Aktuálně: 5 206 inzerátů171 617 diskuzních příspěvků17 703 uživatelů

Který papoušek je tichý?

Hynek (neregistrovaný) 23.04.2008, 00:17:53 xxx.xxx.180.149
Potřeboval bych poradit. Dříve jsem choval ptáky a taky malé papoušky - andulky a korely, a teď bych si chtěl pořídit středně velkého papouška do bytu jako společníka. Hlavní kritérium je, aby nebyl moc hlučný. Měl bych čas se mu věnovat, protože pracuju doma, takže o celodenní společnost by měl postaráno, ale příliš hlasitý papoušek by mi asi vadil. Samozřejmě bych byl rád, kdyby byl schopen se naučit i něco říct, ale není to nezbytná podmínka. Co jsem zatím zjišťoval, tak mi vychází jako asi nejlepší kadidát amazónek. Můžete mi v tom poradit?
Norika (neregistrovaný) 23.04.2008, 10:33:55 xxx.xxx.175.196
Mam vyse mesiaca amazonka supinkoveho a som velmi spokojna. Vyberala som si ho okrem ineho aj podla hlucnosti lebo byvam v panelaku a mozem potvrdit, ze je naozaj velmi tichy. Samozrejme ked sa dozaduje pozornosti (napr. ked pridem poobede z prace) tak to vie dat dost hlasno najavo, ale trva to len chvilu. A ked sa mu venujem nie je ziadny problem.
Mirjana (neregistrovaný) 23.04.2008, 19:40:47 xxx.xxx.93.119
Tichý papoušek - papoušek meyerův - žlutotemenný, papoušek koňžský, aymara...
Hynek (neregistrovaný) 25.04.2008, 11:55:54 xxx.xxx.180.149
Díky všem za rady, nakonec jsem se rozhodoval mezi amazónkem šupinkovým a papouškem konžským. Vyhrál papoušek konžský a od včerejška ho mám doma! Díky
cone
cone (1412 příspěvků) 28.04.2008, 20:26:54 xxx.xxx.176.221
Mám doma také dva ručně dokrmené pap. konžské, nyní mají asi 16 měsíců, byli samozřejmě naprosto krotcí, ale chci je dále na chov, tak je moc dále neochočuji, ale nedá jim, aby mě při krmení nepotahali za rukávy a prsty a na oplátku je zase já popotahuji za horní zobák, což se jim abnormálně líbí.Pokud se budeš konžskému cíleně věnovat, budeš mít určitě úžasného společníka.Myslím, že třeba oproti žakům a senegalcům jsou více otevření míň lekaví.
Obrázek
afrikakorps (neregistrovaný) 29.04.2008, 20:23:49 xxx.xxx.129.11
treba porcelanovy nebo na obrazku . . .my se prispusobujeme paouskum ne oni nam ...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.