Aktuálně: 5 093 inzerátů172 541 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

nemoci drůbeže

J.M. (neregistrovaný) 20.06.2018, 09:42:36 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Magda z 19.06.2018, 20:51:52

Pro upřesnění prosím přiložte fotografii hlavy. Děkuji.  (Nemoc "černá hlava" existuje u krůt.)

J.M. (neregistrovaný) 21.06.2018, 21:19:33 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Magda z 19.06.2018, 20:51:52

Tedy dle fotografií se nedomnívám, že by to byla "nemoc", Vaše slepice nevypadají nemocné, nejsou "smutné". Ještě prosím napište, zda se Vaše slepice (dle Vašeho názoru) projevují jako nemocné, např. zda mají průjem, zda nechtějí žrát, zda se choulí bez pohybu, zda mají rýmu, kýchají, kulhají, stále sedí v kurníku a nechodí do výběhu, nesnáší vejce nebo jen velmi málo a jiné příznaky nemoci. Pokud příznaky nemoci slepice nemají, tak jsou zdravé. "Špinavou hlavu" jim můžete vlažnou čistou vodou a hadříčkem umýt a dále krmit pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice  N2 v granulích". Hlavu si asi slepice špiní od vlhké míchanice šrotu s vařenými bramborami, kterou přestaňte podávat. Dále doporučuji, abyste jim vytvořila pod kurníkem "popeliště" ze suchého čistého hrubšího křemičitého říčního písku a zastínila jim kurník proti slunečnímu úpalu. Také si pořiďte lepší nosné hybridy např. TETRY (=červené s bílými ocasními pery). Ty na fotografiích jsou spíše těžší, trpí více vysokými teplotami a snáší méně vajec.Chovu zdar !

Magda (neregistrovaný) 22.06.2018, 07:06:56 xxx:xxx.896a:7331
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 21.06.2018, 21:19:33

Děkuji za odpověď, slepice (vyandotky) se chovají jako zdravé - žerou, běhají, snáší. Ta velká kropenatá, je stará asi 4 roky a ta nemocná byla, teď už se srovnala. Pokusím se je umýt. Krmení používám granulovanou směs pro nosnice, občas namočím tvrdý chleba. Výběh mají velkou zahradu se stromy. Popeliště mají hliněnou spraš, doplním písek. 

Ještě se zeptám na odčervení, dosud jsem nikdy slepice neodčervovala, do vody to asi nepřichází v úvahu, protože mají přístup k několika zdrojům vody (jezírko). Všechny na internetu doporučované přípravky (Panacur, Helm..) byly v příbalovém letáků pro psy a kočky.

Ještě jednou děkuji za odpověď. A budeme lépe dodržovat hygienu.

S pozdravem Magdaléna

J.M. (neregistrovaný) 22.06.2018, 14:28:03 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Magda z 22.06.2018, 07:06:56

Dobrý den Magdo.

Děkuji Vám za zprávu, potěšila, protože se potvrdila moje domněnka, že slepice jsou zdravé. Takže špinavé hlavy mají od toho máčeného chleba a popelení se v hlíně. Ten sušený chléb musí být sušený rychle, a nesmí být plesnivý ani na povrchu, ani uvnitř. Plísně totiž produkují toxiny (= jedy). Pokud se budou slepice popelit v písku (místo v hlíně), tak budou mít hlavičky čisté. Wyandotky jsou plemeno těžší, s nižší snáškou. Tzv. "odčervení" se běžně u drůbeže nedělá, pokud se chovají zdravě. Pokud by měly trávicí trakt zamořený nějakými většími parazity, tak by to zjistil veterinář z jejich trusu a předepsal by Vám vhodné antiparazitikum a způsob jeho podávání. Až budete potřebovat, zase se na tomto webu zeptejte, odpovídat mne těší. Chovu zdar. 

 

Božena (neregistrovaný) 01.08.2018, 09:50:10 xxx.xxx.167.90

PROSÍM O RADU,slepička nechce jíst,vyzobává si peří/na zadečku má již ty velké pryč,straní se ostatních a je strašně vyděšená.Její" kolegyně" mají červené hřebínky a jí nevyrostl a má jej dožluta_! .mám je 2měsíce a radši jsem je odčervila , vejce jim uvařila a zamíchala do jídla/dle rady lékaře/Ostatní již snáší a ona jen sedí stranou a pořád se jako čístí a peří jen lítá.

J.M. (neregistrovaný) 01.08.2018, 23:17:01 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Božena z 01.08.2018, 09:50:10

Správnou diagnózu a postup léčení určí pouze veterinární doktor, když mu nemocnou slepici přinesete ukázat. Domnívám se však, že prognóza není dobrá. 

Jarka (neregistrovaný) 23.09.2018, 14:26:15 xxx.xxx.76.41

Dobrý den, mám čtrnáctitýdení kuřice,běhěm týdne mi dvě uhynuli a nevím proč.Krmila jsem granulemi pro kuřice a poslední týden jsem přidávala pšenici a zbytky z domácí kuchyně.Kuřice žerou a běhají po výběhu.Ty co uhynuli tak poslední den pořád pili vodu a vypadali jako spící.Děkuji za odpověď. 

Jarka (neregistrovaný) 23.09.2018, 14:27:13 xxx.xxx.76.41

Dobrý den, mám čtrnáctitýdení kuřice,běhěm týdne mi dvě uhynuli a nevím proč.Krmila jsem granulemi pro kuřice a poslední týden jsem přidávala pšenici a zbytky z domácí kuchyně.Kuřice žerou a běhají po výběhu.Ty co uhynuli tak poslední den pořád pili vodu a vypadali jako spící.Děkuji za odpověď. 

J.M. (neregistrovaný) 24.09.2018, 00:02:36 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jarka z 23.09.2018, 14:27:13

Přesnou diagnózu onemocnění a příčinu úhynu Vašich kuřic na dálku neurčí ani veterinář. Možnosti příčin úhynů:

  1. Levně koupená pšenice byla původně určena k setí, a proto mořená chemickými mořidly. Mořidla jsou pro drůbež jedovatá.
  2. Kuchyňské zbytky byly přesolené, tuk ze zbytků ve vedrech žluknul; obojí mohlo možná způsobit úhyn.
  3. Kuřice se z nepasterizovaných kuchyňských zbytků infikovaly nějakou lidskou nemocí, která způsobila jejich úhyn. 
  4. Vaše poměrně mladé kuřice v extrémních vedrech trpěly horkem a žízní a nepřežily to.
  5. Možná, že napájecí voda u vás obsahuje nějaké choroboplodné zárodky nebo jedovaté chemikálie, které způsobují úhyn.

Doporučení:

  1. Krmte POUZE "Kompletní krmnou směs pro kuřice v drobnochovu".
  2. NEPŘIDÁVEJTE ŽÁDNĚ KUCHYŇSKÉ ZBYTKY ANI PŠENICI !
  3. Zajistěte kuřicím v kurníku i ve výběhu stín a celodenní doplňování čisté pitné nezávadné vody do napáječek. Nedovolte kuřicím pít vodu z nějakého rybníku, louže, nebo např. močůvku z chléva.
  4. Vyhubte v odchovně hlodavce, jsou přenašeči nemocí.
  5. Přikryjte výběh hustou textilní sítí, aby do výběhu nemohli létat divocí ptáci, kteří jsou také přenašeči nemocí a parazitů drůbeže. 
Jana (neregistrovaný) 10.10.2018, 12:25:23 xxx:xxx.4cc2:8a70

Dobrý den, mám tříměsíční kuřata která vodila kvočna. Dosud rostla bez problémů, potom jeden kohoutek jakoby zchroml na nohy, nyní další dvě. Žerou, ale skoro nechodí, jen když je popoženu. Do krmiva přidávám plastin. Mají k dispozici celou zahradu. Prosím o radu. Děkuji 

J,M. (neregistrovaný) 11.10.2018, 10:24:30 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 10.10.2018, 12:25:23

Nepíšete, čím kuřata krmíte. Měla by dostávat "Kompletní krmnou směs pro kuřata v drobnochovu" t.j. nejdříve K1 a pak K2 (podle věku kuřat), samotnou; krmte ji podle návodu. Kupte jim tu směs, na krmné směsi pro kuřata se nevyplatí šetřit. Pokud žerou, tak je pravděpodobné, že jim v krmné dávce chybí nějaké živiny v dostatečném množství. 

J.M. (neregistrovaný) 11.10.2018, 10:28:15 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 10.10.2018, 12:25:23

Dodatek: Pozor: Může se jednat i o předávkování plastinu !!! Krmte POUZE tu koupenou KS pro kuřata, která je čerstvá, v záruční lhůtě; nic k té KS už nepřidávejte. 

Jana (neregistrovaný) 11.10.2018, 11:26:35 xxx:xxx.c69f:52be
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 11.10.2018, 10:28:15

Děkuji za radu, určitě to udělám.

Anonymní (neregistrovaný) 03.12.2018, 09:36:29 xxx.xxx.5.195

Dobrý den, prosím o radu - začátkem září jsme si koupili kuřice, tak jako vždy. Bohužel v chovu se objevilo nějaké onemocnění - špatné dýchání, kýchání. Již 2 x po pěti dnech dávali antibiotika volně dostupná v prodejně.  Z nových kuřat jedno a ze starých slepic taky jedna slepice stále kýchají - resp. jako kdyby frkají. Mladé navíc ještě nezačaly snášet. Bohužel stáří neznám - máme je od začatku září, vždy nějaké dokoupíme a během měsíce až dvou začnou snášet. Funguje to takto již přes 20 let, níkdy jsme neřešili nějaké nemoci a léčení, občas nějaká uhyula. můžete mi prosím poradit, zda raději všechny slepice i mladé zlikvidovat, nebo ještě počkat, dočetla jsem se, že rýma, nebo co to vlastně je se nedá z chovu zlikvidovat. Moc prosím o radu   Látalová  

Marie (neregistrovaný) 06.12.2018, 09:57:45 xxx.xxx.183.223

Dobrý den,

poslední dobou slepicím extremně vypadává peří. Vzala jsem si od sousedky, která zemřela slepice a dala dohromady s těma našima. Nemají pravděpodobně žádné parazity, protože jsme je odčervili. Jsou krmeni granulemi, pšenicí, šrotem, brešmbory, pečivem a mají velkáý výběh na zahradě. Chovám slepice už řadu let, ale toto ještě neměly. Děkuji za radu.

                                                                Sošková

Anonymní (neregistrovaný) 01.01.2019, 23:30:12 xxx:xxx.6f29:d5de
Anonymní:

Dobrý den, prosím o radu - začátkem září jsme si koupili kuřice, tak jako vždy. Bohužel v chovu se objevilo nějaké onemocnění - špatné dýchání, kýchání. Již 2 x po pěti dnech dávali antibiotika volně dostupná v prodejně.  Z nových kuřat jedno a ze starých slepic taky jedna slepice stále kýchají - resp. jako kdyby frkají. Mladé navíc ještě nezačaly snášet. Bohužel stáří neznám - máme je od začatku září, vždy nějaké dokoupíme a během měsíce až dvou začnou snášet. Funguje to takto již přes 20 let, níkdy jsme neřešili nějaké nemoci a léčení, občas nějaká uhyula. můžete mi prosím poradit, zda raději všechny slepice i mladé zlikvidovat, nebo ještě počkat, dočetla jsem se, že rýma, nebo co to vlastně je se nedá z chovu zlikvidovat. Moc prosím o radu   Látalová  


Dobrý den,řešíme úplně stejný problém u naší slepičky. Také kýchá (frká). Zkoušela jsem heřmánkový čaj,přidat vitamíny plus vitamín c,nezabral. Na radu jsem slepičku dala do tepla, první večer opravdu hodně kýchala. Stav se o něco zlepšil, ale v pořádku úplně neni. Stravu přijímá s chutí, průjem nemá,na zahradě chodí se zájmem. První týden byla s ostatními u nich se zatím,je to asi 2 měsíce, nic neprojevilo.

J.M. (neregistrovaný) 27.01.2019, 22:00:24 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.01.2019, 23:30:12

Komentář k dotazu pí Látalové ze dne 3.12.2018:

Můžete přemístit nemocné kusy zvlášť, do jiného kurníku i výběhu. Pravděpodobně infekční rýmou jsou však už nakažené všechny kusy. Tedy můžete všechny nechat žít asi 2 roky. Pak je VŠECHNY naráz zlikvidujte, důkladně veškeré chovné zařízení vyčistěte, vymyjte vařící vodou, vyplynujte, nechte vyvětrat. Udělejte výběh jinde, na novém pozemku. Asi po půl až jednom roce si kupte nové zdravé KUŘICE, a můžete je i ustájit do nového kurníku. NEDOPLŇUJTE JENOM ČÁSTEČNĚ HEJNO BEZ POBYTU V KARANTÉNĚ !!!  Chovu zdar ! 

Jana (neregistrovaný) 19.04.2019, 19:48:15 xxx.xxx.145.224

Dobrý den, u jedné mladé bílé slepičky se objevil vřed/bolák na noze, trošku kulhá, resp. danou nohu šetří. Prosím o radu, zda se někdo již nesetkal s daným problémem, případně jak jej řešit.

Díky 

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.