Močení při nevyhovění s jídlem

Zdravím, 

Náš kastrovaný kocour neustále očůrává různé rohy v bytě. Příčina je, že kocour začne mňoukat, když chce odpoledne najíst, ale přitom má v misce granule ještě od snídaně a při nevyhovění z naší strany jde automaticky očůrovat rohy. Setkal se někdo s tímto problémem, popřípadě jak se to má řešit. Záchodem to není, ten čístíme téměř každý den kompletně. 

Díky moc za odpověď.

neregistrovaný Terka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Terka z 23.06.2020, 16:40:36

Moje kotě na ubytovně kálelo do bot spolubydlícím děvčatům. Nemám tušení, zda se takové povahové nešvary dají vůbec napravit. Jediné řešení je kočky (kocoura) se zbavit. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Dobrý den, jsem již zkušená chovatelka. Myslím, že je potřeba hodně lásky a trpělivosti... Zkuste se třeba poradit s odborníkem. Existují časopisy, DVD, zvířecí psychologové. Hodně úspěchů... Soňa
neregistrovaný Aňos Ávomíza neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Aňos Ávomíza z 07.07.2020, 18:33:56

Nečisté zvíře "láskou" k čistotnosti nedonutíte. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Nezbavujte se ho. Určitě není nečistotný, nejspíš jste ho jenom rozmazlili. Když nedostane, co si myslí, že mu "náleží", tak se mstí tím, že všechno pošpiní (vsadím se, že močí v místnostech, kde se nejvíc zdržujete). Z Vašeho dotazu to nevyplývá, nicméně už jsem zažil spoustu koček, které to dělali, a vesměs (pokud neměli zdravotní problémy) to vyplývalo z toho, že jim páníčci snesli první poslední a když najednou nemohli, tak byl oheň na střeše. 

Řešením je obrnit se trpělivostí a kocourka naučit, že nedostane vše, když si mňoukne. Tedy vytrvat, nechat ho o granulích dokud si neosvojí nová pravidla.

Pevné nervy (nicméně doufám, že když jste si pořídili kočku, tak jste nepočítali s tím, že to bude "plyšák" bez problémů) přeji

E. 

 

neregistrovaný Elul neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »