dědoušek (neregistrovaný) 14.01.2018, 11:24:00 xxx.xxx.60.109
Odpověď na příspěvek uživatele neregistrovany z 11.01.2018, 20:38:11

Díky za názory,souhlasím s režimem.To víte člověk chce dát zvířeti v zajetí to nejlepší a nevědomky dělá chyby.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.