Aktuálně: 5 722 inzerátů166 273 diskuzních příspěvků17 630 uživatelů

pozor na prodejce koťat z Předměřic nad Labem

TrubkaCoSeNapalila (neregistrovaný) 01.10.2021, 21:47:50 xxx:xxx.cd03:4106
Dobrý den, chtěla bych informovat o nesolidním prodejci koťátek. Jedná se o muže a ženu z Předměřic nad Labem, kteří mají silný ruský/ukrajinský přízvuk a inzerovali kotě na bazoši. Prodávají koťata od jejich kočky a kocoura, jedná se o Perské kočky bez PP, ale vzhledově na první pohled odpovídají charakteristice plemena. Prodali nám 4. měsíční kotě bez PP za 4000, což nám za kotě bez PP přišlo vcelku adekvátní, za výlohy na očkování a odčervení. První problém nastal v momentě, kdy kotě nemělo ani doočkovanou druhou dávku vakcíny. Přesto jsme se domluvili a rozhodli se, že kotě koupíme i tak. Toto nás v tomto momentu mělo varovat, že se jedná o trochu pochybné lidi, ale koťátko bylo opravdu krásné a my jsme tak byli ochotni upustit a kotě si doočkovat sami u našeho veterináře. Kotě vypadalo zdravě, mělo pouze trochu opatlaná očka. Byli jsme ale ujištěni, že právě vstávalo a že je to normální. Bohužel nás i zmátlo, že na internetu píšou u péče o perské kočky, že olepené očka mají a že se mají omívat. Objednali jsme se k veterináři, aby jsme kotě doočkovali. Už první den však mělo děsný průjem, který ani do objednané návštěvy veterináře (za 2 dny) nepřestal. U veterináře jsme problém začali řešit, jelikož bylo podezření, že se nejedná o běžnou reakci na změnu prostředí, protože kotě si hrálo, jedlo ale poté na záchodu přišel průjem. Dostali jsme proto probiotika a domluvili jsme se, že za týden přijdeme na kontrolu a pro jistotu přineseme hovínko. Bavili jsme se také o tom, že kotě bylo krmeno běžným lidským jídlem, jako je například bramborová kaše, což může být příčinnou problémů. Neměli jste také jistotu odčervení kotěte. Zároveň se během vyšetření objevilo zánětlivé onemocnění očí, které jsme také ihned začali řešit. O dva dny později jsme veterináři předčasně volali, jelikož se průjem ještě zhoršil, zda stolice nepůjde vyšetřit dříve. Odnesli jsme ten den vzorek hovínka a dostali další léky na střevní miklofrólu. Druhý den jsme šli s kotětem na vyšetření. Díky bohu se nepotvrdilo, že by kotě mělo vážnou nemoc nebo bylo postiženo parazity. Výlohy na léky nás vyšli na 2 500 a ještě budeme očkovat, to se kvůli zdravotnímu stavu kotěte odložilo. Veterinářka nám doporučila kontaktovat prodejce o tom, co se kotěti stalo a zároveň nám sdělila, že bychom mohli požadovat proplacení nákladů léčby, jelikož kotě mělo nemocné oči a zároveň střevní problémy z důsledku špatného krmení. Rozhodli jsme se proto kontaktovat tyto chovatele, co nám kotě prodali, minimálně proto, abychom je informovali o tom, že prodávali nemocné kotě, což by se nemělo. Zároveň chovají další kočky, takže i kvůli nim. Chovatel byl strašně arogantní, odmítal, že by kotě bylo nemocné, na informaci o léčbě a případném nahrazení alespoň části nákladů, když prodávali údajně zdravé kotě reagoval, ať kotě vrátíme. Řekli jsme tedy, že ano, (hlavně ze zvědavosti z reakce, takto nezodpovědným lidem bychom kotě nikdy nevrátili) ale musí nám i tak proplatit plné náklady na léčbu i cenu kotěte začal šílený kolotoč, který mě donutil to zde i sdílet, jelikož mě to šokovalo a chtěla bych varovat všechny lidi, co by mohli na inzerát na další koťata od tohoto chovatele narazit. Chovatel se začal vysloveně dožadovat vrácení kotěte s tím, že proplatí kupní cenu, nikoliv však náklady na léčbu. To jsme samozřejmě odmítli, že v momentě, kdy by jsme ho vraceli chceme proplatit všechny náklady, na které máme i doklad od veterináře a informovali jsme chovatele, že zároveň můžeme předložit lékařské zprávy z veteriny, kde je popsán problém i postup léčby. Chovatel ale stále tvrdil, že kotě je zdravé a chtěl ho vrátit. Nebyla s ním řeč, na rozumné argumenty, že zánět v očích nevznikne za den reagoval, že je v práci a nemá čas. Po půl hodině jsme se tedy domluvili na dalším hovoru později. Znovu jsme kontaktovala chovatele, který hned suveréně chtěl kotě vrátit, odmítal ale v tomto případě uhradit léčbu. Zároveň nás začal obviňovat, že jsme kotě špatně krmili my (jedlo purina granule pro koťata a purina masové kapsičky, které nám schválil i veterinář), že si náš veterinář ceny vymyslel a léčba tolik vůbec stát nemohla. Znovu jsme nabídla dokumenty z vyšetření a doklady za platby. Zároveň jsem zmínila, že se můžeme dožadovat úhrady i právně. Doufala jsem, že v ten moment chovateli dojde, že se jedná o reálný problém. V ten moment chovatel začal křičet, že si mě nahrává a že mu nemůžu vyhrožovat. Slušně jsem mu řekla, že tohle není vyhrožování, ale pouze informace o tom, že kotě nemocné je a že se jedná o problém, co vznikl v důsledku jejich péče. V ten moment jsme se vrátili na začátek k větě "vraťte kotě za jeho cenu" a celá konverzace se opakovala. Moje maminka, co mi s touto záležitostí pomáhala se asi po 10 minutách točení v kruhu rozhodla vzít si pána na ucho. Ten to v ten moment položil. Napsala jsem mu ještě SMS, že máme právo požadovat výlohy na léčbu, že dokumenty pošlu klidně na e-mail, pokud zašle jeho tvar. Reakce ale nepřišla. O peníze nám nejde, víme, že zvířátko se rovná zodpovědnost, že se musí počítat i s takovými problémy. Šlo hlavně o princip, čekali jsme pravděpodobně omluvu, zájem o stav kotěte a ochotu nahradit vzniklé problémy. Nikoliv však výhrůžky nahráváním, obvinění z toho, že je kotě nemocné kvůli nám a přístup, kdy by kotě chtěli vrátit, ale bez náhrady veterináře a jeho léčby. To nám přijde opravdu nepochopitelné. Možná si říkáte, že jsme hloupí, že kupovat takto kotě je blbost, že jsme se s chovatelem neměli hádat. Říkáte si třeba, že kotě bez PP není dobrý nápad. To záleží na úhlu pohledu a sami by jsme udělali určité věci podruhé jinak. Celý příběh píšu hlavně jako varování před těmito chovateli, z jejiž vyjadřování jsme vyrozumněli, že takto neprodávají koťata poprvé. Kotě na první pohled totiž opravdu vypadalo zdravě a problémy se ukázaly až poté, co se opakovaně pokakalo. Nakonec jen zmíním, že po týdnu léčby máme konečně první tužší bobeček, kocourek vypadá spokojený a přikládám i fotografii kotěte Hodně štěstí všem, kteří si chtějí také pořídit koťátko bez PP z internetu, aby je nic podobného nepotkalo a aby dali na intuici a při prvním podezřením na nějakou nekalost koťátko nekupovali.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.