Aktuálně: 5 565 inzerátů168 398 diskuzních příspěvků17 660 uživatelů

Umělý odchov

Anonymní (neregistrovaný) 28.05.2019, 18:50:08 xxx.xxx.130.229
Dobrý den chtěl bych začít s umělým odchovem ptáků ale zatím mám jen zkušenosti s ručním Dokrmením. Nevím jestli stačí mít jen líheň ve které po vylíhnutí může být mladé nebo si musím pořídit, i inkubátor. Za každou radu budu rád.
J.M. (neregistrovaný) 29.05.2019, 00:44:15 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 28.05.2019, 18:50:08

  1. umělá líheň = inkubátor
  2. Nelze odchovávat ptačí mláďata pouze v líhni. 
  3. Jaké ptáky chcete líhnout ?  Papoušky, holuby, dravce, vodní ptáky, bažanty, suchozemskou drůbež, pštrosy, jiné ?
  4. K umělému odchovu jakýchkoliv ptáků potřebujete umělou líheň (=inkubátor) s příslušnými specifickými technickými parametry, specifickou odchovnu se zdrojem tepla (možná i dvě nebo více odchoveny pro různý věk mláďat), krmítka, napáječky, krmící stříkačky, náhradní energetický zdroj pro případ výpadku elektrického proudu, vytemperovanou budovu pro umístění líhně a odchoven.
  5. Dále: zdroj čisté pitné vody, stelivo, ventilátory a přívod čistého temperovaného vzduchu, specifické krmivo dle druhu a věku mláďat ptáků, desinfekční prostředky, desinfekční rohože, nepropustný box pro uhynulé ptáky určené k likvidaci v kafilerii
  6. Ekologicky schválené hnojiště (úložiště) použitých odpadních materiálů, zejména znečištěné podestýlky. .
  7. Mnoho informací a praktických zkušeností o biologii, líhnutí a chovu jednotlivých druhů ptáků a o jejich nemocech a způsobu léčení. 
  8. Známého veterináře, odborníka na druhy ptáků, které chcete líhnout a odchovávat. 
  9. Souhlas sousedů, hygieniků, myslivců, veterinářů apod. s tím, že budete provozovat líheň a odchov ptáků. 
  10. Poraďte se s nějakým zkušeným dlouholetým chovatelem ptáků. Možná, že i některé druhy ptáků je uměle odchovávat ze zákona zakázáno.
Anonymní (neregistrovaný) 29.05.2019, 08:53:25 xxx.xxx.130.229
Já chci spíš odchovavat papoušky nechci to nějak rozjíždět ve velkým. Chtěl jsem odchovat, třeba nějakého u větších papoušků a zkusit jaké to je. Jen by mě zajímalo odkud odkoupit, vajíčka jestli je nějaký ověřený chovatel.
J.M. (neregistrovaný) 29.05.2019, 12:46:12 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.05.2019, 08:53:25

  1. Domnívám se, že umělé líhnutí i odchov velkých papoušků dozoruje nějaký klub, že to legálně není možné dělat bez souhlasu takové podobné instituce. Neregistrované "množírny psů" jsou také nelegální.
  2. Můžete se jet pozeptat na nějakou výstavu nebo burzu velkých papoušků, zda Vám někdo bude ochotný prodat jejich vajíčka a za jakých podmínek.
  3. Některé infekční nemoci jsou přenosné i přes vajíčko. Některé vrozené vady  zárodku ve vajíčku také nepoznáte.  

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.