Ozobávání kachňat

Dobrý den, máme už 8mým rokem kachňata a tyto si navzájem ozobávají křídla do krve, opravdu hodně,nikdy dřív jsme toto nezažili. Dostávají jemnou směs pro kachny a pšenici, vody maji dostatek a maji u přístup na řeku. Dočetla jsem se jinde, přidat pivovarské kvasnice do krmení. Máte jinou radu? Děkuji za odpověď.
neregistrovaný Eva neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Eva z 03.10.2018, 05:28:35

Překontrolujte, zda Vašim kachňatům dáváte správnou "Kompletní krmnou směs pro kachňata v dobnochovu", zda to je směs přesně pro stáří kachňat, ve kterém v současné době jsou. Pivovarské kvasnice asi přidat můžete. Jinak doporučuji, abyste krmila POUZE KS pro kachňata, pšenici nepřidávejte. Domnívám se, že kachňata rychle rostou, a že jim v krmivu chybí dostatek bílkovin. Možná, že by jim pomohlo do krmiva jim občas přidat trochu vařeného libového neslaného namletého hovězího masa, ale zkušenost s tím nemám. Pouze vím, že to pomáhá vylepšit krmnou dávku slepic. Chovu zdar. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Eva z 03.10.2018, 05:28:35

Ještě doplňuji, že krmnou dávku kachňat můžete obohatit o bílkoviny i tím, že jim občas přidáte vařená slepičí nebo vařená kachní vejce (nepředávkovat, opatrně) a tvaroh. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Doporučuji kachňatům do výběhu pod stříšku do ohrádky z prken přivézt alespoň "kolečko" hrubšího čistého křemičitého říčního písku. Kachňata ten písek nutně potřebují do žaludku pro správné trávení. Možná, že si trhají křídla právě proto, že nemají k dispozici PÍSEK !!!

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »