nemoci drůbeže

Dobrý den,

chci se zeptat, naše slepice mají jakoby špinavou, černou hlavu. Je to nemoc a pokud ano, co proti tomu? 

Magda Magda 1 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Magda z 19.06.2018, 20:51:52

Pro upřesnění prosím přiložte fotografii hlavy. Děkuji.  (Nemoc "černá hlava" existuje u krůt.)

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Magda neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Magda z 19.06.2018, 20:51:52

Tedy dle fotografií se nedomnívám, že by to byla "nemoc", Vaše slepice nevypadají nemocné, nejsou "smutné". Ještě prosím napište, zda se Vaše slepice (dle Vašeho názoru) projevují jako nemocné, např. zda mají průjem, zda nechtějí žrát, zda se choulí bez pohybu, zda mají rýmu, kýchají, kulhají, stále sedí v kurníku a nechodí do výběhu, nesnáší vejce nebo jen velmi málo a jiné příznaky nemoci. Pokud příznaky nemoci slepice nemají, tak jsou zdravé. "Špinavou hlavu" jim můžete vlažnou čistou vodou a hadříčkem umýt a dále krmit pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice  N2 v granulích". Hlavu si asi slepice špiní od vlhké míchanice šrotu s vařenými bramborami, kterou přestaňte podávat. Dále doporučuji, abyste jim vytvořila pod kurníkem "popeliště" ze suchého čistého hrubšího křemičitého říčního písku a zastínila jim kurník proti slunečnímu úpalu. Také si pořiďte lepší nosné hybridy např. TETRY (=červené s bílými ocasními pery). Ty na fotografiích jsou spíše těžší, trpí více vysokými teplotami a snáší méně vajec.Chovu zdar !

Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 21.06.2018, 21:19:33

Děkuji za odpověď, slepice (vyandotky) se chovají jako zdravé - žerou, běhají, snáší. Ta velká kropenatá, je stará asi 4 roky a ta nemocná byla, teď už se srovnala. Pokusím se je umýt. Krmení používám granulovanou směs pro nosnice, občas namočím tvrdý chleba. Výběh mají velkou zahradu se stromy. Popeliště mají hliněnou spraš, doplním písek. 

Ještě se zeptám na odčervení, dosud jsem nikdy slepice neodčervovala, do vody to asi nepřichází v úvahu, protože mají přístup k několika zdrojům vody (jezírko). Všechny na internetu doporučované přípravky (Panacur, Helm..) byly v příbalovém letáků pro psy a kočky.

Ještě jednou děkuji za odpověď. A budeme lépe dodržovat hygienu.

S pozdravem Magdaléna

neregistrovaný Magda neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Magda z 22.06.2018, 07:06:56

Dobrý den Magdo.

Děkuji Vám za zprávu, potěšila, protože se potvrdila moje domněnka, že slepice jsou zdravé. Takže špinavé hlavy mají od toho máčeného chleba a popelení se v hlíně. Ten sušený chléb musí být sušený rychle, a nesmí být plesnivý ani na povrchu, ani uvnitř. Plísně totiž produkují toxiny (= jedy). Pokud se budou slepice popelit v písku (místo v hlíně), tak budou mít hlavičky čisté. Wyandotky jsou plemeno těžší, s nižší snáškou. Tzv. "odčervení" se běžně u drůbeže nedělá, pokud se chovají zdravě. Pokud by měly trávicí trakt zamořený nějakými většími parazity, tak by to zjistil veterinář z jejich trusu a předepsal by Vám vhodné antiparazitikum a způsob jeho podávání. Až budete potřebovat, zase se na tomto webu zeptejte, odpovídat mne těší. Chovu zdar. 

PROSÍM O RADU,slepička nechce jíst,vyzobává si peří/na zadečku má již ty velké pryč,straní se ostatních a je strašně vyděšená.Její" kolegyně" mají červené hřebínky a jí nevyrostl a má jej dožluta_! .mám je 2měsíce a radši jsem je odčervila , vejce jim uvařila a zamíchala do jídla/dle rady lékaře/Ostatní již snáší a ona jen sedí stranou a pořád se jako čístí a peří jen lítá.

neregistrovaný Božena neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Božena z 01.08.2018, 09:50:10

Správnou diagnózu a postup léčení určí pouze veterinární doktor, když mu nemocnou slepici přinesete ukázat. Domnívám se však, že prognóza není dobrá. 

Dobrý den, mám čtrnáctitýdení kuřice,běhěm týdne mi dvě uhynuli a nevím proč.Krmila jsem granulemi pro kuřice a poslední týden jsem přidávala pšenici a zbytky z domácí kuchyně.Kuřice žerou a běhají po výběhu.Ty co uhynuli tak poslední den pořád pili vodu a vypadali jako spící.Děkuji za odpověď. 

neregistrovaný Jarka neregistrovaný

Dobrý den, mám čtrnáctitýdení kuřice,běhěm týdne mi dvě uhynuli a nevím proč.Krmila jsem granulemi pro kuřice a poslední týden jsem přidávala pšenici a zbytky z domácí kuchyně.Kuřice žerou a běhají po výběhu.Ty co uhynuli tak poslední den pořád pili vodu a vypadali jako spící.Děkuji za odpověď. 

neregistrovaný Jarka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Jarka z 23.09.2018, 14:27:13

Přesnou diagnózu onemocnění a příčinu úhynu Vašich kuřic na dálku neurčí ani veterinář. Možnosti příčin úhynů:

1. Levně koupená pšenice byla původně určena k setí, a proto mořená chemickými mořidly. Mořidla jsou pro drůbež jedovatá.
  2. Kuchyňské zbytky byly přesolené, tuk ze zbytků ve vedrech žluknul; obojí mohlo možná způsobit úhyn.
  3. Kuřice se z nepasterizovaných kuchyňských zbytků infikovaly nějakou lidskou nemocí, která způsobila jejich úhyn. 
  4. Vaše poměrně mladé kuřice v extrémních vedrech trpěly horkem a žízní a nepřežily to.
  5. Možná, že napájecí voda u vás obsahuje nějaké choroboplodné zárodky nebo jedovaté chemikálie, které způsobují úhyn.

Doporučení:

1. Krmte POUZE "Kompletní krmnou směs pro kuřice v drobnochovu".
  2. NEPŘIDÁVEJTE ŽÁDNĚ KUCHYŇSKÉ ZBYTKY ANI PŠENICI !
  3. Zajistěte kuřicím v kurníku i ve výběhu stín a celodenní doplňování čisté pitné nezávadné vody do napáječek. Nedovolte kuřicím pít vodu z nějakého rybníku, louže, nebo např. močůvku z chléva.
  4. Vyhubte v odchovně hlodavce, jsou přenašeči nemocí.
  5. Přikryjte výběh hustou textilní sítí, aby do výběhu nemohli létat divocí ptáci, kteří jsou také přenašeči nemocí a parazitů drůbeže. 
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 11 (celkem 11)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »