Aktuálně: 5 730 inzerátů166 299 diskuzních příspěvků17 632 uživatelů

Ochrnutý francouzský buldoček

Barča (neregistrovaný) 26.05.2022, 21:35:19 xxx.xxx.25.194

Dobrý den, ahoj, obracim se na Vás s prosbou o radu, třeba se najde nekdo s podobným příběhem. Máme 4 ročného francouzského buldočka, do teď žádné zdravotní potíže, uplně zdravý, plný života, spokojený. V jeden den měl neobvykle nafouklé bříško, celý se klepal, byl dýchavičný jako kdyby běžel 10 km. Nespozorovali jsme že by něco sežral co by neměl, akorat nám napadlo, že by to mohol byt klacek, ty měl docela v oblibě

Barča (neregistrovaný) 26.05.2022, 21:42:46 xxx.xxx.25.194

Vet. udělal sono - nic, röntgen - nic, až na druhom röntgenu s kontrastni latkou videl v žalúdku 5 cm těleso, vypadalo to na ten kousek z klacíčku. Dal mu od bolesti injekci, parafínovy olej ať se to promaže a stačilo jenom čekat. Prišli jsme domů, pejsek spinkal hodinku a půl, vstal a už se nepostavil na zadní pacinky, táhl je za sebou. Ihned jsem jeli zpatky, vet. zkontroloval snímky z RTG ale nic nespozoroval, jedine mezi dvema obratlemi zúženejši misto než u ostatnich. 

Barča (neregistrovaný) 26.05.2022, 21:50:00 xxx.xxx.25.194

Dal nám 2 možnosti, buď operace, ktera v pul 9 večer z Chebu do Plzně byla nereální i po finanční stránce a nebo infuze s kortikoidmi, už rozchodil takhle hodne pejsku pry.Rozhodli jsme sepro infuze, dávame už 5. den + antibiotika, injekce s Bčkem a ted nám dal na 4 dny injekce do svalu - Dexametazon. Pejsek se pokouši i sám si sednout, bohuzel je na podlozce, ma pleny protoze neudrží moč ani stolici. Papá i pije nastesti, snaží se. Máte nekdo podobnou zkusenost? Rozchodil se pejsek? Co rikate na fyzioterapii? Bohuzel presnou diagnózu nevime, to je to nejhorši... prosím poraďte

Anonymní (neregistrovaný) 06.02.2024, 22:41:34 xxx.xxx.244.101
Odpověď na příspěvek uživatele Barča z 26.05.2022, 21:50:00

Dobrý den ,jak to dopadlo ?Ja už čtvrtý měsíc bojují z našim buldočkem .

Fikovnice
Fikovnice (3579 příspěvků) 07.02.2024, 23:09:58 xxx.xxx.63.55
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.02.2024, 22:41:34

A co se u Vás děje? Neříkejte, že máte doma 4 měsíce ochrnuté zvíře, které dělá pod sebe?😢

A jinak si myslím, že Vám zadavatelka neodpoví, když ty příspěvky jsou rok a tři čtvrtě staré.

Anonymní (neregistrovaný) 08.02.2024, 10:24:16 xxx.xxx.128.7
Fikovnice:

A co se u Vás děje? Neříkejte, že máte doma 4 měsíce ochrnuté zvíře, které dělá pod sebe?😢

A jinak si myslím, že Vám zadavatelka neodpoví, když ty příspěvky jsou rok a tři čtvrtě staré.


Nemusí možná “dělat pod sebe”, ale ochrnutý může být i déle. Chodíval kolem nás ve městě pán s ochrnutým buldočkem, nosil mu zadní část v jakémsi závěsu. Údajně takto dopadl po nějakém větším nešetrném  šťouchanci od nerudné ženské.

Mají k tomu frbulkové nějakou zvláštní dispozici? 

Fikovnice
Fikovnice (3579 příspěvků) 08.02.2024, 11:16:57 xxx.xxx.63.55
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.02.2024, 10:24:16

To nevím, to Vám odpoví zkušenější.

Jen vím, že bych asi 4 měsíce ochrnuté zvíře při životě nedržela. Vím, že se dokonce i tu objevily videa “paraolympioniků” - zvířata běhající po předních a mající ochrnuté zadní v závěsu na kolečkách. Nevím, na tom konkrétním videu si pamatuji, že vypadali šťastně…ale já bych zřejmě takové zvíře nechala v poklidu odejít za Duhový most.

impact
impact (362 příspěvků) 08.02.2024, 12:04:29 xxx.xxx.24.208
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.02.2024, 11:16:57

Já jsem vloni strávila pár hodin v sídle Jezevčíků v nouzi, kde mají ochrnutých pejsků několik desítek a odjela jsem neskutečně nabitá pozitivní energií.. A až zase za teplého počasí začnou open dny, rozhodně tam pojedu znova. Už jen proto, abych si mezi ně mohla lehnout na deku v trávě, nechat všechny starosti za brankou a užívat si té lásky a radosti, co tam všude panuje.

Fikovnice
Fikovnice (3579 příspěvků) 08.02.2024, 12:07:11 xxx.xxx.63.55
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 08.02.2024, 12:04:29

A tak já Vám věřím. Viděla jsem tady to video, možná je dával Lupus (?).

Jenže to je, když jsou psi pospolu. Nevím nevím, jestli bych pak dávala doma mít ochrnutého psíka…ale třeba ano, nikdy neříkej nikdy.😉 Záleželo by to na tom, zda bych na něm viděla, že JEMU na životě záleží a CHCE žít.

Fikovnice
Fikovnice (3579 příspěvků) 08.02.2024, 12:09:32 xxx.xxx.63.55
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 08.02.2024, 12:04:29

Btw, Impact copak to máte tedy za šikovného štěníka? Byl asi ve vláknu Psi v médiích. Mně se také líbí.🥰 Ten je k adopci?? Ne, já nemám podmínky…jen si říkám, že i když je u Vás spokojený, že takový psík by se asi mohl snadno udat. Nebo se pletu?

Fikovnice
Fikovnice (3579 příspěvků) 08.02.2024, 12:19:10 xxx.xxx.63.55
Fikovnice:

A co se u Vás děje? Neříkejte, že máte doma 4 měsíce ochrnuté zvíře, které dělá pod sebe?😢

A jinak si myslím, že Vám zadavatelka neodpoví, když ty příspěvky jsou rok a tři čtvrtě staré.


Btw, kdo jste pamětníci z IF a četli jste tehdy i kočky…

…tak já měla šílené období, kdy jsem adoptovala jednoho kocourka za druhým…a oni mi umírali na ty hnusné “F” nemoci (FIP, FeLV). No a pak jsem si řekla, že už riskovat depozitum/útulek nebudu (mj. hrozilo, že si nakazím Fida!) a vzala jsem si kotě od venkovské kočky. Jela jsem pro něj pomalu přes půl republiky, a to je můj současný tzv. Prostřední. No a nějak celkem brzy po adopci/převzetí mi ochrnul na zadní nohy!!! Byl to šílený pohled, ale hlavně se NIKDY nezjistilo, co mu bylo. Vetka tehdy jako tzv. ultimum refugium navrhla píchat kortikoidy (s tím, že je to u mláděte prasárna, ale že neví, co jiného dělat). No a dnes je to můj nejdivočejší kocour, nejvíce mrštný a atletický!👍

ALE: Dodnes, když si na to vzpomenu, mám husí kůži a hlavně to byla šílená záhada, oč šlo.

impact
impact (362 příspěvků) 08.02.2024, 12:36:56 xxx.xxx.24.208
Fikovnice:

Btw, Impact copak to máte tedy za šikovného štěníka? Byl asi ve vláknu Psi v médiích. Mně se také líbí.🥰 Ten je k adopci?? Ne, já nemám podmínky…jen si říkám, že i když je u Vás spokojený, že takový psík by se asi mohl snadno udat. Nebo se pletu?


To je můj vlastní pes a pokud by teda nevadilo, ráda bych si ho (resp. ji) nechala… 😄 Myslím, že mám taky nárok na to, abych měla něco svého. 😄😄

Espiro
Espiro (350 příspěvků) 08.02.2024, 13:20:22 xxx.xxx.207.140
impact:

To je můj vlastní pes a pokud by teda nevadilo, ráda bych si ho (resp. ji) nechala… 😄 Myslím, že mám taky nárok na to, abych měla něco svého. 😄😄


A kdyby to vadilo, tak mi ji dáte? 😀

Aluška (neregistrovaný) 08.02.2024, 13:24:39 xxx.xxx.200.75

Kamarádka má 2 jezevčíky. Starší myslím že asi 10ti letý, je 2 roky ochrnutý na zadní nohy. V lese dostal od divočáka. Jezdí na vozíčku, v zimě má místo koleček lyžičky. Močový měchýř musí vymačkávat, bobek podchází samovolně.  Občas za ní jedu, ten pes je v pohodě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.