Zamezte výkaly psů na chodnících

PROSÍM VŠECHNY CHOVATELE PSŮ, ABY ZABRÁNILI KÁLENÍ SVÝCH PSŮ NA CHODNÍCÍCH VE MĚSTECH A OBCÍCH. JE TO PRIMITIVISMUS  A HULVÁTSTVÍ CHLUBIT SE SVÝM PSEM A JEHO VÝKALY NECHAT SBÍRAT JINÝM CIZÍM LIDEM !!!

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.01.2019, 22:34:30

V ČR už je příliš velký počet necvičených nebezpečných obtěžujících a zbytečných psů v majetku laických majitelů. Proto doporučuji pokud nejste člověk invalidní (např. slepec, vozíčkář apod.) nebo takový, který cvičeného psa potřebuje k výkonu svého povolání (např. myslivec, policista, záchranář) abyste psy vůbec nechoval/nechovala. Důvody:

  1. V bytovkách se stává, že pes pouštěný majiteli z bytu ven" se proběhnout", neudrží cestou dolů po schodech své svěrače, a ejhle, za ním zůstanou schody pokálené a počůrané. 
  2. Už se mnohokrát stalo a bude se opět stávat, že neukázněný pes pokousal i zakousl dítě, pokousal nebo jinak ohrozil život dospělého člověka. 
  3. Chov psa stojí jeho majitele cca=15000,-Kč ročně (krmivo, očkování, veterinární úkony, aj.)
  4. Množení psů v množírnách je aktivita chamtivých majitelů, kteří chtějí mít maximální peněžní zisk z prodeje štěňat a minimální náklady; proto drží své psy v minimálním prostoru a často o hladu. 
  5. Od psů pokálené chodníky ve městech a v obcích jsou příčinou uklouznutí lidí, kteří si mohou i zlomit nohu. Psí výkaly si přinést domů na botách je rovněž velmi nepříjemná a nehygienická záležitost.
  6. Zamoření dospělých lidí, a zejména dětí, infekcí parazitů od psů např. roupy, škrkavkami a tasemnicemi je vážný zdravotní problém a majitelé psů by proto měli platit vyšší odvody na zdravotní pojištění. 
  7. Z uvedených důvodů boj proti neodborným laickým chovatelům psů není přehnaný. 
  8. Pes je psovitá šelma, která pro člověka představuje nebezpečí nejen přímé (pokousáním, vběhnutím do cesty cyklistovi aj.) ale i nepřímé v podobě infekcí přenosných na člověka, a to bakteriálních, virových a parazitických !!!
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 31.01.2019, 09:23:28

...naposledy snad ve středověku bylo zvykem odpadky a výkaly vyhazovat z oken domů na dlažbu ulice, nebo padaly ze suchých záchodů z hradů do podhradí. V ulicích ve středověku běhala domácí zvířata, a tam také kálela.  

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 31.01.2019, 09:23:28

... existují laičtí chovatelé psa, kteří ho pouští do své ložnice a do své postele a diví se pak a zlobí, že jim pes postel počůrá. Ti majitelé toho psa vůbec nechápou, že jejich pes si svým močením zcela přirozeně značkuje "své doupě" Ano, majitel psa by měl mít povinnost vlastnit "Průkaz majitele psa", měl by k jeho získání složit příslušnou zkoušku a zaplatit  poplatek. A kdo na to nemá, tak se zkrátka musí jít se psem pomazlit k sousedovi nebo k sousedce.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »