kdy je slepice vynesená

Když slepice přestane snášet vejce, po jaké době lze řící, že je vynesená, nebo jen přerušila snůšku. Jedná se o dvouleté slepice.

Děkuji za odpověď bv.

neregistrovaný bv neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele bv z 02.04.2019, 13:49:08

  1. Ve velkochovech jsou chovány nosnice pro produkci vajec pouze jednu sezonu (jeden rok) a pak jsou prodány drobnochovatelům (nebo k jatečným účelům). Takové slepice jsou nazývány "vynesené". Ve velkochovu tzv. "vynesené slepice" již vykazují nižší snášku a začínají přepeřovat. Po přepelichání a po novém opeření mohou tyto nosnice znovu dobře začít snášet, samozřejmě, pokud jim drobnochovatel poskytne ideální krmení, pobyt v sadu na trávníku a hygienické ustájení bez hlodavců, bez ektoparazitů, bez endoparazitů, chráněné proti predátorům a bez původců infekčních onemocnění.
  2. Zdravé dvouleté nosnice určitě nejsou tzv. "vynesené". Pokud momentálně nesnáší, tak pravděpodobně pouze pelichají a mohou (po přepelichání) drobnochovateli snášet uspokojivý počet vajíček ještě nejméně jeden rok. 
  3. Za "vynesené" nosnice lze pro drobnochovatele označit nosnice  tříleté a starší. Takové slepice pak v každém dalším roce svého věku postupně snáší po přepeření méně a méně vajec. Ale jsou mezi nimi individuální rozdíly ( rentabilitu chovu je třeba posoudit podle té individuální snášky).

P.S. V drobnochovu nosnice pravidelně pelichají každý rok  na podzim obvykle v říjnu až listopadu, pelichání trvá přibližně 1,5 měsíce  a v průběhu pelichání nosnice vejce nesnáší. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

prosím o radu , které byliny slepice nesmí přijímat k potravě

neregistrovaný mirek neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele mirek z 19.09.2019, 08:22:23

Slepice nesmí žrát jedovaté rostliny např.:

syrovou bramborovou nať, syrové brambory a slupky, zelená syrová rajčata a jejich nať, konvalinky, vraní oko čtyřlisté, rulík zlomocný, durman (datura stramonium), oměj, blín, námel, čemeřice, ocún, diefenbachie (pokojová rostlina), a mnoho jiných.  

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »