Agapornis nelétá, přerůstá zobák

Zdravím všechny,

prosím o pomoc či zkušenosti.

Vlastním 2 agapornise - růžovohrdlý a škraboškový. Růžovohrdlý je o půl roku starší a před časem přestal být aktivní. S tím mu začal přerůstat i zobák, který cca jednou za 2 měsíce zastřihuji. Mlaší je plně aktivní, ten druhý se nechá krmit, téměř nelétá a když, tak má problém s okamžitým vysílením, padá jak švestka. Nicméně peří má stejně krásné jako kdysi a jiné problémy nepozoruji. Stravu jsme zkoušeli různě upravovat, zpestřujeme ovocem, zeleninou a větvičkami. Žádné doplňky stravy nepodáváme, kdysi jsme zkoušeli, ale vitamíny ptáci ze zrní vyhazovali.

Předem děkuji za případné podněty.

neregistrovaný Matěj neregistrovaný

Dobrý den,

pro jistotu bych je nenechávala společně pobývat v jedné kleci. Papoušci většinou skrývají nemoc dokud to jde, takže je možné, že byl nemocný již déle, ale nevykazoval žádné symptomy.

Stejně tak se může jednat o přepeřování, které může mít u některých papoušků náročnější průběh - a to i když to do té doby bylo bez větších komplikací. 

Standardně nechte papouška na klidném místě, každý den mu poskytujte čerstvé zrní a vodu, v místnosti udržujte teplo a vlhčí vzduch.

Nicméně konzultaci s veterinářem neodkládejte a psychicky se připravte na to, že to nebude úplně levné - tito lidé rádi vydělávají na našich miláčcích. Co bych Vám ještě mohla doporuči je kontaktovat nějakého zkušeného chovatele ve Vašem okolí, který by Vám mohl poskytnout bližší informace.

Ať se brzo Vašemu papouškovi udělá lépe, dejte vědět, jak vše dopadlo. :-)

neregistrovaný Eliška neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Eliška z 19.03.2018, 22:02:38

Díky za rady. Musím říci, že "lenora" se projevuje už delší dobu, ale oddělení jsem zatím odkládal. Zavedl jsem "dietu" formou zrní téměř bez slunečnic, jelikož mi přišlo, že jich směs obsahuje příliš. Zároveň jsme začali s každodenním pouštěním a zatím se zdá, že začíná být aktivnější a méně zadýchaný.

Jinak z okolí jsem konzultoval prozatím s chovatelem ze ZOO, ale zatím nevíme o nikom, kdo by se tu vyloženě věnoval opeřencům. A tradiční vetrerině se vyhýbám, dokud to jde - jak bylo psáno, není to levné a většinou to nikam nevede. Všichni ptáčci, co jsem kdy měl, skončili dřív nebo později po veterinárním zásahu na dně klece nožičkami vzhůru.

Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

  • Obrázek
neregistrovaný Matěj neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »