Betta a rybičky do akvária

Dobrý den, pořídila jsem si akvarium o objemu 8,5 l. Jsem začátečník a chtěla bych v něm chovat bettu bojovnici. Na internetu jsem četla, že betta potřebuje minimálně 1-2 l akvarium. Zajímá mě, jestli je to pravda a chtěla bych se zeptat jestli bych si k ní mohla případně dokoupit ještě par rybiček jiného druhu, četla jsem, že se k ní hodí nejvíc mečovky nebo neonky. Děkuji za odpověd. 

neregistrovaný Veronika neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Veronika z 22.01.2018, 11:23:00

Dobrý den, 

Betta potřebuje minimálně 20l akvárium sama pro sebe. Pokud chcete mít Betu s něčím, tak minimálně 50l akvárium. Jenže do 50l akvária zase neonky nepatří. Tady máte odkaz, kde se dovíte vše o chovu rybek. https://rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra

Najdete tam i jiné rybky a různé rady i jak založit akvárium. 

neregistrovaný Diana neregistrovaný

Dobrý den,

mám akvárko 54l. Mám tetry, neonky, pancěřníčky a jednoho bettu samce. Všimla jsem si, že neonky dorážejí na bettu a občas ho kousnou do ocasu. Měla jsem již jednoho bettu, ale nevydržel dlouho. Myslela jsem, že sem ho už koupila nemocného, po pár dnech ztratil barvu a měl oslizlý ocas, přitom podmínky měl správné. Teď si však nejsem jistá, jestli to neměl od neonek. Nevíte prosím, zda můžou být pro něj hrobou? Ostatní ryby si ho nevšímaj. Díky. 

neregistrovaný Nikola neregistrovaný

Dobrý den chtěla jsem se zeptat mám doma betu samce už od září a přítel mi dnes koupil dvě samičky jsou výrazně menší než sameček a chtěla jsem se zeptat zda je můžu dat normálně do akvária k sameckovi nebo pořídit nové ? 

neregistrovaný Daniela neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »