Andulky - výměna vajec

Prosím vás, chovatelé andulek, má někdo zkušenost s výměnou vajíček andulek? Hnízdí nám teď 2 páry (v jedné kleci). První pár měl celkem 5 vajec, první dvě se rozbila, zbyla tři. Myslím, že vajíčka jsou neoplodněná. Druhý pár má 9 vajíček a mláďata se začala líhnout už od prvního vajíčka. Vylíhla se doteď 3 mláďata a asi se budou líhnout dál. Slyšel jsem, že při velké snůšce může dojít k tomu, že nejstarší mláďata ušlapou ta čerstě vylíhlá.

Napadlo nás, že bychom dvě nebo tři vajíčka z těch devíti odebrali a podstrčili je prvnímu páru, aby je odchoval. Myslíte, že je to dobrý nápad? Nějaké zkušenosti? Páru s velkou snůškou by se ulevilo a neplodný pár by měl mláďata. Ale na druhou stranu do toho nechceme moc zasahovat.

Předem díky za názory. (Poprvé se nám podařilo, že se vylíhla mláďata, tak to dost prožíváme. :-) )

neregistrovaný Jakub neregistrovaný

Zkušenost nemám. Ale domnívám se, že můžete dvě až tři vajíčka plodnějšímu páru odebrat a dát je páru méně plodnému. Největším rizikem je to, aby Vás andulky plodnějšího páru při odebírání vajíček neviděly !!! (To nevím, jak to provést). Možná, že by pak mláďata opustily !?! POZOR NA TO ! 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 2 (celkem 2)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »