Zemřel mi papoušek-co mám dělat

Dobrý večer,

 zemřel mi pyrura červenobřichý, byl to pro mě nejlepší kamarád a jeho ztrátu nesu daleko hůř než jsem si kdy uměl představit. Dva roky zpět jsme mu pořídili kamaráda pyruru říční. Kluci se hned skamarádili a říční od něj okoukával vše a vlál za ním až do teď jako ocásek. Červeňák byl bombarďák, uměl neuvěřitelné triky a hodně mluvil a byl takový velitel vše muselo být po jeho myslím si že na pyruru byl naprosto vyjímečný. Teď je bez něj ticho a je vidět, že říčňáček sám neví co si počít, jak se chovat. Nerozezná co po něm vlastně chci, protože vždy jen následoval.

Bylo by nejlepší řešení mu co nejdříve pořítit kamaráda? Já se jen bojím, když je to takovej bambula, tak nový mimino se od něj nebude mít co učit a budou oba takový zmatený a všichni z toho budou nakonec nešťastný. Nebo naopak počkat aby se osamostatněl? Bojím se aby neměl nějakou poruchu chování,když nikdy nebyl sám a to mu budou už dva roky.

Uvažoval jsem opět nad perlatou, protože je o něco robustnější jak říční, nebo dokonce o amazonkovi, že by měl koho zase následovat. Mám pocit, že mladšího a menšího papouška by mohl začít pucovat, tak jako pucoval červeňák jeho, ale už by to byla jen šikana bez výuky. Nebo jestli by byly vhodné ještě jiné druhy?

Oba spolu spali jen v pelíšku, tak jaký druh popřípadě také tak spí?

Děkuji.

  • Obrázek
neregistrovaný S3b1 neregistrovaný

Asi bych mu poridil kamarada,  at neni sam.  Jen jestli je zavisly na vas tsk nemusite ale pokud nel partnera papouska tak mu poridte kamarada, klidne i amazonka to je jedno. Nebal bych se ze je ten vas moula, poradi si. 

neregistrovaný Rob neregistrovaný

PŘESNĚ TOHO STEJNÉHO JSME MĚLI ALE ZEMŘELcryingcrying A CÍTÍM SE NA DNĚ..... A MRZÍ MĚ ŽE SE TI TO STALO TAKY A JSEM RÁDA ŽE NEJSEM JEDINÁcrying

neregistrovaný jULISKA neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »