Aktuálně: 5 027 inzerátů173 633 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Vajíčka

zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
11.04.2008, 07:19:58 xxx.xxx.111.1
Dá se to poznat po pár dnech po zasednutí prosvícením nebo i pouhým pohledem na ně. Pokud s tím ale nemá chovatel zkušenost, je lepší to nechat na samici a zbytečně v tom nešťourat, u andulek nebývá s oplozeností problém.

Nevím jak dobře tu bude patrné ale přikládám foto, kde se vejce jeví jako tmavé neprůsvitné kromě toho úplně vpravo dole. Protože ale samice snáší vejce přes den a může jich mít třeba 7, tak je toto patrné až téměř před líhnutím.
Obrázek
mah
mah (188 příspěvků) 12.04.2008, 10:15:59 xxx.xxx.146.245
Sice je tato diskuse o poznávání oplozenosti vajíček, ale myslím si ,že toto můžu taky přidat. Čím se stane , že již vyvinutý plod před líhnutím uhyne?? Moje letošní druhá snůška čítala 7 vajec, 5 mladých krásně roste a byla ještě 2 vejce, vím, že až donedávna byly v pořádku. Včera jsem ale jedno z vajíček odebral, otevřel a byl tam již plně vyvinutý plod se žloutkovým váčkem... Čím mohu ovlivnit, aby se mi líhly a neumírali ještě ve vajíčku?? Děkuju

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.