Hlasitost slepic; chov ve městě

Zdravím chovatele,

chtěl bych začít - jen pár slepiček (1+4?) nejlíp zdrobnělých - tak pro radost (ale i pár vajec a likvidaci zbytků). Rád bych plemeno klidnější, co nepotřebuje moc místa, pohledné a nehlasité. Časem bych i rád odchoval pár kuřat, takže i s kohoutem.

Můj tip je vyandotka zdr., ale moc se mi líbí i zakrslá rousná. Protože jsem začátečník, tak raději žádnou choulostivou exotiku.

Chci se zeptat na zkušenosti s chovem ve městě - jde mi hlavně o hlasitost (kohouta, ale i slípek), ale i devastaci zahrady, pokud je na chvilku pustím. Zakrslá rousná prý nemůže kvůli rousům hrabat, ale podle jiných pramenů to není pravda.

Prosím přidejte i tip na minimální velikost kurníku a výběhu (též se ta doporučení velmi liší).

Samozřejmě jsem se poohlížel i jinde, povídal si s rozhodčím na výstavě, ale třeba ta hlasitost plemen, s tím mi neporadil nikdo (našel jsem extrémně hlasitá plemena, ale opak --> nic).

Díky za jakékoli info i třeba další aspekty chovu ve městě, které mne nenapadly.

Krásné letní dny! Petr

 

 

 

neregistrovaný Petr neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Petr z 10.07.2018, 14:25:39

Máme teď tzv."SVOBODU". Takže spíše záleží na sousedech, než na slepicích. 

Kohouti kokrhají všichni hlasitě, slípky (zdravé) také ohlašují snesení vejce hlasitě. Velikost kurníku je limitována délkou hřadu, a to podle počtu a velikostí drůbeže. Na 1 velkou slepici se počítá asi 30 cm délky hřadu. Různé konstrukce kurníků si můžete nalézt na internetu.  Krmení kuchyňskými zbytky není nejvhodnější, drůbež má pak často zdravotní potíže. Nejlepší kvočny jsou "hedvábničky". Domnívám se, že i "rousná plemena" hrabou a popelí se. Méně "škody" v zahradě nadělá drůbež zakrslá a ve velké zahradě nebo v sadu. Na zimu jako výběh se osvědčil vedle kurníku skleník nebo foliovník. Jděte se podívat a poradit se ke zkušenému chovateli, protože jinak jako začátečník narazíte na mnohé problémy. Chovu zdar. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

někde jsem se dočetl, že zahradu Ti vynechá rodajlenka....poklidná slepice ....

neregistrovaný Jirka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »