Koupě papouška Žaka

Zdravím, máme vážný zájem o koupi papouška Žaka.

Můj dotaz zní - je lepší samec či samička ? Opravdu se upne pouze na jednu osobu z rodiny ? Dvakrát do roka jezdíme na dovolenou, opravdu by to žako nezvládl ?( starala by se o něj jiná osoba z rodiny). Ať jsem pročítala cokoli, stále čtu pouze negativa a tím pádem stále váhám.

Prosím, aspoň odpověď na tyto otázky i když by jich bylo mnohem více.

Moc děkuji.

VILICE

neregistrovaný VILICI neregistrovaný

Dobrý den.

Pořídit si jakéhokoli papouška, pokud budu brát ty větší, je jako si pořídit "věčné dítě".

Tím spíš pokud se jedná o žaka. Pravděpodobně si jej chcete pořídit skrz magnetofon. Tedy opakování naučených slov.... Nebudu Vás moralizovat a rozebírat, to je jiná záležitost, a na to jste se neptala.

Nikdo Vám z jistotou neodpoví, zda to dá nebo ne. U žaka to je 50/50.

Žako není o negativech, je to prostě povaha druhu. Je to těžký konzervativec, který nemá rád změny. To, že se oškube, přestane žrát apod. je pouze jeho vzkaz Vám, že se mu to nelíbí. Bohužel tak potom jako i u jiných papoušků je velice problematické (někdy bezvýchozí) je to odnaučit.

Bohužel Žako je z těch papoušků kteří jsou na to poměrně hodně citlivý (změny).

Není tedy předně určeno že se to stane, ale je velká pravděpodobnost, že ano.

Vše se dá do jisté míry zvládnout, ale musí se na to od mala vést ale i tak to není na 100%.

Asi jsem Vám v rozhodování moc nepomohl, ale je to prostě skutečnost která visí ve vzduchu.

Jde o to, 100 lidí 100 povah, 100 žaků 100 povah.

Co takhle oželet to opakování slov a popřemýšlet o jiném druhu :-)

J

kadukaj kadukaj 429 příspěvků

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Opravdu si papouška nechci kupovat z plezíru nebo frajeřiny, ale proto, že s ním chceme strávit krásné dny. Vím a chápu, že s ním bude práce, to s každým zvířátkem. S tím se počítat musí už dopředu.

Spíše by mě zajímalo, na co si při koupi dát pozor, čemu se vyvarovat a na co se zaměřit.  Nechci papouška ze zverimexu, ale od chovatele. 

Nastudovala jsem si toho víc než dost, ale zmíňka o koupi(na co si dát pozor, ...), nikde.

Děkuji.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Zdravím.

Koupě ve zverimexu - to snad jen tak agapornice, korelu či andulku. Né že bych tyto papoušky nějak degradoval, ale člověka který chce mít doma něco živého v kledce o velikosti 60/60/60 snad.

Žaka určitě od chovatele.

Na co si dát pozor ???!

Není třeba z toho dělat kovbojku :-)

Klasické oční posouzení. Jestli máte "načteno" určitě jste viděla i nějaké fotky jak žako vypadá.Takže 100% opeří, vše co je mimo, je špatně, pokud se nebude na pohled líbit (otřepané peří, fleky v opeření, nepřirozené matné zbarvení apodú je špatně. Pozor na to, ikdyž bude papoušek v chování super, ale bude vada na opeření nejít do toho. Může se jednat o nedopeření, momentální "zanedbatelný kolaps" ale může jít taky o jiný problém, který vám pouze v budoucnu může nadělat vráska na čele.

Opeření u zdravého papouška jekéhokoli musí být jako ze žurnálu. Jsou mladí nemají mát z čeho špatné peří a pokud nemají víc jak rok, nemůžou ani přepeřovat (kdyby vás chtěl někdo natáhnout na nudli).

Jinak ! může být vyjímkou mechanicky poškozené peří, třeba ocassní pera.

Mám třeba 100% amazónky, ale třeba sameček je hodně temperamentí a když někoho vidí u voliéry, snaží se komunikaovat stále, a šplhá po pletivu šíleně nahoru dolů , doprava - doleva, takže má třeba rotřepené konečky acaních per od pletiva, ale po cca 2,5cm od spodku má opeření jinak 100%, che to používat selský rozum.....

Jinak, ručně dokrmený papoušek, musí být naprosto krotký, Bez báze z ruky a samotného chovatele. Z cizích může být nesvůj, ale na "svého" dosavadního dobrého rodiče musí být naučený jako dítě na matku.

Takže pokud to vše souhlasí, neměl by být problém.

Další věcí může být samotné chování chovatele. Například, když jsem u jakéhokoli chovatele kupoval své nové svěřence vždy to bilo na lidské stránce.

Ve zkratce asi takto:

Přijel jsem třeba před 3 roky pro párek Ara Nobilis k chovateli do čech. Úplná paráda. Vlídné přivítání, ukázka svého chovu a zázemí oněch prodávajících kůsu, seznámení s rodiči prodávaných jedinců. Informace o narození, popřípadě kdo děla testy, co mají prodávající se jedinci rádi k jídlu, ovoce, zeleninu apod.

Po seznámení se s danými jedinci, je chovatel dál do samostatných kletek (odchov pod rodiči) a cca hodinu u popíjení kávy a domácích buchet :-) se probrali ony záležitosti (typ zrniva, ovoce, zeleniny,dobrůtek) za tuhle dobu si může člověk udělat svůj obrázek.

Můj osobní názor !

Na sepisování smlouvy o prodeji papouška moc nedejte. Každý poctivý a dobrý chovatel nepotřebuje když prodává své miláčky smlouvu, a vždy vám vyjde vstříc. Ze základu vzato, když dojde na nejhorší, smlouva vám nebude nic platná, protože je celkem finančně náročné posléze "chovateli" dokázat před soudem, že vám prodal """" zmetka"""""".

Takže asi tak :-)

Pohlaví: má osbní zkušenost je taková, že je to jako u lidí. Opačné pohlaví. Žena ženu toleruje, ale k muži bude přítulnější :-)

 

J

 

 

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele kadukaj z 11.10.2018, 21:50:09

... mockrát děkuji ...

.... tak teď už sehnat miminko žakouška ... voliéru a hračky objednány ...strom se bude tvořit doma ...

Děkuji a přeji hezký den.

VILICE

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »