Aktuálně: 5 139 inzerátů172 201 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Toužím po pejskovi

Amirinka77
Amirinka77 (2 příspěvků) 15.04.2008, 10:00:07 xxx.xxx.158.16
Čauky lidičky, hrozně moc toužím po pejskovi, ale manžel je proti. Do bytu prý psa nechce. Už mám slíbené štěňátko od kamarádky.Na podzim bych ho mohla dostat, ale nechci ho prostě přinést domů. Máte někdo zkušenost z přemlouváním? Určitě by si ho potom zamiloval. Na vojně byl psovod a svého vlčáka zbožňoval.

Díky
Evča
Lenacek
Lenacek (26 příspěvků) 15.04.2008, 21:49:03 xxx.xxx.37.194
No... a co to bude za pesana? Třeba by pomohlo koupit NO, nebo BOM... jestliže je zvyklý na velká plemena... Neřekl Vám, proč je proti? Jaký má důvod?
Amirinka77
Amirinka77 (2 příspěvků) 16.04.2008, 06:41:04 xxx.xxx.158.16
Velký pejsek by asi moc šťastný nebyl. Máme byt 2+1. Prostě jen řekl, že psa ne. Že ho nebude venčit a tak. Je to ale citlivý chlap, takže by určitě nakonec podlehl. Jde jen o to, abych ho přesvědčila. Nechci štěňátko prostě donést domů proti jeho vůli. To by se asi ani mně nelíbilo. Pkusím se přiložit fotky. Žolinka je moc hodná a čistotná holčička, takže i její štěňátka to určitě zvládnou. :-)) Navíc máme 5 letou dceru, která by taky byla šťastná a určitě by i brzo zvládla se o pejska starat.
Obrázek
Pavel (neregistrovaný) 24.06.2008, 23:58:02 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Také bydlíme v bytě a o psu jsem nechtěl ani slyšet.Teď máme psi dva.Možná by stačila jedna návštěva v útulku.Přivedli jsme si jednoho z útulku a s druhým přišla dcera.Je to starost,ale je se psi legrace.Jeden je krysařík a druhý pinč.
Obrázek
R.Daneš (neregistrovaný) 06.09.2008, 23:14:51 xxx.xxx.156.101
Dobrý den,my také chcene pejska a vybrali jsme si RR.Ale máme velký problém.Jsme podnikatelé a podnikáme v pohostinsví,pracujeme si tam sami,bydlíme v bytě 3-1 a děti zatím nemáme.Četl jsem o nich hodně,čas bychom na něj měli ale co je to mít čes na psa?Může mi to někdo vysvětlit?Slyším spoustu názorů ale chci to slyšet od někoho kdo má s tímto skušenosti.Ridback je moc krásný....Pomůže mi někdo?
Brownie
Brownie (3 příspěvků) 23.09.2008, 05:33:55 xxx.xxx.179.146
Nazdarek lidicky...
Taky jsem dlouhou dobu touzila po pejskovi, ale manzel byl rezolutne proti..I presto, ze ja mu trpim jeho kocoura..tedy, jak on rika NASEHO kocoura..On je milovnik kocek a ja zase psu...Jednoho dne se mi naskytla skvela prilezitost a znama mi nabidla ctyrletou fenku, tak jsem nevahala a okamzite si ji odnesla domu. Manzel byl zpocatku nastvany. Kdyz jsem sla do prace, tak jsem pejska davala do bedynky. Manzel si casem zvykl a i pres to, ze porad tvrdi, ze psy nesnasi, tak ji venci a nechava ji volne pobihat...Ale bohuzel se s ni nemazli:-( to ho musim jeste naucit:-) s kocourem se snasi docela dobre...I kdyz je kocour dvakrat vetsi nez pejsek:-) Jeste, ze mam manzela flegmatika, jinak nevim, jak by to dopadlo:-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 23.09.2008, 18:56:37 xxx.xxx.27.1
Mít psa znamená věnovat se mu tak, aby nebyl flustrovaný. Z psů, na které lidi nemají čas pak vyrůstají v lepším případě smutní asociálové a nebo v horším zvířata atakující lidi. Od štěněte je to největší díl práce. Je potřeba ho nejen venčit a mazlit, ale navíc také vštěpovat mu sociální návyky - nebránit mu v kontaktu s jinými psy a brát ho mezi lidi. Je potřeba ho naučit zvládat stresové situace - cesty MHD, autem, procházky na rušných silnicích, procházky mezi lidmi. Návštěvy veterináře (už roční pes může být u veta nezvladatelný). Pokud tohle vše zvládnete, dospělého psa stačí už jen udržovat. Samozřejmé je alespoň 4 x denně venčení, RR potřebuje mnoho pohybu, ne jen obejít barák nebo nechat celé dny na dvorku. Navíc módnost tohoto plemene v poslední době dosti plemeni samotnému škodí. Často se u ridgebacků setkáváme pak s labilitou a s nežádoucícm chováním. Proto prosím nic nezanedbejte a "tvarujte" psa už do příjezdu domů
Martina (neregistrovaný) 29.10.2008, 18:14:52 xxx.xxx.2.142
jo taky jsem hodne chtela psa ale moje mama psi nenavidi a tak si psa poridila babicka bydlime ted u ni v dome a myslim ze mama se ted na psy diva uplne jinak asi je ma rada.
jen se staci snazit a mit stesti potom to prijde samo
Obrázek
Sunny (neregistrovaný) 21.11.2008, 22:10:11 xxx.xxx.95.115
Taky toužím po pejskovi a mám ten samý problém...přítel nechce psa v bytě, protože si myslí, že tam pes nepatří. Já jsem ale jiného mázoru. Od mala jsem vyrůstala s pejskem v bytě (pudlík) a teď mi pejsek moc chybí. Myslím, že když bych pejska přivedla, tak by nakonec byl přítel taky rád, ale já bych radějc, aby ho chtěl taky a vybírali jsem ho třeba spolu. Přítel už je na to někdy dost háklivej, když o tom začnu mluvit, ale je to silnější než já. Jsem sportovně založená (i můj přítel) a věřím, že bych se o pejska dokázala postarat. Jen se trochu bojím toho, jak by pejsek zvládal být někdy doma sám.
Uko (neregistrovaný) 15.01.2009, 13:07:41 xxx.xxx.109.211
A já bych taky chtěla psa a přítel nechce a já se asi zbláznim......koukám, nejsem sama. Jak na ně?
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 20:00:17 xxx.xxx.110.230
Jsem překvapená co žen chce pejska a jejich muž ne. Mám s tím zkušenosti.Před lety jsme si půjčili štěně od matky manžela pro dcerku na hraní , jeli jsme pod stan k rybníku na dovolenou.Já jsem si na Ťapinku tak zvykla,že když jsem jí musela vrátit měla jsem pocit, že mě berou dítě.Rozhodla jsem se, že si koupím pejska, manžel nechtěl. Jeho výmluva byla, že nesnáší když pes stůně a nakonec odejde do psího nebíčka,venčení mu nehrozilo to jsme z dětmi zvládli samy.Já jsem po pejskovi tak toužila,že jsem jela s dětmi do Pražské tržnice a ta jsem koupili naší Astičku kokršpanělku.Celý den jsem byla moc šťastná a děti taky, vybírali jsme jí jméno hráli si s ní a bylo nám fajn.Večer přišel táta domů a bylo to. Křičel na mě a moc se zlobil, ale nemohl nic dělat já jsem sice brečela, ale stálo to za to. Asta se dožila šestnácti let a on jí moc miloval. Poslední roky ho stála moc peněz, kupoval jí drahé léky a ona mu byla vděčná, celé dny už spala, ale když se vrátil večer domu výtala ho a byla jako štěně. Nikoho nenavádím, ale moje rozhodnutí stálo za to. Teď máme tříletou velkou kníračku, tu si už přál on. Já v padesáti začala chodit na cvičák a děláme obranu , stropy ze kterých jsme letos složili zkoušku Fpr1 a jezdíme na výstavy. Také se ptáte co to je mít čas na psa. Je to doopravdy hodně času jako kdyby jste měli děti. Syn má ridgebacka a ten chce hodně času. Třikrát denně nejméně hodinu venčení, ridgeback je temperamentní pes a musí hodně běhat má ve svých předcích chrta. Jeho výchova je složitější, protože se snaží přechytračit páníčka.Ale jinak je to bezvadný společník a kamarát. Jenom musíte být ve výchově důslední , to nakonec musíte být u každého pejska když chcete, aby vás poslouchal.Přeji vám všem, aby jste toho svého vysněného pejska měli.
Uko (neregistrovaný) 15.01.2009, 20:15:56 xxx.xxx.109.211
Taky zírám, co ženských chce psa a chlap ne. A já myslela, že v tom lítám sama. Ten můj je takovej paličák, při tom má rád psy. Já na něj asi moc tlačím a on se prostě kousnul. Ale nechci to udělat tak, že psa přivedu bez jeho svolení a basta...mohlo by to být později předmětem výčitek.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 20:30:00 xxx.xxx.110.230
Já bych do toho asi taky nešla znovu, ale zkuste zjistit jaká rasa by se mu líbila a třeba se jděte podívat na výstavu nebo k chovateli na štěňátka. Zkuste o tom chvíli přestat mluvit a pak ho vemte někam na výlet. Já vím ono se to mluví, ale musíte to nějak udělat a nebo si koupit nějaké jiné zvířátko, asi vám chybí.
Uko (neregistrovaný) 15.01.2009, 20:43:20 xxx.xxx.109.211
Ano ano chybí moc. O jiném mzvíátku jsem přemýšlela, ale prostě já jiné nechci a kupovat mrče jen prot, abych zapomnla na pejska, když mi morče nic moc neříká. Já prostě chci s tím psem chodit ven, blbnout s ním, na cvičák a tak. Přítelovi se celekm líbí německý pinč, hladkosrstý fox nebo z něho vypadlo že by snad pudlíka. V tom jsme už udělali pokrok....já totiž bych chtěla toho foxe nebo pinče. Pak chce psa a já fenku....to ještě ale "vyladíme"...ono to půjde, akorát já chci toho psa už rok....
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:40:29 xxx.xxx.110.230
dej si pozor na toho psího kluka oni si dost značkují a je to potom problém a čubičku, když nebudeš chtít chovat můžete nechat vykastrovat a není problém z háráním. Já ti přeji, aby jsi to zvládla, ale dej si teďpauzu a uvidíš,že to dobře dopadne držím palce.
Uko (neregistrovaný) 15.01.2009, 21:43:16 xxx.xxx.109.211
že jo že jo, já chci fenku, naši měli vždy fenku, já to hárání ustojím, to přítel má z toho stženou prdýlku :-D
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:37:14 xxx.xxx.156.235
Já chtěla psa, přítel ne. No a mám psa. Za maturitu. A ne žádného drobečka. Má už v devíti měsících 55 kg a je to Americký buldok. Přítel byl taky rezolutně proti "psa do bytu. Máme novej byt, všechno zničí. Chci být svým pánem a ne se řídit podle toho že musím jít vyvenčit psa apod." Furt jsem o tom mluvila, pořád. Snad měsíc jsem celé dny jen seděla u internetu a projížděla inzeráty. To už byl přítel načatej a já to z něj cítila. Pak jsem si našla pejska, který by se mi líbil a dala jeho foto na plochu počítače. Pokaždé když přítel zapnul PC tak se díval na pozadí mého miláčka. Jendou to chtěl předělat a já udělala strašnou scénu až jsem skoro brečela. Druhý den mi přítel řekl, že mi ho dá tedy za maturitu ať si tam zavolám. A třetí den byl Betýsek náš... a to do toho dal přítel 7000 kč jenom za psa nemluvě o věcech pro něj...chce to nepolevovat

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.