Aktuálně: 5 017 inzerátů173 562 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

nemoci drůbeže

J.M. (neregistrovaný) 19.04.2019, 22:44:24 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 19.04.2019, 19:48:15

  1. Příčina: Infekční zánět a zhnisání rány (absces) po poranění nášlané plochy běháku. 
  2. Možnost léčení:  Veterinář může absces zoperovat (rozříznout, otevřít, od hnisu vyčistit, vydesinfikovat, opět zašít, obvázat,  nasadit antibiotikum.) Operovanou nosnici je nutné asi na 14 dní ustájit v čistém SUCHÉM kotci, s kapátkovou napáječkou, nebo po napití vždy z kotce napáječku odstranit, aby slepice nešlapala do vody !!!
  3. Bez léčení absces zůstane, dlouho to slepici bolí, až ten hnis zatvrdne. 
  4. Prevence:  Z výběhu i z kurníku vysbírejte a odstraňte všechny ostré předměty např. staré hřebíky, trny, staré žiletky, skleněné střepy a pod. Nenechávejte slepice hrabat na smetišti. Občas měňte výběh za jiný, nejlépe čistý zatravněný. Chovu zdar !

 

 

 

Vendy (neregistrovaný) 14.09.2023, 16:12:01 xxx.xxx.108.146

Tak ono se to da osetrit celkem dobre i doma. Absces propichnout, vymackat hnis, vydenzinfikovat (peroxid, dettol), namazat antibiotickou/dezinfekcni masti (framykoin, ophthalmko-septonex). Zafacovat. 

ančovička
ančovička (847 příspěvků) 14.09.2023, 17:36:58 xxx.xxx.59.245
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 19.04.2019, 22:44:24

Letos se mi to stalo  JEDNÉ ze 45 slepic na obou nohách..mají udržovaný velký výběh 2000m.. žádná jina slepice to nemá a to mám staré vlašky  i 5 let..toto je mladá roční hybridka..tak jsem provedla operaci jedné nohy,byla asi 10 dni   na marodce 😀, teď má rekonvalescenci s hejnem, krásně se to vyhojilo a čeká ji operace nohy druhé 😀👍🐔🐔..je čiperná, vejce snáší dál..

Pavla (neregistrovaný) 03.10.2023, 18:45:28 xxx.xxx.224.78

Dobrý večer mám takový problém je to už 4 den slepička nejí a většinou jenom leží atd. Je oddělená a má ještě prujem žluti a dneska sem si všimla že má na hřebínku černé to a jenom leží a spí a neji atd. Co to muže být a jak pomoc atd děkuju Pavla 

list
list (562 příspěvků) 03.10.2023, 19:03:33 xxx:xxx.1c36:f682
Odpověď na příspěvek uživatele Pavla z 03.10.2023, 18:45:28

No, tak to už je asi skoro mrtvá, sekyrka a prosit boha, aby to nechytily i ostatní. Jinak akutní zdravotní problémy řeším hned, pokud možno s veterinářem, a nenechávám zvíře čtyři dny strádat

kometa
kometa (4153 příspěvků) 03.10.2023, 19:06:57 xxx.xxx.147.163
Pavla:

Dobrý večer mám takový problém je to už 4 den slepička nejí a většinou jenom leží atd. Je oddělená a má ještě prujem žluti a dneska sem si všimla že má na hřebínku černé to a jenom leží a spí a neji atd. Co to muže být a jak pomoc atd děkuju Pavla 


Viz list. Nemocná slepice se řeší buď s veterinářem (a hned) nebo (a to častěji) sekyrkou.

Když bude vaše dítě 4 dny jenom ležet a nic nejíst, taky to budete probírat na internetu?

Anonymní (neregistrovaný) 03.10.2023, 20:28:04 xxx.xxx.11.241
kometa:

Viz list. Nemocná slepice se řeší buď s veterinářem (a hned) nebo (a to častěji) sekyrkou.

Když bude vaše dítě 4 dny jenom ležet a nic nejíst, taky to budete probírat na internetu?


