Pořízení pestrých slepiček

Dobrý den, ráda bych si po dlouhé době pořídila slepičky, ale moc by se mě líbilo takové přirozeně pestré hejno "selské" hejno jako na obrázku, líbí se mi různě barevně žíhané,stakaté nebo bílé a hnědé s kresbou, nebo různě divoko zbarvené, hybridky se mi moc nelíbí a moc k sobě neladí, a případně si potom vylíhla kuřátka po nějakém strakatém kohoutovy aby se to bylo ještě zajímavější, jak takovou selskou směs pořídit? Moc možností než si jí sama vylíhnout z různých kříženců asi není že.Děkuji za radu.

  • Obrázek
neregistrovaný Petra neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 21.06.2018, 13:14:19

Dobrý večer Petro. Máte různé možnosti:

  1. Od chovatele, kde jste pořídila fotografii, si koupit 1 kohouta a např. 5 slepic.
  2. Dojet si někam na vesnici (do myslivny) koupit si "pestrou směs slepic".
  3. Na nějaké burze (výstavě) si koupit dospělou drůbež jednotlivé kusy různých plemen, která se Vám líbí. 
  4. Koupit si kuřata křížence DOMINANT. Nějaká vejce snesou a lze je i zabít na maso.
  5. Chovat čistokrevnou drůbež např. plemene "Česká zlatá kropenka", nebo liliputky "Sebritka zlatá", "Sebritka stříbrná",  "Vlaška koroptví" klasická velká nebo zdrobnělá nebo např. plemeno "Plymutka žíhaná". Ta plemena a jejich fotky si najděte na wikipedii. 

Poznámka: Kromě pro Vás důležité pestrosti, je nejdůležitější zdraví drůbeže. Selská drůbež  ze dvorku  je zpravidla zamořená parazity a infekčními nemocemi jako např. čmelíky, kokcidiózou, salmonelozou, TBC, infekční rýmou aj. Kuřata i kuřice z velkochovu jsou většinou zdravé, proti nemocem proočkované. Pokud nechcete líhnout kuřata z vlastního chovu, nepotřebujete k tomu kohouta. Kohout pro vlastní líhnutí MUSÍ BÝT NEPŘÍBUZNÝ se slepicemi, tedy nejlépe, když je přikoupený z jiného chovu od jiného chovatele. Vlastní líhnutí kuřat pod kvočnou je poměrně náročné, není to chovatelská "selanka"   sad, nedoporučiji. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
SSD Chemical Solution used to clean all type of black and any color currency, stain and defaced bank notes with any others equipment being bad. Our technicians are highly qualified and are always ready to handle the cleaning perfectly. Our Chemical is 100% pure. We clean all currencies like the Euro, USD, GBP and many other currencies. Anti-freezing Preparations and Prepared De-icing Fluids, SSD Solution. Vectrol paste, Tebi-Manetic solution, Defaced currency, Cleaning chemical. Darkened currency, Black coated notes, Cleaning black money,vectrol paste, SSD solution, super automatic solution,anti-breeze bank notes, black marked currency, black coated notes, cleaning Black money. We work on commission and we also offer machines to do the large cleaning and delivery of products to buyers destinations.for more information please do contact us back we are ready and willing to sell you our product in any quantity as demanded. Email : vdocuments2016 @ gmail .com
reinaldolizz2018 reinaldolizz2018 2 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »