Aktuálně: 5 207 inzerátů171 637 diskuzních příspěvků17 703 uživatelů

Papoušek pravidelně a schválně řve, pomoc, je to už neúnosné

armana (neregistrovaný) 06.01.2020, 20:34:11 xxx.xxx.244.67

Ahoj, uz mam dva roky Amazonana, kluka. Driv byl docela v pohode a kricel jenom rano, nebo pres den si zarval, ale nebylo to nic neunosneho. Zrni ma nastaveno dobre, ze specializovane prodejny. Nechavam ho volne letat, venuju se mu, ucim ho obcas triky, aby se nenudil, davam zeleninu. Dokonce se mu krasne po zlepsene strave spravil zobacek atd. Bydlime spolu sami, nechava se drbat, ale jen ode mne, od navstevy malokdy. Jakmile na to prestane mit naladu, tak uz by klovnul. 

To je jenom zakladni jeho charakteristika. Prede mnou vystridal snad dva majitele a oba se ho po par mesicich zbavili, takze bych rekla, ze se mnou je uz dost dlouho a mame spolu vybudovany vztah. Je to papousek vychovany tak napul, sem tam mne klovnul pod oko nebo do nosu, vzdy ho pak dam hned do klece a prikryju, aby vedel, ze tohle ne. No zatim to uplne nepochopil, ale on klove i kdyz si hraje, takze trestam pouze kdyz klovne agresivne a silne pod oko nebo jinam do obliceje. Jeho utocny chovani nekdy projevi i ze utoci na dvere, na kterych sedi, nebo utoci jenom tak na ruzny veci, napul rozdovadeny a napul mozna ty hormony? 

No nevim. To vsechno by se jeste dalo nejak snad upravit stravou, Bachovymi kapkami, apod. Takze to ze je to dost casto maly hajzlik, tak uplne neresim. Co vadi mnohem vic, je ale ten rev.... Nemyslim tim zadny zvuky, mluveni nebo piskani. On se naucil rvat fakt hodne a cim dal hlasiteji. Nekdy to uz zni jako kdybych tady to zvire uvarila zaziva v hrnci. Takhle si to asi predstavte. 

Kdy rve nejvic ? 

Po ranu / respektive pote, co uslysi, ze jsem vzhuru. To se naucil velmi hodne rvat, a pokracuje do doby, nez dostane ranni davku zrni. Toto jsem ho castecne odnaucila tim, ze zrni po ranu proste nedostava. Dostane ho az treba za dve hodiny nebo v prubehu dne. Kdyz si ho po ranu vezmu k sobe z klece, je neuveritelne hodny, mazlivy, tichy. Nekdy mi vylozene prijde, ze on ceka, az ho prijdu ponuchnat hned po ranu, nechava se drbat. Jak rikam, kdyz to jde, zrni mu hned nedam, aby nebyl nauceny, ze kdyz rve, tak to dostane. Mimochodem partkrat jsem mu po ranu, co rval, i treba dala zrni, ale on to ignoroval, vylezl si ke mne a chtel hladit misto toho. Ale vetsinou mu o to zrni jde. 

Kdykoliv behem dne rve, kdyz odejdu z pokoje a nevidi mne. Chapu, cetla jsem o tom, muze se citit v nebezpeci. On ale rve fakt hodne, kdykoliv si dojdu na zachod a uz je to extremne neprijemny. Zkousela jsem na nej mluvit a delat nase zvuky, aby se uklidnil a opakoval je, ale neni to uspesny. Jenom ho to vyburcuje k tomu, aby rval jeste vic. 

Kdyz si udelam jidlo. Uz se prakticky nemuzu ani najist u stolu v pokoji, kde papousek je. Okamzite se spusti hlasite rvani. V takovy chvili chapu, ze zebra o to jidlo. Nicmene ja mu dam treba kousek, pokud to muze, nebo mu dam soubezne par seminek, aby nezebral. To je jediny zpusob, jak sklapne. Ale vim, ze bych mu asi nemela davat, kdykoliv jim. Protoze tim se akorat nauci, ze za to rvani dostane odmenu, ze jo. 

Dalsi metoda, krome mluveni na nej (coz nefunguje), tak jsem teda zkusila proste nechat ho jednou takhle rvat. Bylo to po ranu, ocekaval, ze dostane zrni. Byla jsem u nej v pokoji, privitala jsem se s nim, ale zrni nedostal. Protoze uz od rana rval - asi tak 2 hodiny v kuse. Takze jsem se rozhodla pockat dat mu zrni, az prestane rvat.... Sla jsem tedy do jinyho pokoje a cekala, az bude nejmene 20 minut ticho. No, pratele, muj papousek, Amazonan, dovede rvat klidne 2-3 hodiny v kuse. Minimalne. Rve opravdu hodne nahlas, ze i mne, ktera nemam zadny problemy se sluchem, to uz hodne vadi. Dokonce se v tom neustale zlepsuje a rve porad hlasiteji. 

Dovedl se naucit piskat hodne vysoky ton, potom se naucil pri svym hlasitym rvani vic otvirat zobacek, takze to zni pomalu jak krik ditete. Ten ptak nerve jako tim stylem, ze by si potreboval zarvat nejakou cast ve dni jako kazdy ptak, ale fakt stylem, jako kdyby mu bylo ublizovano. Je to rev, ze mam uplne pocit, jak kdybych ho tyrala. Zvire v nesnazich nebo tak.

Ale uz fakt nevim co s tim. Kdyz dostane za to zrni, sice na chvili sklapne, ale je to blbe. A navic i kdyz dostane, tak zacne rvat potom proto, ze jdu treba do jiny mistnosti, nebo treba proto, ze nedostane zradlo kdykoliv ja jim. Nejhorsi na tom je, ze ma fakt velkou vydrz... nekolik hodin neni problem.... je to mlady zdravy samec. 

Takze..... Mam ho fakt rada, je to muj milacek a je na mne fixovany. Jsme nejlepsi kamaradi a venuju se mu, jak muzu. Ale nemuzu se mu venovat 24/7 jako malymu diteti, coz by si asi pral. Ac to nerada rikam, tak zacinam chapat,proc ho kdo daval pryc a nenechali si ho..... Z tech beznych rad jsem zkousela kde co, tak prosim o nejakou vecnou a fungujici radu, ktera by opravdu neco udelala s jeho chovanim behem jednoho, dvou mesicu. Budu mu stavet i vetsi respektive sirsi volieru, aby se dokazal i v kleci zabavit vic. Ale on proste kdyz jsem v mistnosti ja, chce jenom mne.... 

 

Anonymní (neregistrovaný) 12.01.2020, 20:33:37 xxx.xxx.168.107

Možná poradím: Přikupte mu samičku téhož druhu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.