Pejsek z útulku - prosím o radu

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Před 3 dny jsme se staly majiteli pejska z útulku. Je to pes, cca 2 roky, kříženec (asi berňák a špic). Pejsek je úžasný, mazlivy, hodný. Celá rodina jsme si ho zamilovali. Od začátku nechce spát v boudě. Tam chodí jen na žrádlo. Raději leží na terase u vchodových dveří do domu. Vypadá to, že byl zvyklý v domě, bytě. Snaží se pořád dostat dovnitř. Naučí se spát v boudě? A pochopi,časem, že uvnitř nebude a bude venku, na zahradě? Psa uvnitř domu nechceme, ale když vidím ty jeho "psi oči", hned bych ho pustila.....moc díky za vaše reakce  

neregistrovaný Marketa neregistrovaný

Dobrý den, pro Vás je teď nejdůležitější, abyste si s pejskem vytvořili pouto a navázala ho na sebe, takže by bylo ideální kdyby jste s ním pár nocí zůstala venku v boudě (alespoň)dokud neusne a pak se ideálně vrátila těsně před probuzením, vytvořte si nějaký jednoduchý a pro psa srozumitelný rituál, např. "vyvenčit, nakrmit, pohrát na zahradě a odvést do boudy se slovy " jdeme spát"( jakkoli Vám bude vyhovovat). Po téhle větě bude ze začátku následovat vaše přítomnost a uhlazení do spánku, později už bude po téhle větě vědět, že následuje "klid a spát, panička se ráno vrátí" a půjde si sám lehnout. Ráno zase zaveďte podobný rituál. další tipy a návody pohledejte zde https://www.ifauna.cz/diskuse/?q=jak+nau%C4%8Dit+%C5%A1t%C4%9Bn%C4%9B+do+boudy&search-in=diskuse , mě a mým známým se nejvíc osvědčila tahle metoda. Přeji hodně štěstí s pejskem:)

Naty1 Naty1 235 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Marketa z 17.04.2018, 21:48:11

  1. Tedy já se domnívám, že byste měli psa zavřít do ohrady postavené kolem jeho boudy. Že mu tím jasně sdělíte, že do domu nesmí, aby si nedělal plané naděje.
  2. Neumím si představit, že by někdo z rodiny páníčků byl případně  ochotný spát v noci se psem v boudě nebo brzy ráno čekat před boudou, až se pes probudí. 
  3. Omlouvám se paní Naty  za tento svůj příspěvek a prosím ji o toleranci k němu. 
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »