Aktuálně: 5 562 inzerátů168 360 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

HUSY

Klára Svobodová (neregistrovaný) 26.03.2008, 09:41:41 xxx.xxx.38.123
Dobrý den, předem chci pozdravit všechny chovatele.
A dále mám velký problém. Ještě před nedávnem, co se hus týče, jsem věděla, že je dobrá pečená, víc nic. Žiji v Řecku, můj partner se bezhlavě pustil do chovu hus - nechal si dovést nějaké ptáky z Rumunska. Jedná se zřejmě o štajbašské husy. Tři samice a jeden samec. Od té doby sedím na internetu a hledám všechny informace o chovu hus. TUTO STRÁNKU JSEM SHLEDALA ZATÍM ASI NEJLEPŠÍ - opravdu spousta informací i pro totálního laika. Na chov má velký pozemek v horské oblasti s přírodními vodními zdroji.
Co mě momentálně zajímá, jsou tři věci:
1.Jaké atrapy vajec podkládat? Udělala jsem sádrové atrapy. Nebo mám vyfouknout pár prvních vajec a naplnit je voskem?
2. Vypadá to, že všechny tři husy snáší na jedno místo (hnízdo), co s tím dělat?
3. Zatím jediným predátorem, který žere nakladená vejce, je vrána!! Vrány, zde žijí celoročně a jsou jich obrovská hejna. Jak se proti nim bránit?
Mnohokrát děkuji za rady. S pozdravem Svobodová K

baxi
baxi (82 příspěvků) 26.03.2008, 13:09:58 xxx.xxx.45.11
Zkuste se podívet na tyto stránky
http://www.klubvodnidrubeze.estranky.cz/clanky/plemena-hus
Měl by tam být stručný popis.
Myslím,že husa podkladky nepotřebuje,já je nedávám ani slepicím a snáší.
A proti vráně bych se bránila tak že snesené vejce bych huse odebírala a uskladňovala v chladnu asi 12 stupňů a vlhkost 60% ne déle než 14 dnu .
Nejsem si stoprocentně jista,ale tahle husa nesedí,myslím si že budete potřebovat líheň takže pokud jim jedno hnízdo vyhovuje a stihnou se vystřídat tak je nechte na jednom,drůbež jak si oblíbí jedno místo těžko je přestěhujete a můžou vám začít zanášet.
sejček
sejček (1256 příspěvků) 26.03.2008, 13:38:16 xxx.xxx.208.66
nevím co je to za husy ale mě u kachen snášeli také 3 na jedno hnízdo nanesly 30 vajec a jedna na ně zasedla a potom jich 25 vyseděla a bylo to bez problému ale pokud tyto husy nesedí ta to vidím jedině na líheň a já bych to udělal tak že bych je dal dovoliéry nebo jim to nějak udělat jko budku pro ptáky aby tam mohly vlést třeba do toho vrána nepolezou
Klára Tautermannová (neregistrovaný) 01.07.2008, 19:14:54 xxx.xxx.20.193
Dobrýden, chtěla bych si pořídit housátko ale nevím o ňom skor.....no vlastně vůbec nic a chtěla bych se zeptat na pár otázek: Nevadí když si pořídím jen jedno house? Vadí že mám na dvoře kočku? Kdy je nejvhodnější doba k pořízení housátka? Kam mám dát husu na zimu, mám prázdný a léta nepoužitý chlívek, staří to? Je nákladné chovat jednu husu? Nevadí že bych jí nechala místo výběhu celou zahradu (samozdřejmě že by byla rozmazlená)? Mohu jímít zpíše jako domácí zvíře např. jako pes kočka....? ´
Byla bych strašně vděčná kdyby si někdo dal tu práci a odpověděl mi, předem velice děkuji. :-)
Veronika (neregistrovaný) 22.07.2008, 09:53:05 xxx.xxx.207.170
Dobrý den, já toho o husách zas tak moc nevím, ikdyž jednu vlastním :) Otylku mi koupil přítel ještě jako malé housátko a myslím, že je celkem spokojená. Pořídil mi ji hned zezačátku na jaře, jak se začaly líhnout. V prvním případě ale musíte počítat s tím, že se jí bude hodně stýskat po ostatních, bude brečet, volat je a to do úplného vyčerpání, jestli ji necháte dlouho osamotě. My to ale zvládli -Otylka byla většinu dne se mnou. Dokonce se mnou spala (spala vlastně většinu dne :)) Po 14 dnech začalo být hezky, a tak se přestěhovala na zahradu, spala ale ještě v králikárně. Od té doby co jí narostlo husté bílé peří, spí normálně venku na zahradě (o zimování se zde dočtete, ale ten chlívek je na to podle mě dobrý). O nákladech se u jedné husy nedá skoro ani mluvit. Většinu toho co s ní, si najde sama na zahradě a pro jistotu má vždy plnou misku se zrním a druhou se šrotem. Bazének je po ni ale moc důležitý! Kočky máme tři a nevadí jí, dokonce ani naši dva psi. Je přátelská, slyší na jméno a dokonce na zavolání i přijde. Je ale také důleřité si promyslet, zda se jí budete věnovat celých těch 20let...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.