Aktuálně: 5 053 inzerátů173 449 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů

Dotaz

anonymní (neregistrovaný) 26.07.2008, 12:32:21 xxx.xxx.64.236
Mám dotaz - co s slepicí,která je necelý rok stará a začne kvokat. Sedí jen na hnízdě a kvoká. Kohouta nemáme.
Marková (neregistrovaný) 26.07.2008, 14:24:14 xxx.xxx.105.3
Odkvokávání:
kvočnu dát do drátěné klece se dnem z drátěného pletiva, ničím nepodestlat, s klecí pověsit na houpající se větev stromu. 2x až 3x denně ji s klecí dát na chvíli na zem a do klece dát na chvíli krmení a vodu, aby se mohla nažrat a napít. Prý asi po týdnu v kleci na větvi kvokat přestane. Může s klecí být pvěšená i v noci na chráněném místě před psy a zlými lidmi.
rehu
rehu (1 příspěvků) 28.07.2008, 13:17:55 xxx.xxx.107.54
Vážení diskutující, kachní vejce jsou poživatelná pokud vám nevadí mirná natrpklá chut po dukladném zpracování třeba v pečivu atd jsou stejná jak slepičí , já bych je smažená nejedl jsou trpší. Pokud se jedná o choresterol tak mají oněco více než slepičí, slepičí vejce také jíte či ne! Je snich lebší piškot než ze slepičích. uher
anonymní (neregistrovaný) 02.08.2008, 06:54:57 xxx.xxx.251.137
Dobrý den mám dotaz ohledně krůt. Mám krocana a krutu krocan asi 17 kg a kruta 12 kg tak že asi dospělí a kruta začala občas snášet vejce tak jednou za tři dny je to normální a budou ty vejce oplodněný nebo to mám přecházet.
Obrázek
Marková (neregistrovaný) 02.08.2008, 18:43:48 xxx.xxx.105.3
Můžete si někde v líhni na oplozenost nechat vajíčka prosvítit. Pokud jste viděl páření, tak asi oplodněná budou a krůta může snášeti oplodněná vejce delší dobu třeba po odstranění krocana. Jinak s líhnutím krůt nemám zkušenosti, jak dlouho před líhnutím se mohou sbírat vejce. Ale stálo by to zato nechat si je někde v líhni vylíhnout. Zeptejte se někde v líhni, např. v Otíně na Moravě, tam byl (a možná ještě je)
dlouholetý chov krůt.
Kontaktujte:
E-mail: martin.mag@volny.cz
Telefon: 728253198
nebo jiného inzerenta na tomto webu.
anonymní (neregistrovaný) 03.08.2008, 10:46:02 xxx.xxx.251.137
Tak kruta už snáší každý den pářit jsem je neviděl . Prosím o radu za jak dlouho se dá na prosvícení zjistit jestli jsou oplozená. jelikož neznám nikoho v okolí kdo má líheň tak nevím jestli se mi vyplatí něco postavit
anonymní (neregistrovaný) 03.08.2008, 13:02:50 xxx.xxx.26.151
Pokud simkrůta sedne, tak po týdnu sezení by měl být ve vejci vidět tzv. "pavouček" ze žilek a malého zárodku. Pavouče je na horní straně ležícího vejce, blíže tupému konci. Dana
anonymní (neregistrovaný) 03.08.2008, 13:55:08 xxx.xxx.251.137
Bohužel kruta jenom snese a dál se o vejce nestará tak leda asi jenom líheň
Marková (neregistrovaný) 04.08.2008, 21:16:55 xxx.xxx.105.3
Ony všechny samičky ptáků napřed nanesou vejce, teprve pak, když jich je plné hnízdo, tak si na ně sednou. Takže možná ještě počkejte, až vajec do hnízda nanese víc. Do líhně je snad ještě čas je dát. Ale musí vidět, že už má vajec ve hnízdě dost.
anonymní (neregistrovaný) 05.08.2008, 07:29:08 xxx.xxx.251.137
No jo ale nebudou ty první zachlazený když na ních nebude třeba prvních 5 dní sedět
Marková (neregistrovaný) 05.08.2008, 14:00:55 xxx.xxx.105.3
Nebudou zachlazený. Zachlazený, a proto pak nedokončený vývoj a úhyn ve vejci mají zárodky, na kterých už před tím delší dobu samička ptáka seděla, a pak z nějakých příčin z hnízda utekla, a tím nedokončila inkubaci. Nepatrné zárodky ve snešeném vejci před začátkem zahřívání mají schopnost určitou dobu se nevyvíjet a živé počkat na začátek zahřívání.
anonymní (neregistrovaný) 05.08.2008, 16:59:53 xxx.xxx.251.137
Díky za informace tak vejce asi začnu sbírat a udělám nějakou líheň
Daja (neregistrovaný) 25.08.2008, 17:55:48 xxx.xxx.174.190
Dobrý den všem,mám dotaz ohledně krůtích vajec.Nevíte někdo jak jsou na tom s cholesterolem a zda se dají používat ke konzumaci.Dík
J.M. (neregistrovaný) 26.08.2008, 11:39:39 xxx.xxx.105.3
Pro Daju:
Krůtí vejce jsem ještě nejedla, jejich obsah cholesterolu zjištěný odbornou laboratoří neznám. Přesto bych si klidně krůtí vejce uvařila na tvrdo do bramborového salátu, nebo umíchala na pánvičce na oleji a se špekem nebo se šunkou a k tomu si dala krajíc dobrého českého chleba. Vejce jako vejce. Tzv. a samozvaní "výživáři" náš národ ohledně výživy úplně zblbli. I cholesterol je součástí normální stravy.
Aleš Baťha (neregistrovaný) 28.12.2008, 12:37:20 xxx.xxx.89.109
Pokud vím tak z mysliveckého hlediska je tenebroz jen obyčejný bažant tmavý a bažant kolchidský je uplně stejný jako bažant obojkový ale nemá obojek, jako daleko více rozšířenější bažant obecný obojkový-Bažant-OBECNÝ nevím co si mám pod tímto pojmem představit...Bažant obecný je řečeno jako kachna pekingská-neexistuje kachna pekingská ale buď pekingská kolmá nebo pekingská americká.
A těm pojídačům vajec vzkazuji že kachním ani krůtím ani husím vejcím nic není a jist se dají normálně ale reklamy říkají že je dnes všechno nezdravé,zatím co pokud si poválečné ročníky pamatují tak tu nebyli než kachny pekingské americké přejmenované na kachny pekingské československého typu abychom si nerozházeli komunisty a kachny kampelky coby NOSNÉ plemeno kterému se vejce odebírali a normálně jedli ale to nebyly reklamy tak byly tyto vejce normálně požívatelné.!!!Myslím že ten kdo má alespoň špetku rozumu tak se mnou souhlasí,samozřejmě že oplozená vejce by se neměla jíst a le to je každého věc -raději bych jej strčil pod kvočnu aby jej vyseděla, jenom si představte že by někdo jedl těhotné ženy-dává to smysl???Myslím že je to každému jasné...
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 05.01.2009, 17:53:41 xxx.xxx.139.134
Kachní vajíčka se přestala v Čechách používat kvůli přenosu salmonely (?).Jinak se v mnoha zemích normálně jedí a jsou pro tento účel i chované.Čili klidně.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.