Aktuálně: 5 045 inzerátů173 374 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Jak ručně dokrmit andulku

artepka
artepka (8 příspěvků) 18.02.2007, 08:42:51 xxx.xxx.248.13
Psala jsem v tématu kde sehnat ruč.dokrmenou nebo mladou andulku či korelu. Nyní mám možnost mít právě vylétlou andulku, prý to chce ještě den, dva dny než bude sama papat. Chci poprosit o radu, zda mám počkat, anebo pro lepší ochočení sama dokrmit a jak. Předem děkuji za rady.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.02.2007, 10:30:42 xxx.xxx.183.35
Pravděpodobně nemáte směs na ruční dokrmení. Doporučuji podávat andulce klas senegalského prosa v klasu, protože toto je strašně měkké. Jinak ji krmte rozmočeným piškotem, nebo můžete nastrouhat mrkev, jablko a rozmočený piškot všechno to pořádně zamíchat a rukou to andulce dávat do zobáčku
artepka
artepka (8 příspěvků) 18.02.2007, 11:59:06 xxx.xxx.248.13
Nikdy jsem ještě andulku (ani žádné jiné ptactvo) neměla, bojím se ať ji nezkušeností neublížím. Ani nevím jak bych to do zobáčku dávala. Raději počkám, četla jsem, že nesprávnou manipulací může uhynout. Přesto, poradíte mi jakou směs dávat malé andulce, když už sama jí?Nejspíš to budou ty klasy senegalského prosa, rozmočený piškot a kousky jablka..
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.02.2007, 12:51:25 xxx.xxx.183.35
No lidé většinou krmí směsmi pro andulky ze zverimexu. Ti zkušenější vědí, že ve zverimexu se nevyplácí chovat a ti ještě zkušenější vědí, že by se ptákům minimálně do půl roku života měli podávat měkké zrniny. Třeba 24 hodin namočené ve vodě, ale to pro vás bude hodně pracné pravděpodobně. Červené rposo je měkkčí než žluté proso. Později, až zjistite jestli máte samičku, nebo samečka můžete podle toho krmit jinak.
Zdeny (neregistrovaný) 18.02.2007, 14:47:53 xxx.xxx.14.18
Je nejlepší vzít ptáčka přímo u chovatele, andulka bude během deseti dní sama přijímat potravu a můžeš ji klidně odebrat. Odpadne ruční dokrmování a na ochočení to nemá žádný vliv. Jestli je to sameček, nebo samička, lze poznat již po opuštění hnízda. Přeji hodně štěstí a trpělivosti.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.02.2007, 14:58:50 xxx.xxx.183.35
Tak tomuto musím oponovat. Můžu se zeptat jak se naučí za těch 10 dni sama jíst? Když nebude deset dní jíst, tak zahyne. Právě toto ji učí rodiče po vylétnutí z hnízda a když ji ju chovatel dá a ještě nebude umět přijímat potravu, tak jak do sebe dostane jídlo? Jedině přikrmováním. Právě že ruční dokrmování má veliký vliv na ochočení. Nejde ani tak o to dokrmování, ale o bližší a častější kontakt s člověkem což andulka po opuštění hnízda nemá. Pohlaví po opuštění hnízda lze poznat, ale z jakého procenta je určení pravdivé to vám nikdo nepoví a lidé po tom ani nepátrají a pak chovají doma samičku, které říkají Pepíčku, že? Taky jsem koupil 100% samečka a nakonec to byla samička.
Můžu se zeptat kolik jste dokrmila andulek a kolik jste viděla ochočených andulek po vylétnutí z hnízda?

Zde přikládám fotky některých ručně dokrmených andulek.
Obrázek
artepka
artepka (8 příspěvků) 19.02.2007, 06:32:45 xxx.xxx.248.13
Děkuji moc za odpovědi. Nevěděla jsem, že po vylétnutí potřebují ještě tak 10 dní. Raději si počkám, až bude sám zobat, četla jsem, že natrávená potrava rodičů obsahuje důležité složky. Jak říkám bude to má první andulka a nechci ji hned ztratit svou nezkušeností. Ještě jedou díky za rady.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2007, 09:03:07 xxx.xxx.14.18
Zdravím, dnes sice andulky již nechovám, přešel jsem na větší papouchy, ale také jsem nechával mláďata do klícky na ochočení. Stačí, když chovatel mláďata sleduje a vidí že se sama nakrmí. Nikdy se nestalo, že by andulka, kterou jsem nechal na ochočení, někomu uhynula hladem.S tím pohlavím je to úplně jednoduché, je to opravdu vidět na mláďatech po opuštění budky. Chovu zdar Zdeny.
terka (neregistrovaný) 30.06.2007, 13:13:50 xxx.xxx.114.16
já taky chovám andulky a myslím že ručně dokrmená je více zvyklá na lidi ale mám andulku kterou sem nedokrmovala a měla sem ji jenom mladou po vylétnutí a je ochočená přesně tak jako na obrázcích, ale řekla bych že ruční dokrmování je opravdu dobrý způsob jak andulku ochočit
anonymní (neregistrovaný) 01.07.2007, 12:26:50 xxx.xxx.152.134
hicksi klidek. cti, co je napsano, a ne, co sis domyslel.
za cca 10 po vyletnuti z hnizda (u chovatele) se andulka nauci samostatne prijimat potravu (u chovatele), a PAK si ji muze novy majitel odebrat.
Jiřik (neregistrovaný) 01.07.2007, 20:30:05 xxx.xxx.14.80
Nevím o co vám jde každý má svůj názor!
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 02.07.2007, 05:58:47 xxx.xxx.183.35
Pro Anonyma: Pokud vím, tak se jednalo v tomto tématu o ručně dokrmené andulky a nebo o ochočené andulky. Za těch vašich cca 10 dnů po vylétnutí z hnízda sice andulka bude sama přijímat potravu, ale bude plachá. Pokud je andulka cca 2 dny vylétnutá z budky je ještě přítulná a při velké trpělivosti se dá ochočit, ale tvrdou stravu bude hůře přijímat. Jde o to, že andulka jakmile se dostane ven z budky, naučí se létat, rozkouká se po okolí, uvidí chování rodičů a ostatních ptáků, tak se přizpůsobí okolí a je nedůvěřivá, plachá a podobně.
156karlos
156karlos (5 příspěvků) 04.07.2007, 21:05:07 xxx.xxx.228.154
Právě dokrmuji malou korelku směsí mrkve vajíčka piškotu a strouhanky pomocí inj. stříkačky.Asi 3 týdny.Je perfektně ochočená,léta na prst,je absolutně krotká ale mám problém protože nechce přejít na klasické loupání semen.Nepomáhá ani nechat vyhladovět.Semena slunečnice nebo prosa rozloupne ale nežere.prosím o radu.děkuju
Obrázek
Ancca (neregistrovaný) 31.07.2008, 22:50:52 xxx.xxx.80.149
Taky teď budu dokrmovat andulku. Je to moje poprvé, takže jí odeberu od rodičů třítýdenní, nemusí se pak krmit tak často. Z toho přechodu na normální krmení mam taky trochu strach :(
Roman (neregistrovaný) 08.07.2016, 19:44:06 xxx.xxx.243.24
Kde se da koupit smes na rucni dokrmeni andulky. Diky za odpoved
Hanka (neregistrovaný) 08.07.2016, 21:45:02 xxx.xxx.6.65

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné vytvořit domácí dokrmovací směs pro Alexandra malého. Předem děkuji za info.

Draco.draculu (neregistrovaný) 25.10.2016, 05:38:58 xxx.xxx.27.73

Dobrý den chci se zeptat mám velikou volieru kde mám andulky  a korely dohromady může teda samice andulky krmit mládě andulky a aji samec a chci se zeptat na ruční dokrmovaci směsi a kde se dají koupit i stříkačky na ruční dokrmovaci smesi


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.