Aktuálně: 5 017 inzerátů173 561 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Buzení papouška v noci

Adél (neregistrovaný) 15.02.2023, 00:09:31 xxx.xxx.52.75
Dobrý den, tento dotaz bude možná zvláštní, ale nedá mi to a nevím kde se poradit. Pořídili jsme si Korelu, je to sameček, 4 měsíce starý. Ručně dokrmený, vymazlený. Máme ho v kleci v obýváku, přes den ho hodně pouštíme. Na noc ho zakrýváme ( do poloviny aby tam měl vzduch), je na to zvyklý od 1. dne. Snažím se mu dělat večerku v 20h, on už sám chce na svoje spací bydýlko, čeká na zakrytí, začne si brousit zobáček a má už klidový režim. Tady si nejsem jistá jestli nevadí hrající TV, přítel se dívá každý den do půlnoci. Papoušek má v kleci tmu, je v klidu, možná spinká, může mu ale škodit zvuk, myslím co se kvality spánku a zdraví týče? Nebo je to blbost? Budí se sám ráno v 8h. A za další ...věc co mě velmi trápí... Situace: přítel došel z hospody před půlnocí, klidně v obýváku rozsvítí, vytáhne papouška z klece, píská na něj, mazlí se s ním půl hodiny. ....Vadí takové vytržení ze spánku papouškovi? Může to mít vliv na jeho zdraví? Nebo se nic nestane. Jsem moc úzkostlivá? Vynadala jsem přítelovi že ho takhle budí, on si klepe na čelo že nejsem normální ...v podstatě se kvůli tomu hádáme. Prý řeším p*viny. Kdo z nás má ohledně režimu a buzení ze spánku pravdu? Je to můj první papoušek a všechny situace jsou pro mě nové. Chci aby se dožil vysokého věku a záleží mi na jeho zdraví. Díky za případné odpovědi

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.