Aktuálně: 5 137 inzerátů172 260 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Zemřel mi papoušek-co mám dělat

S3b1 (neregistrovaný) 26.01.2019, 00:50:06 xxx:xxx.74e1:6f19

Dobrý večer,

 zemřel mi pyrura červenobřichý, byl to pro mě nejlepší kamarád a jeho ztrátu nesu daleko hůř než jsem si kdy uměl představit. Dva roky zpět jsme mu pořídili kamaráda pyruru říční. Kluci se hned skamarádili a říční od něj okoukával vše a vlál za ním až do teď jako ocásek. Červeňák byl bombarďák, uměl neuvěřitelné triky a hodně mluvil a byl takový velitel vše muselo být po jeho myslím si že na pyruru byl naprosto vyjímečný. Teď je bez něj ticho a je vidět, že říčňáček sám neví co si počít, jak se chovat. Nerozezná co po něm vlastně chci, protože vždy jen následoval.

Bylo by nejlepší řešení mu co nejdříve pořítit kamaráda? Já se jen bojím, když je to takovej bambula, tak nový mimino se od něj nebude mít co učit a budou oba takový zmatený a všichni z toho budou nakonec nešťastný. Nebo naopak počkat aby se osamostatněl? Bojím se aby neměl nějakou poruchu chování,když nikdy nebyl sám a to mu budou už dva roky.

Uvažoval jsem opět nad perlatou, protože je o něco robustnější jak říční, nebo dokonce o amazonkovi, že by měl koho zase následovat. Mám pocit, že mladšího a menšího papouška by mohl začít pucovat, tak jako pucoval červeňák jeho, ale už by to byla jen šikana bez výuky. Nebo jestli by byly vhodné ještě jiné druhy?

Oba spolu spali jen v pelíšku, tak jaký druh popřípadě také tak spí?

Děkuji.

Obrázek
Rob (neregistrovaný) 26.01.2019, 17:39:06 xxx.xxx.230.161

Asi bych mu poridil kamarada,  at neni sam.  Jen jestli je zavisly na vas tsk nemusite ale pokud nel partnera papouska tak mu poridte kamarada, klidne i amazonka to je jedno. Nebal bych se ze je ten vas moula, poradi si. 

jULISKA (neregistrovaný) 20.07.2022, 12:22:52 xxx.xxx.44.97

PŘESNĚ TOHO STEJNÉHO JSME MĚLI ALE ZEMŘEL😢😢 A CÍTÍM SE NA DNĚ..... A MRZÍ MĚ ŽE SE TI TO STALO TAKY A JSEM RÁDA ŽE NEJSEM JEDINÁ😢


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.