Aktuálně: 5 174 inzerátů172 168 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Korela - poraďte 2

XzoroXJX
XzoroXJX (17 příspěvků) 20.04.2008, 18:11:19 xxx.xxx.231.1
Zdravim, asi před měsícem jsem sem psal ohledně Pepika a jeho agresivity viz: http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-1361/strana-1.html a dnes je to už mnohem lepší, Pepík se nechá pohladit už kouše značně míň ale když ho mám u sebe tak nechce mluvit ani zpívat, párkrát se to stalo že by se u mne rozkecal ale tot vše, ted i nekdy za mnou dobrovolne přilítne. Ale můj dotaz je zase ohledně kousání, když mi Pepa sedne na prst a ja se s nim přiblížím k zrcadlu a začnu se s ním jakoby přibližovat aby ťukl zobákem o zrcadlo tak asi po 10 sec. se může ukecat,to neni vteřina aby z něj nešlo jeho slavné "Pepiku" nebo všelijaké kvokaní atd, dokonce opakuje okamžitě tóny které mu v tu danou chvíli zapískám, ale jak mu odstraním z viditelnosti zrcadlo, ten se nas... otevře zobák a poklobe mně tak jak svět neviděl, normálně na mně dělá i nálety přičemž mně vždycky kousne, pak ho musím pul hodiny uklidňovat aby si jakžtakž sedl na prst. Nevíte proč mluví jen před zrcadlem a proč je po odsunu od zrcadla tak naštvanej ? a co by se s tím dalo případně dělat ??? Mockrát děkuji !!! přikládám pár fotek Pepika.
Obrázek
bambam (neregistrovaný) 20.04.2008, 18:40:27 xxx.xxx.224.196
ale tohle není perlová mutace
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 21.04.2008, 18:43:42 xxx.xxx.48.29
Papouškovi je zřejmně lépe pokud vidí sice sebe ale může si myslet, že vidí např. partnera. Možná by to chtělo papouška k zrcadlu nepouštět a pokud má zrcátko v kleci tak jej odstranit. Postupně jej zvykat na vaši přítomnost. Podávat různé pochoutky apod. Sám má dvě ochočené korely lutino a jedna je perfektní ani jednou neklovne pokud jí mám na prtě apod. Druhá korela když jí vemu na prst klove. Moc to nebolí ale je to nepříjemné. Přeji vám hodně úspěchů s ochočováním.
Mirka (neregistrovaný) 24.06.2016, 17:09:23 xxx.xxx.36.23

Dobrý den,

naší roční korelce jsme pořídili druhou korelu a první den jsme je k sobě nepustili. Naše byla celá divoká a tak jsme zkusili je k sobě pustit, jenže jí ta naše okamžitě do krve vytahavala pírka z hlavičky.

Nevíme proč to dělá a zda si na sebe zvyknou.

Prosím o radu a děkuji.

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.