Vážená paní . V jednom zo svojich príspevkov presne tohle vyčítate že" přirovnáva člověka" ke zvířeti " co do přístupu v léčbě  - 

 a hele - pani tu najdenou použije tentýž ekvivalent  jako radu… 

Když to psal pán s ohledem na člověka - tak jste mu málem ulomila vous, že je to “jen” slepice  🙂 

Prosím nedelejte ze sebe křupany … 

list
list (562 příspěvků) 03.10.2023, 21:52:33 xxx.xxx.174.131
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.10.2023, 20:28:04

Možná máte problém s psaným textem. Ale rozumím, čeština je pro vás cizí jazyk. To přirovnání tady neslouží k vyjádření způsobu léčby, ale spíše k tomu otálení. Alespoň tak to chápu já. 

Tak važte slova, abyste ze sebe milý anonyme nedělal křupana sám. Zatím jste v tom velmi úspěšný. 

Tazatelka neměla vůbec otálet a situaci okamžitě řešit. Nejrychlejším a nejbezpečnějším řešením je sekyra. 

kometa
kometa (4153 příspěvků) 04.10.2023, 11:49:43 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Vážená paní . V jednom zo svojich príspevkov presne tohle vyčítate že" přirovnáva člověka" ke zvířeti " co do přístupu v léčbě  - 

 a hele - pani tu najdenou použije tentýž ekvivalent  jako radu… 

Když to psal pán s ohledem na člověka - tak jste mu málem ulomila vous, že je to “jen” slepice  🙂 

Prosím nedelejte ze sebe křupany … 


Jenže i ta “jen” slepice si zaslouží buď okamžitou léčbu nebo rychlé zkrácení utrpení. To je to, oč tu běží. A co vy jste nepochopil(a).

 A ne nechat 4 dny zvíře trpět. 

Anonymní (neregistrovaný) 04.10.2023, 22:07:20 xxx.xxx.11.241
list:

Možná máte problém s psaným textem. Ale rozumím, čeština je pro vás cizí jazyk. To přirovnání tady neslouží k vyjádření způsobu léčby, ale spíše k tomu otálení. Alespoň tak to chápu já. 

Tak važte slova, abyste ze sebe milý anonyme nedělal křupana sám. Zatím jste v tom velmi úspěšný. 

Tazatelka neměla vůbec otálet a situaci okamžitě řešit. Nejrychlejším a nejbezpečnějším řešením je sekyra. 


Je úžasne smiešne ako sa začnete vyhrážat, povyšovať do role nejchytřejšího v galxii ked ktokoľvek upozorni na dvojtvárnost, chybu alebo ma iný názor na “rady” ktoré v jednom príspevku sami komentujete ako zlé a v druhom príspevku sami odporúčate.  alebo na znalost jazyka, čo už mi príde celkom úbohé  - som si istý , kto chce rozumí , kdo né - ďelá  přesne to co vy - ze sebe křupana co právo přikazovat - kdo si má co myslet 🙂 

Mne je úplne jedno či tomu rozmiete alebo nie, a pritom sa nepotrebujem niekomu vyhrážat 🙂   - presne od toho je tu správca a ak to nieste vy - tak prosím zdržte sa urážlivých komentárov na margo jazku alebo čušte … 

K téme presne ako píše (taktiež anonym J.M) Postup presne po bodoch , postupným vylučovaním možných chýb … Veľa zdaru 🙂 

Anonymní (neregistrovaný) 04.10.2023, 22:11:37 xxx.xxx.11.241
kometa:

Jenže i ta “jen” slepice si zaslouží buď okamžitou léčbu nebo rychlé zkrácení utrpení. To je to, oč tu běží. A co vy jste nepochopil(a).

 A ne nechat 4 dny zvíře trpět. 


Súhlasím s postupom, berte tiež na vedomie že nie každí dokáže v prvom dni adekvatne posúdiť situáciu, a po pravde tiež neviete koľko rokov ma zadavatel témy … 

 - môj dotaz sa týkal Vášho príspevku ktoré ste adresovala inému pánovi keď on sám presne prirovnával liečbu slepice ke člověku… Tehdy jste ho zrušila jak žádost na byt ... že je to proste jen slepcie …

Nic víc / nic míň .. 

kometa
kometa (4153 příspěvků) 05.10.2023, 15:11:55 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 04.10.2023, 22:11:37

První den nemusí. Ale po čtyřech?

A přirovnání (a vůbec celý příspěvek, teda oba) jste nepochopil.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.