Příliš velký počet necvičených nebezpečných psů

V ČR už je příliš velký počet necvičených nebezpečných obtěžujících a zbytečných psů v majetku laických majitelů. Proto doporučuji pokud nejste člověk invalidní (např. slepec, vozíčkář apod.) nebo takový, který cvičeného psa potřebuje k výkonu svého povolání (např. myslivec, policista, záchranář) abyste psy vůbec nechoval/nechovala. Důvody:

  1. V bytovkách se stává, že pes pouštěný majiteli z bytu ven" se proběhnout", neudrží cestou dolů po schodech své svěrače, a ejhle, za ním zůstanou schody pokálené a počůrané. 
  2. Už se mnohokrát stalo a bude se opět stávat, že neukázněný pes pokousal i zakousl dítě, pokousal nebo jinak ohrozil život dospělého člověka. 
  3. Chov psa stojí jeho majitele cca=15000,-Kč ročně (krmivo, očkování, veterinární úkony, aj.)
  4. Množení psů v množírnách je aktivita chamtivých majitelů, kteří chtějí mít maximální peněžní zisk z prodeje štěňat a minimální náklady; proto drží své psy v minimálním prostoru a často o hladu. 
  5. Od psů pokálené chodníky ve městech a v obcích jsou příčinou uklouznutí lidí, kteří si mohou i zlomit nohu. Psí výkaly si přinést domů na botách je rovněž velmi nepříjemná a nehygienická záležitost.
  6. Zamoření dospělých lidí, a zejména dětí, infekcí parazitů od psů např. roupy, škrkavkami a tasemnicemi je vážný zdravotní problém a majitelé psů by proto měli platit vyšší odvody na zdravotní pojištění. 
  7. Z uvedených důvodů boj proti neodborným laickým chovatelům psů není přehnaný. 
  8. Pes je psovitá šelma, která pro člověka představuje nebezpečí nejen přímé (pokousáním, vběhnutím do cesty cyklistovi aj.) ale i nepřímé v podobě infekcí přenosných na člověka, a to bakteriálních, virových a parazitických !!!
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.08.2018, 14:23:54

napis si to na ceduli, svlikni se do naha hod ji prez sebe a bez menit lidi do ulic laugh

neregistrovaný alkonost neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele alkonost z 13.08.2018, 16:10:38

  1. ... také dobrý nápad.
  2. Je pravdou, že ale většina prostých současných lidí spíše věří, že v útulku  si vyzvednou " roztomilého miloučkého kříženačka vhodného do svého panelového bytečku" , a že vůbec ti lidé neuvažují o tom, že by ten pes mohl být třeba poloslepý, agresivní, inkontinentní, a jinak nevhodný. sad 
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »