Sběr a úklid psích výkalů ve městech

Dobrý den. Prosím všechny slušné, pořádkumilovné a odpovědné lidi o rady, jak nejlépe a nejhygieničtěji sbírat psí výkaly po cizích psech na chodnících ve městě. Zajímá mne konkrétně:

  1. Značka vyzkoušeného praktického mechanického sběrače psích výkalů, který se nemusí od výkalů umývat (tedy s použitím návlekovího igelitového sáčku). Název a kontakt na výrobce sběrače.
  2. Značka (obrázek, popis) ručního  vysavače na psí výkaly. Jeho praktické výhody. Jiný vysavač ?
  3. Zkušenosti s venčením psů a s jejich výkaly na frekventovaných chodnících českých měst.
  4. Zkušenosti a návod na sbírání cizích psích výkalů v děšti, pokud mají kašovitou strukturu a jinak nestandardních, např. extrémně objemných.
  5. Současně platné právní předpisy, které majitelům psů ukládají povinnost sbírat a uklízet psí výkaly po svých psech ve městech. 
  6. Další komentáře k uvedenému tématu např. jak zabránit kálení psů na chodnících.  Předem děkuji za všechny příspěvky. 
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

To milující páníčkové pejsků o toto téma nemají zájem ? Jak je to možné ? Radost ze svých pejsků si nechávají jen pro svůj domov a pro sebe a starost s úklidem psích výkalů "exportují" na veřejné chodníky a na bedra cizích lidí ? Co to je za morálku? To je dle jejich názoru demokracie ?

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Odkaz  na úklidové pomůcky pro sběr a úklid psích výkalů:

http://prima-receptar.cz/konec-psich-vykalu-na-chodnicich-a-v-parcich/

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Sběrače psích výkalů vyrábí a prodává:

Jaroslav Pleva, Sídliště 171, Košťany – Střelná 417 23, Mobil: 605257331

www.clipnex.cz , cena za 1 ks je =50,-- Kč vč. DPH, 

poštovné s dobírkovným je =110,-- Kč

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Sběrače psích výkalů foto (odkaz):

https://www.google.cz/search?q=sb%C4%9Bra%C4%8De+ps%C3%ADch+v%C3%BDkal%C5%AF+foto&hl=cs&rlz=1T4GZEV_csCZ393CZ394&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiC9o3poeDaAhUHYlAKHT7fDsAQsAQIFA

 

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Nebezpečí přenosu choroboplodných bakterií a parazitů ze psů na člověka odkaz:

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/470700-nebezpecne-bakterie-a-paraziti-ktere-mohou-mazlicci-prenest-na-sve-majitele.html

 

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Odkaz na webovou stránku o tom, že majitelé psů po nich neuklízí psí výkaly !!! :

https://www.ifauna.cz/psi/nemodforum/r/detail/765091/kaleni-psu-pred-domem#odpovedet

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Nejlepší je NEMÍT PSA; pak po něm nebudete muset  uklízet jeho výkaly. Když psa nemáte, ušetříte ročně cca 15000,-- Kč (za krmivo, za veterinární služby a za poplatek ze psa). Kromě toho nebudete mít zodpovědnost za znečištěné veřejné prostory a chodníky od výkalů Vašeho psa. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Parazité přenosní ze psů na lidi a na děti odkaz:

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-chat/278058/pozor-na-parazity-prenosne-ze-zvirat-jak-se-branit-chatujte-s-odbornici.html

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Pan podnikatel si ponechal byt a postavil si dům. Byt pronajal "menšinové" rodině, která má psa. Pes někdy nestihne vyběhnout z domu a vyprázdní se na společném schodišti, a to i "velkou" i "malou" potřebu.  "Páníčkové" to ho.no tam klidně nějakou dobu nechají   noangry    a ostatní obyvatelé to musí obcházet a překračovat.  

