Jak naučit chůzi u nohy?

Ahoj a mám menší, nebo spíš větší problém a to s chůzí na vodítku. Kdykoliv s naší Lilly vyjdu ven, táhne jako šílená a ikdyž má 25 kilo a já mám jednou tolik, kolikrát mám opravdu strach, že ji neudržím, uvažovali jsme prve o koupi kšír, aby se neškrtila (opravdu je schopna se začít škrtit jen aby mohla táhnout) ale mám obavy, aby pak netáhla ještě víc. Přitom když ji mohu pustit na volno na louce, tak je to ten nejposlušnějsí pes, přiběhne na zavolání, sama si mě hlídá, poslouchá... jen na vodítku má velký problém. Prosím poradtě, pokud máte zkušenost, budu moc věděčná za cokoli jelikož i přes to tahání se ji snažím brát denně na 2-3 hodiny ven jinak doma a na zahradě lumpačí. Děkuji.

neregistrovaný Lenny neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lenny z 19.04.2018, 21:33:12

Poraďte se s panem Rudolfem Desenským :

Adresa:

Rudolf Desenský, Brloh 53, 397 01 Písek

tel.: 778 040 174

desensky@psycholog-psu.com

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Ahoj, zkus si pořídit krátké vodítko a učit ji to prvně na něm, když vyslovíš povel ''k noze'' a ona ho udělá správně, nezapomeň na odměnu, je potřeba tohle opakovat hodně často, aby si na poslouchání venku zvykla a považavola to za automatickou věc. Až si s chůzí budete jistější, vodítko sundejte a cvičte bez něj ideálně každý den chvilku. Taky je důležitý nebýt na rušném místě, kde pejska láká všechno možné okolo a těžko se pak soustředí.

neregistrovaný Sara120702 neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lenny z 19.04.2018, 21:33:12

Zdravím, v prvé řadě si na vycházky vyhraďte 2-3x delší čas než normálně( může se stát že půjdete 10min trasu i hodinu), poříďte klasické 1,7m vodítko, široký obojek/ postroj a obrňte se svatou trpělivostí a spoustou pamlsků:) možností je více:

1. ve chvíli kdy napne vodítko, zastavte se a nehněte se dál dokud vodítko nepovolí, když jej povolí slovně/pamlskem pochvalte a pokračujte, toto opakujte každou vycházku, někteří psi pochopí po pár procházkách, jiní po týdnu, další po měsíci 2. ve chvíli kdy napne vodítko, otočte se a jděte na druhou stranu než na kterou fenka chce(táhne), jakmile vodítko povolí slovně/ pamlskem pochvalte a jděte zase tam, kam chce ona, časem pochopí že tam kam chce se dostane jen s prověšeným vodítkem

3. ve chvíli ky napne vodítko, jemně( žádné škubání!) ji přitáhnete o pár centimetrů k sobě tak aby se vodítko prověsilo, pochválíte a jdete dál všechny metody jsou pro psovoda zkouška trpělivosti a pravidlo "taháš= ani se nehnu/ jdeme jinam/ půjdeme až prověsíš vodítko" musíte důsledně dodržovat, ve chvíli kdy např. budete někam spěchat a necháte ji tahat, ukážete jí, že tahat se může a bude se vám to o to hůře odnaučovat  

Naty1 Naty1 232 příspěvků

Zdravím, za mě souhlas s komentářem Sara120702, já osobně vždycky při výcviku dbám na to, aby se pejsek soustředil a hlavně aby věděl, co po něm chci, za co ho chválím a za co ho odměňuji. Dělám to nějak takhle - např. u chůze u nohy, tak...ukážu Bennymu odměnu nebo hračku v levé ruce a pak si ji připnu na vestu, ten se hned začne soustředit na ni a když pak jdu, chodí krásně u nohy (v podstatě za tou hračkou) Časem si zvykl a teď už je to pro něj automatické. Takový ten klasický řev na psa a trhání s vodítkem je podle mě na nic.  Vestu mám takovouhle: http://www.4dox.cz/objednavka/damska-klasicka-vesta Je to klasická vesta až na ten magnetický systém na hračku a taky má zvětšené kapsy na vodítko, hračky a pamlsky, což je super :-) Za mě skvělá vychytávka, bez které už na cvičák skoro nechodím :-D

neregistrovaný LucyVo neregistrovaný

Ta vypadá zajímavě, o něčem podobném jsem už dřív přemýšlela, ale nenapadlo mě i takové využití, tak super :-) Děkuji moc za všechny tipy, teď už zbývá jen cvičit, cvičit a cvičit :-D

neregistrovaný Lenny neregistrovaný

Tyjo tak jsem na ten váš odkaz taky mrkla a to je paráda, podobnou vestu mám, ale už několik let a je docela zašlá, navíc bez žádné výšivky ani toho magnetického systému, no tahle je fakt pecka, fakt jsem se asi zamilovala

neregistrovaný Sara120702 neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 7 (celkem 7)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »