Žako - spánek

Náš papoušek se naučil "chodit spát" - v zimě tak kolem 14:30 začne povykovat "jedeme spinkat", piští a dožaduje se odvozu na klidné (temné (místo, což je technická místnost). Vstává po 6:30 ( říká ahoj). S přibývajícím dnem - jaro , léto se pak doba kdy se dožaduje spánku, prodlužuje. Zajímalo by mne, zda je noirmální, že "chodí" tak brzy spát, nebo odpočívat. Má něco málo přes 2 roky.

 

neregistrovaný Dagmar neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Dagmar z 05.02.2018, 17:00:14

Tak papouška nemám. Ale domnívám se, že Váš papoušek má možná málo podnětů kolem sebe, málo zábavy. Domnívám se, pokud byste chtěli jeho každodenní dobu bdělosti prodloužit, abyste mu pořídili druhého papouška do páru. Ale ten (ta) nový musí být zdravý, nechte ho nějakou dobu v karanténě podle doporučení veterináře.

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 05.02.2018, 23:20:42

Díky za názor, ale spíš naopak, jsme s manželem doma, takže prakticky celý den s ním někdo je, mluví s ním a nejméně 2x za den lítá.

neregistrovaný dagmar neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Dagmar z 05.02.2018, 17:00:14

Možná by prodloužilo den papouškovi intenzivnější světlo. Tedy přidat do místnosti, kde papoušek celý den je, nějaký silnější zdroj světla, a to obzvláště v zimě. Domnívám se, že celodenní přítomnost druhého papouška je trochu něco jiného, než přítomnost lidí.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

To je strašné.co s tím žakem provadíte.....když žako zapiští,, tak ho odvezete na temné místo.....víte vubec ,kdy  a jak odpočívá......taky vám položím otazku -měla jste vubec před žakem nějakého papouška ---např.andulku ......Ani se nedivím ,že většina majitelu žaku si stěžují na žaky , ale  není chyba v žacích -----ale v majitelích........

 

neregistrovaný žako neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele žako z 09.02.2018, 22:03:24

No, víte, nepochopil/la jste prvotní dotaz, nebyla to stížnost ale snaha dovědět se jak jiní chvatelé žaka si svého papuška vychovávají. Náš je prostě takhle naučený. Kecá a piští prakticky celý den, ale specifická hláška " jedeme spinkat, jedeme atd. - je jednoznačně spojena s požadováním odvozu. A pokud chce vyvézt, pak si o to umí také říct. Mimochodem před ním jsme chovali několik párů andulek, včetně hnízdění, a odchování mláďat.

Spíš jsem čekala nějaký zajímavý názor, jak řeší majitel odpočinek svého žaka během dne (v zimě), protože ten náš je celý den v obýváků a neustále je "v pohybu". Přes léto bývá ve velké voliéře na terase,  a v době, kdy pracujeme na zahradě, žako odpočívá. Takže tady je ta situace jiná.

 

neregistrovaný Dagmar neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »