Aktuálně: 5 594 inzerátů168 304 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Mladý sameček korely, prosím o radu

Lennixka (neregistrovaný) 26.02.2019, 08:38:51 xxx.xxx.4.247
Dobrý den, po předchozích několika zkušenostech s andulkami jsme si pořídili samečka korely. Za tyden mu budou tři měsíce. Můj dotaz se týká toho, jak s ním pracovat. Paní od kterého máme nás informovala, že je ručně dokrmený (to jsme chtěli), zvyklý na pobyt mimo klec a je hodně aktivní a zvídavý. Pořídili jsme velkou klec a první tři týdny ho aklimatizovali, aby si zvykl. Denně klec čistím, snažím se ve stejný čas, dávám čistou vodu, nové krmení. Papoušek není bazlivý, je dost zvědavý, podle toho jak se projevuje, vypadá spokojený. Ale.. Krmení z ruky odmítá, respektive sedí na bidle a nevšímá si. Na ruku nechce. Opravdu se nebojí, spíš mi přijde dost nerozhodný. Chápu, že může mít stres. Nový domov, je pryč od ostatních papoušků (bylo jich 5 původně). My jsme nový, prostředí je nové. Každý den s ním trávím čas, dělám rituál s nabízením jablka nebo něčeho z ruky (v klidu, jen ji dám do klece do jeho blízkosti a mluvím na něj). Hodně na něj mluvím, pískám. Starám se o interakci. Zajímá mě jak dlouho si třeba bude zvykat, když byl zvyklý na krmení z ruky a nošení na prstě? Jestli mám nějak změnit přístup nebo dělat něco jinak? Chápu, že je to běh na dlouhou trať, trpělivost nechybí. Zajimali bx mě vaše názory nebo rady. Mockrát děkuji. :)
J.M. (neregistrovaný) 28.02.2019, 12:00:52 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Lennixka z 26.02.2019, 08:38:51

Dobrý den Lennixko. Domnívám se, že chování Vašeho samečka korely možná znamená, že k Vám zatím nemá žádný vztah a že tak možná dává najevo, že je nespokojený, že by se chtěl vrátit do svého původního domova. Domnívám se, že trpělivost a dlouhodobost na to nemá vliv. Ptáci jsou kupodivu mnohem rychlejší a pohotovější, než lidé; pokud (ti ptáci) něco chtějí řešit, tak to udělají hned, téměř okamžitě. Dalším faktorem může být, že jste koreláčkovi "nepadla do oka". Poradit neumím. Ptačí mládě má nejlepší vztah k člověku, který ho sám  od malinka vykrmil. 

Lennixka (neregistrovaný) 28.02.2019, 12:22:25 xxx.xxx.51.201
Děkuji za názor. :) je mi jasné, že lepší vztah bude mít k lidem, se kterými byl od začátku. Na druhou stranu, to by si asi nikdy žádný papoušek nezvykl u nových lidí (ikdyž stát se může). Každopádně včera a předevčírem se konečně osmělil a zobal proso z ruky. :) hodně váha, přiblíží se a zase se vzdálí, i několikrát. Ale četla jsem, že to je normální reakce. Nakonec si ale vzal a vydržel dokud vše nesezobal. Takže si myslím, že určitý pokrok tu je a mohlo by se to dál zlepšovat. Na fórech hodně čtu, že to chce čas.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.