Chameleon jemenský-chov

Jestli mu pán (paní) nedává jarovou vodu,pak bych ty bubliny pochopil (bublifuk) :-)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
heee to je dobrý.......
cooo....
Dovolím si nesouhlasit...Všude je psaný..že se stím musí zajít k veterináři.. pokud si člověk netroufně to zamáčknotu zpět..sám.. a to zamáčknutí se provádí navlhčeným prstem a krouživím pohybem a malým tlakem..ale dopuručuju ti zajít na veterinu..Máš to jistější..;-)

Odpovědět
To jo...,souhlasim .Otázka jen jestli se to podaří a při nejbliším potřebě extrementovat,to zase nevyleze..no. Je to zavažný problem,který (asi) zpraví až veterinař.
Ještě bych doplnil,že by bylo vhodné na nějaký čas (14 dní) vašeho chovance moc nepřekrmovat.Zkusit třeba červíky + menší smykaný hmyz.

Zrdravím, máme doma cca 4 měsíční samičku chameleona jemenského, zatím se vždycky svlíkla celá, ale teď jí to trvá asi už 14 dní a zatím je svlíknutá jenom z jedné strany. Máme jí nějak pomoct nebo to zhodí příště. Četla jsem, že se používá heřmánek, ale i tak to nejde. Nemáte na to někdo nějaký fígl.
Děkuju za radu Pája
neregistrovaný Pavla neregistrovaný
Nepomáhat!Mam chameleony několik let a svékájí se odlišně.Někteří nohy za tři neděle tělo atd. a pak někteří chameleoni celí nejednou.Tak nechat a on si poradí věřte.
neregistrovaný Bobo neregistrovaný
dobrý den chci se poradit moje samička hrabe skušební jamky na kladení tak sem ji odstavil koupil vermikulit dal pod topné těleso, po nakladení ma být nadoba s vajíčky odkrytá nebo přikrtá kdyš ji mam v teráriu ? jakou teplotu má mít vermikulit? za rady děkuji.
ejzin ejzin 1 příspěvků
http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=80
neregistrovaný Mirek neregistrovaný
Na této adrese maš vše co potřebuješ pro odchov Chameleona Jemenskeho v pěkném podaní a včetně ilustrace.Tak at se ti daří.
Dobry den, chtela bych se zeptat jaka velikost teraria je nejidealnejsi pro chameleona jemenskeho??? Diky moc:)
Ahoj všichni chovatelé měl bych na Vás dotaz mám 2 suchozemské želvičky žlutohnědý a ještě bych si k nim chtěl pořídít chamíka je to dobrý nápad jak se tyto 2 zvířátka snáší a co nemoci nepřenáší si je navzájem předem děkuji za odpověd a prosím na mail: sladek.martin@seznam.cz
Pro chameleony je dobré mit terrarium řešený na výšku .Terrarium umístěte tak ,aby měl chameleon nadhled.To znamená,že spodní část by měla začínat od pasu a končit nad vaší hlavou,aby nebyl ve stresu.Chameleon vylézá na nejvyší bod terraria a je plně spokojený pokud muže na vás koukat z hora.
Ahoj Martine tato kombinace není příliš vhodná už jen proto že chameleon potřebuje odlišné parametry terrarka než želvičky a to nezapomen že chameleon bude lozit i po dně terrarka a to by nemuselo dobře skončit.
jak praví Bobo,terrárko na vyšku.Jen doplním,čím větší tím bude lepší pro vašeho chovance a nesledný jeho vývoj a rust.
Zdravím všechny, tak jsem také propadla kouzlu chamíků a jednoho si přídila ale stále tápu, všude píšou něco jiného...potřebuju tedy trochu poradit od zkušenějších chovatelů(-: Jak je to s tou UV zářivkou? Mám UV žárovku 26 W, je ale s nízkím UV-B, musím mít jinou? Nějak se mi to nezdá, přitom jsem ji koupila v obchodě, kde mají i chamíky, takže by tomu měli rozumět. Chamíka nemám ještě ani týden, jí, pije a až do včerejška byl v pořádku, pak ale ztmavl a zdá se být unavený, příčinu se mi najít nepodařilo, vitamíny dávám, teplo, vlhko má..může to mít něco společného s tou zářivkou? Děkuji za radu
neregistrovaný Pája neregistrovaný
ahoj.
mam prosbu.muj chameleon je nemocny.ma zapadle oci,je malatny a nema silu zrat.ma mekkou prilbu.predpokladam,ze jde o odvapneni.cvrcky obaluji ve vitaminech,ale ne pravidelne.do ted byl naprosto v pohode.nebo snad dehydratace?
pokud nekdo vi,prosim o radu a zda by byl normalni stav navratny nebo ne.
diky
kraken kraken 1 příspěvků
Cau Petře jedná se opravdu o dehydrataci!Pokud ti otevře tlamičku podavej mu dvakrát deně pár kapek vody smíchaných s vitamíny(injekční stříkačkou bez jehly) dukladně promíchej.Ta měkká prilba,popiš prosím líp.Chamíci mají měkou prilbu z boku,jinak je ale tvrdá po obvodu.
Ahoj umrel mi chameleon .Nemel vubec zadne priznaky nemoci.Vecer byl vporadku .Rano se zdal taky normalni a kdyz jsem prisla z prace uz lezel na zemi.Nema nekdo tuseni co se mu mohlo stat
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 80 (celkem 382)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »