slepice nemoci

Zdravím neví někdo,mají 4 slepice leghorn stáří půl roku,ostatní isa braun -ok.Co je to za nemoc?

  • Obrázek
neregistrovaný Libuše neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Libuše z 16.06.2018, 10:27:14

  1. Název: Zhnisané abscesy nášlapných ploch běháků.
  2. Příčina: Poranění běháků od ostrých předmětů v půdě a následné zhnisání ran.
  3. Léčení: Veterinář může abscesy  rozříznout, od hnisu vyčistit, vydesinfikovat, sterilně opět uzavřít a zavázat. Pak je nutné operované slepici podávat dle veterináře předepsaná antibiotika a džet ji v absolutním suchu někde v kotci nejméně 14 dní, než se jí rána zahojí. Napájet nejlépe kapkovou napáječkou, aby slepice nemohla šlapat do vody. Krmit kompletní krmnou směsí. 
  4. Prevence: Ve výběhu vysbírat ostré předměty. Výběh oplotit na novém místě na trávníku. Do výběhu neházet žádné ostré odpadky jako dráty, staré žiletky, střepy, trny aj. SLEPICE NESMÍ HRABAT NA SMETIŠTI V ODPADCÍCH.

Chovu zdar. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den prosím o rádu koupila jsem mladé slepičky ze začátku snašelý normalní vajíčka ted některé snašejí vajíčka s uplně bílým žloutkem Po uvaření nejde rozeznát co je bílek a co žloutek . moc prosím o radu Děkuji Dana

neregistrovaný Dana neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Dana z 15.07.2018, 20:16:41

Dobrý den Dano. Chov slepic není pro každého. Je k tomu potřeba základních zkušeností, oplocenou zahradu, dodržování hygienických podmínek a hlavně krmit nosnice správným krmivem. Kupte slípkám "Kompletní krmnou směs pro drobnochovatele (N2)" a zkrmujte ji dle návodu pouze samotnou. K tomu čistou pitnou vodu z vodovodu. Můžete jim občas hodit salát nebo nadrobno nasekanou mladou travičku ze zahrady nebo nadrobno nasekané mladé kopřivové listy. Pokud by nosnice jevily známky nemoci (např. skleslost, zastavení snášky, nechuť k žrádlu, průjem) tak požádejte o pomoc veterináře. Chovu zdar. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »