Aktuálně: 5 144 inzerátů172 487 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Štěně bez PP

Annie (neregistrovaný) 21.01.2018, 12:35:44 xxx.xxx.245.181

Zajímám se o koupi štěněte německé dogy, nejsem žádná chovatelka a proto bych raději hledala pejska bez papírů, bohužel většinou se jedná o chovatelské stanice. Lze i od chovatelských stanic sehnat štěňátko bez PP? Máte s tím nějaké zkušenosti?

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 21.01.2018, 19:29:59 xxx.xxx.91.8
Annie:

Zajímám se o koupi štěněte německé dogy, nejsem žádná chovatelka a proto bych raději hledala pejska bez papírů, bohužel většinou se jedná o chovatelské stanice. Lze i od chovatelských stanic sehnat štěňátko bez PP? Máte s tím nějaké zkušenosti?


dobrý den, chcete- li si pořídit "dogu" bez PP, jděte se porozhlédnout do útulku, tam budete mít stejnou šanci na psa šmrncnutého dogou jako u koupě štěněte bez PP...

a teď vážněji: pokud chcete německou dogu, pořiďte si s PP, bez PP to bude kříženec možná s dogou s nejistým vzhledem a povahou. CHS by vám možná štěně prodala i bez PP, ale za stejnou cenu jako s PP, jinak pokud se chcete ohánět "šílenou" cenou psů s pp, tak 1. pokud nemáte na psa s pp, kde vezmete třeba na případnou operaci? 2. to co ušetříte na bezPP, necháte někdy ve dvojnásobku na veterině protože psi s PP mají minimálně vyšetřené( a negativní) rodiče na dědičné nemoci, 3. nestandartní štěně s PP je někdy i levnější než namnoženej bezPPrák

Anonymní (neregistrovaný) 23.01.2018, 14:42:45 xxx.xxx.245.181
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 21.01.2018, 19:29:59

Nerada bych se dotkal Vašeho ega, ale opravdu nejsem žádný začátečník v chování psů, tudíž tyto argumenty, které jsou zde řečené mi přijdou opravdu jako, a ačkoliv bych to ráda řekla slušně, ale jako totální blbosti. To, že pes s PP stojí třeba i 25 000,- je podle mého názoru opravdu hodně peněz v případech, že nehodlám mít psa na výstavy a kde je dáno, že pes bude nějakou operaci potřebovat nebo bude mít nějaké onemocnění? Nemluvě o tom, že název ''namnoženej bezPPrák'' je zaprvé nechutné označení a zadruhé, nevím jaké máte zkušenosti Vy, ale já jsem za celý život neměla ani jednoho papírového psa (měla jsem jich 6) a s žádným nikdy problém nebyl, všichni bohužel již zemřeli na stáří. Takže ne opravdu množírny psů různých ras, není tak obvyklé jak píšete Vy. Ptala jsem se, zda je možnost se k takovému šťeňátku dostat a neprosila jsem o poučení, navíc o takové které nemá ani hlavu, ani patu a už vůbec není ničím podložené. Při vší úctě, pokud jste tedy majitelkou psa, jistě jedině s PP na výstavy a jiné aktivity v podobě množení a výdělku peněz.

Přeji krásný den!

eva (neregistrovaný) 01.07.2018, 10:50:06 xxx.xxx.81.91

Nedá mi to a musím přidat svou zkušenost. Mám druhého shi-tzu bez PP, ten první špatně viděl, měl problémy s páteří a ušima a to hned od štěněte. A ten druhý v sedmi letech operace, jednou za tři měsíce čištění análních žláz, v létě se mu dělají po těle hnisavé nádory. Nyní v pozdějším věku má astma a nemocné srdce a k tomu ještě rýmu, kterou se nedaří vyléčit. Na veterině jsme jako doma, ješte že naše paní doktorka je skvělá. Můj další pejsek bude jedině s PP, za návštěvy na veterině, operaci a spoustu léků bych měla několik papírových mazlíčků, ale i přes to je to náš miláček.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.