Aktuálně: 5 055 inzerátů173 235 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Chameleon jemenský-chov

anonymní (neregistrovaný) 14.11.2011, 19:25:34 xxx.xxx.65.244
Dobry den chci se zeptat zakoupil jsem si žarovku s UVB zařenim nevadi když bude mit v terarii chmeleon jen tohle světlo nebo to mam nakombinovat a dat tam obě dvě světla.prosim odepiš te na XXPitrys@seznam.cz
Romana (neregistrovaný) 20.11.2011, 11:18:52 xxx.xxx.210.50
Dobry den, mam rocniho samce chameleona a koupila jsem k nemu 6 mesicni samicku. Chtela jsem je mit spolu v terariu o rozmerech 150 x 100 x 50, ale kdyz jsem je dala do teraria, tak na sebe zautocily. Chtela jsem se zeptat jestli je muzu jeste nekdy dat k sobe, aby si na sebe zvykli, nebo jestli bude lepsi, kdyz budou kazdy zvlast? Dekuji za odpoved. Romana
anonymní (neregistrovaný) 07.01.2012, 15:54:13 xxx.xxx.63.94
Dobry den je chmeleon dobry na mazleni jestli se muže hladit?
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 13:15:23 xxx.xxx.18.124
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně mého drahého chameleona jemenského. Nedávno mu začalo "otékat" oko a stále se zvětšuje, nyní se to samé děje i s druhým okem. V mém okolí není žádný zvěrolékař, který by se zabýval chovem plazů. Nemáte prosím někdo nějaké zkušenosti s podobnými problémy?
katka (neregistrovaný) 09.01.2012, 16:48:09 xxx.xxx.156.11
Ahoj ráda bych se zeptala chci si koupit chameleona ale nevmí kde a taky jak velký by mělo být terárium
Hanďour (neregistrovaný) 23.01.2012, 15:05:40 xxx.xxx.216.102
Dobrý den, můj Chameleon snědl s cvrčkem kousek dřeva, může se mu něco stát? Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 26.01.2012, 14:15:09 xxx.xxx.252.254
pro Hanďour: o pár stránek napřed se tady píše, že by se to mohlo ucpat uvnitř chameleona a on by pak mohl klidně i uhynout. Já z toho teda taky dostal strach, ptže v příručce se píše, že chamíci můžou mít jako podestýlku kokosovou drť - ale tady v diskuzi jí nedoporučují, ptže právě dochází ke spolknutí spolu s lovenými cvrčky. Mám tedy dotaz, zda tu kůru můžu použít nebo mám raději použít písek? Děkuji za odpověď.
kristýna glasová (neregistrovaný) 11.03.2012, 21:38:17 xxx.xxx.105.216
Dobrý den, chtěla bych si pořídit chamíka, ale mám problém s živými cvrčky, dá se krmit např. sušenými?
anonymní (neregistrovaný) 26.03.2012, 22:20:45 xxx.xxx.8.69
mam chameleona kluka asi 4měsice jedl z ruky nechal se chovat ted jak k nemu dame ruku tak po nas vystartuje nějaka rada? a mam se ho pořad pokoušet chovat?byla bych moc rada za radu děkuji.))
Lucie (neregistrovaný) 17.04.2012, 21:42:06 xxx.xxx.29.34
dobrý den prosím poratte máme chameleonici cca 6měsíců a asi týden nám pořád hrabe v rozích a nemůžem přijít na to proč jí i pije normálně děkuji za rady Lucka
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2012, 07:24:49 xxx.xxx.189.140
prosim o pomoc... mame 8 mEsicu stareho chameleonkY samicku a samecka...drive byli ve spolecnem terariu, ted je kazdy zvlast, jelioz se zacali prat. ale co me trapi je ze: ruzek na hlavicce u samecka najednou zbelal, jako kdyz se to loupe,ale neloupe se a dalsi vec ze se stale zarabava do hliny. jak by mel byt velky takto stary chameleon?me prijde ze skoro vubec nerostou:-(Dostavaji vitaminy prakticky denne, vody maji take dost:-( POKUD BY JSTE NEKDO VEDEL DE JE PROBLEM PISTE PROSIM NA MEIL: DEKUJI A PREJI PEKNY DEN:KAMILA
Jana Bastlová (neregistrovaný) 03.08.2012, 12:51:32 xxx.xxx.109.9
zdravím mám problém s naším chameleonkem nemůže vystřelit jazýček .Je vidno,že má hlad děsně dlouho zaměřuje potravu a pak jde od toho ,ale když mu dáme sarančata nebo cvrčka do hubičky tak to bez problémů zbaští.Světlo má,vitamínky taky a je stár tak 3-4 roky prosim poradte
Síma (neregistrovaný) 21.10.2012, 11:48:57 xxx.xxx.77.70
Dobrý den, doma mi zůstala po bratrovi roční samička chameleona. Žádné velké problémy s ní nikdy nebyly, až na to, že už 2x měla vajíčka, ale samozřejmě neoplodněná. Teď máme ale problém, nechce téměř žrát, přitom je to mimořádný jedlík. Také se mi zdá, jako by nesnesla teplo, což mi přijde velmi divné, když jí alespoň na chvilku zapnu hřející světlo, otevře pusu (což jsem se dozvěděla, že dělají, když je jim teplo)., dále leze k zemi a včera už dokonce i spadla z větve, ale nic se jí nestalo. Jediné, co žere je salát. Cvrčky, sarančata ani červy nechce, přitom jindy byla schopná zlikvidovat krabičku červů za den. Nejsem žádný odborník, proto prosím o každou radu. Děkuji
Síma (neregistrovaný) 21.10.2012, 11:50:50 xxx.xxx.77.70
Dobrý den, doma mi zůstala po bratrovi roční samička chameleona. Žádné velké problémy s ní nikdy nebyly, až na to, že už 2x měla vajíčka, ale samozřejmě neoplodněná. Teď máme ale problém, nechce téměř žrát, přitom je to mimořádný jedlík. Také se mi zdá, jako by nesnesla teplo, což mi přijde velmi divné, když jí alespoň na chvilku zapnu hřející světlo, otevře pusu (což jsem se dozvěděla, že dělají, když je jim teplo)., dále leze k zemi a včera už dokonce i spadla z větve, ale nic se jí nestalo. Jediné, co žere je salát. Cvrčky, sarančata ani červy nechce, přitom jindy byla schopná zlikvidovat krabičku červů za den. Nejsem žádný odborník, proto prosím o každou radu. Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2012, 23:12:53 xxx.xxx.97.45
Zdravim prosím poraďte mám chamíka a nejsem si jist zda je to sameček, helma mu zatim moc nevyrostla a ostruhy (nevim jak maj vypadat)
Obrázek
Barca (neregistrovaný) 06.01.2013, 16:18:13 xxx.xxx.232.109
me by zajimalo cim a kdy krmit chameleona
Obrázek
Allisenka
Allisenka (1 příspěvků) 17.01.2013, 09:40:43 xxx.xxx.23.32
Zdravím.chci se zeptat, jak davat chamikovi ovoce.jestli primo do tlamy nebo staci nekde polozit? zkusila jsem mu dat banan do misky ale vubec si toho nevsiml :D Tak prosím o radu zkušenějších :) Dekuji
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.