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Nechutné a zdraví nebezpečné POKÁLENÍ CHODNÍKŮ PSÍMI VÝKALY v ČR

  • Praha 7 chtěla vypátrat nepořádné pejskaře podle DNA jejich zvířat. Neuklizené exkrementy chtěla poslat do laboratoře, kde se mělo zjišťovat, čí pes hromádku na místě zanechal.
  • Oblíbeným nápadem je apelovat na pejskaře v parcích pomocí cedulí s fotografiemi psů.  Potkáte je v Praze 4.
  • Velmi radikálním způsobem řešila problém obec Ohrobec u Dolních Břežan. V obecním zpravodaji vyšly autentické fotografie výkalů pořízené tamními obyvateli i úředníky z radnice. 
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Noví pomocníci

AshPooPie

Tento výrobek působí jako kouzelná hůlka, která promění nevábnou hromádku psího výkalu v kupičku popela. Nicméně pořád to stojí větší úsilí, než normálně sebrat hromádku do sáčku a vyhodit.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Pokud majitel psa neodklidí po svém psovi nečistoty, zanedbá tím povinnost úklidu veřejného prostranství, dopouští se přestupku proti veřejnému pořádku a může mu být na základě ustanovení § 47 odst. 2 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, uložena pokuta do výše 20.000,- Kč. Pozor! Od 01. 10. 2016 bude platit, že spáchá-li majitel psa takový přestupek opakovaně po nabytí právní moci rozhodnutí o přestupku, uloží se mu pokuta do 30.000,- Kč.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

NEDRŽTE BEZDŮVODNĚ PSY VE MĚSTECH  protože

Majitelé psů mají povinnosti Podle občanského zákoníku je každý povinen počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, na majetku, na přírodě a životním prostředí. Vlastník psa nesmí ohrozit jinou osobu, musí se zdržet všeho, čím by nad míru obtěžoval jiného nebo vážně omezoval výkon jeho práv. Podle zákona o přestupcích a trestního zákona  je v případě vzniku újmy jiné osobě (např. bolest poškozeného, poškození věci, ztráta výdělku atd.) povinen uhradit vzniklou škodu.  Veterinární zákon  stanoví povinnosti chovatele, mezi které mimo jiné patří povinnost psa ve stáři od 3 do 6měsíců a poté vždy jednou za rok očkovat proti vzteklině, včetně povinnosti zajistit, aby bylo neprodleně vyšetřeno zvíře, které poranilo člověka nebo s ním přišlo do přímého kontaktu způsobem nebo za okolností,které mohou vyvolávat podezření z onemocnění vzteklinou.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

PES BESTIE, KTERÝ BEZDŮVODNĚ VRČÍ, CENÍ ZUBY, ŠTĚKÁ A POKOUŠE I ZABIJE DÍTĚ NEBO DOSPĚLÉHO ČLOVĚKA.  Ano, takoví psi také existují viz následující příběhy, které se skutečně staly:

17. července 2008: Jednaosmdesátiletého muže a jeho dceru napadla v Kolíně  argentinská doga, která se podhrabala pod plotem. Muž svým zraněním o dva dny později podlehl. 12. listopadu 2010: Čtyřletý hoch spadl z balkonu rodinného domu v obci na Přerovsku do kotce ke dvěma pitbulům. Než se podařilo chlapce vytáhnout, byl mrtev. 17. července 2011: Sedmatřicetiletá žena utonula poté, co se v pískovně Kopa na Mělnicku střetla ve vodě s křížencem pitbula, který utekl majiteli. Žena byla v kritickém stavu transportována do nemocnice, kde zemřela. Majitele zvířete policie obvinila z usmrcení z nedbalosti, soud však stíhání zastavil, neboť muž byl v době neštěstí nepříčetný. 9. prosince 2011: V Radonicích na Lounsku roztrhala smečka 25 rotvajlerů šedesátiletou matku své chovatelky.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Infekce dětí parazity od psů.

Zatímco maminky předškolních dětí jsou v zaměstnání, jejich dětičky na vycházce se školkou běhají a vesele se válejí  ve městech na veřejných travnatých plochách; a ty travnaté plochy slouží zároveň pejskařům a pejskařkám k venčení jejich malých i větších "čoklíků". A samozřejmě ty "nóbl paničky" výkaly svých psů na trávnících nesbírají, protože by si tím přece poškodily své "nóbl image"    no. Takže se vlastně psi i předškolní děťátka "venčí" na stejných trávnících, a není pak divu, že děcka se nakazí z psích výkalů parazity jako jsou roupy, škrkavky a možná i tasemnice !!!  Zkrátka v dnešní době platí, že je nóbl mít psa, ale není nóbl po něm sbírat hovínka.  To se ve školách neučí, že by to tak být nemělo. Zdravotní pojišťovny asi mají peněz dost na léčení parazitárních onemocnění dětí. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 16 (celkem 16)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »