Aktuálně: 5 562 inzerátů168 362 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Chameleon jemenský-chov

Mirek (neregistrovaný) 04.10.2009, 22:34:45 xxx.xxx.45.106
Stalá teplota no víš přes leto sem udržoval chov jen dospělcu a to proto,že sem smýkal na louce kobylky a ruzný hmyz,aby nemeli chamíci jednotvarnou potravu..Abych se dostal k tomu co potřebuješ vědět.Koncem leta samozřejmě začíná topna sezona a než abych vytapěl kladiště žarovkou (drahá elektřina) tak mam nad topením mobilní poličku na ktere mam vyskladané snužky.Pozor jen musíš vychytat teplotu,nastavením vyškou nad topením...Nedavej přimo na topení!!!Dej hlinu,ale ne z pole atd.Hlinu ze zahradnictví....,kvalitní...,bez přirizených prirodních parazitu,který by ti požírali vajička.Nedavej rašelinu..,brzy vysychá!Kladište musí být vlhké ne mokré!Crvčky stačí koupit ve zverimexu,ale lepší je si časem vyšlechtit svuj chov...,tím že třetí generaci ci ponecháš na chov....,sou odolnější na nemoce.Chov cvrčku je jednoduchý pokud se budeš držet techto rad.Ja už sice cvrky nechovám,jelikož mam chov sarančat stěhovavých(nesmrdí,nedělaj kravál a rostou rychleji)Tak at se ti daří....
dasa (neregistrovaný) 05.10.2009, 14:45:21 xxx.xxx.36.242
ja jeste nemuzu chovat sarancata, moji prcci jsou na ne jeste malinky. A ten smrad je nejakej fakt velkej? ja mam chamiky v pokoji kde spim, tak bych nerada mela z toho pokoje smradiste. Jinak dik za cenne rady
Mirek (neregistrovaný) 05.10.2009, 20:06:18 xxx.xxx.45.106
Smrad,To chapu...,aby se ti napadníci neotáčely mezi dveřma :) .Ne neboj zase tak moc nesrděj...,ale samozřejmě záleží jak často jim budeš udržovat čistotu a to je samozřejmě otravné....,časově náročne.Na druhou stranu,jak si psala že maš malinký chamíky ,tak i sarančata se nerodí už dospělí a tak mužeš podávat malé........... :-)
daasik (neregistrovaný) 06.10.2009, 18:44:56 xxx.xxx.195.81
o napadniky mi nejdde sem stastne zasnoubena a az dostuduju tak mozna vdana, chamici jsou takovy nase miminka.....a ty sarancata se rodej jak velky? Ja jsem si dneska koupila velky cvrcky, ale ted si mi dal brouka do hlavy.Moji chamici maj kolem 7 cm. takze bastej tak maxinalne 1 cm velky cvrcky
daasik (neregistrovaný) 06.10.2009, 19:05:29 xxx.xxx.195.81
A jeste me tak napada, muzou chamici meloun myslim ten cervenej /vodni/
Mirek (neregistrovaný) 06.10.2009, 23:23:53 xxx.xxx.45.106
Sarančate se líhnou ve velikosti 3mm.Do mesíce maj 1 cm až 2 cm,při dostatečné teplotě a denímu přísunu potravy!Nehledě na to,že vubec nesmrdí a hlavně necvrkaj....,což by si ocenila hlavně v noci....,kdy chce člověk spát.........a věř že sem to už zkoušel si na to zvyknout.....,ale nejde!Ovoce mužeš podavat,ale zásadně nepodávej citrusové plody!!!!!!!!!!Meloun ...ok
daasik (neregistrovaný) 07.10.2009, 16:01:13 xxx.xxx.195.81
Tak sem se pustila do tech cvrcku, ale mam strach o tu teplotu, v pokoji mam vetsinou kolem 25 stupnu, ale bydlim v rodinnem domku a topime si sama do podzima krbem a pak kdyz topenim tak se stava ze obcas netopime vubec. No asi to bude peknej orisek. a je normalni ze se mi chamik slika znovu ani ne po mesici?
Mirek (neregistrovaný) 08.10.2009, 13:11:41 xxx.xxx.45.106
s teplotou se musíš vypořadat...,třeba svítit žarovkou.Chamíci se svlekají ruzně...,třeba i po měsíci,to je nornal.
anonymní (neregistrovaný) 19.10.2009, 12:43:27 xxx.xxx.112.101
Dobrý den mám prosbu poradte mi někdo nutně prosím čím krmit mladé čestvě vylýhnuté,jenda varka už mi pomřela,octomilky nebyli smai schopní chytit.
anonymní (neregistrovaný) 19.10.2009, 15:59:43 xxx.xxx.5.109
jaké je vhodné období pro koupi chameleona jemenského, prosím odpovězte.
Mirek (neregistrovaný) 19.10.2009, 22:19:12 xxx.xxx.45.106
krmit tyden až 14 dní starýmy cvrčky.(velikost 3mm)
Obrázek
kate. (neregistrovaný) 25.10.2009, 22:30:09 xxx.xxx.235.212
Ahoj zkušenějším :), chtěla jsem se zeptat, zařizuju terárium pro chamíka, a chtěla bych tam i nějakou živou rostlinku... poradí někdo jaký druh tam dát, aby nevadila ani teplota, vlhkost, přímý světlo a navíc, to je hlavní, aby nebyla jedovatá ? Přemejšlím nad fíkusem (benjaminem), nolinou, cykasem nebo crassulou.. je to vhodný ? nebo má někdo lepší návrhy ? :) sem s nima :) předem díííky :) kate.:)
anonymní (neregistrovaný) 26.10.2009, 21:40:34 xxx.xxx.45.106
Ibišek (Hibiscus), šplhavnice - voděnka (Epipremnum, Scindapsus), fíkovník malolistý (Ficus benjamina), fíkovník šplhavý (Ficus pumila)
Jirka (neregistrovaný) 31.10.2009, 19:06:17 xxx.xxx.183.202
Ahoj tohle forum je fakt parádní věc. Mám problém, přistihl jsem můj pár chamíků při páření, je to tak 2 dny. Od dneška je celý den chameleonice černá a na přibližujícího se samce syčí už z půlky akvária. Patrně tuším o co jí připravil. Napadají mě dvě možnosti jak řešit v mém teráriu 90x70x50 cm to, aby nebyla samička příliš vystresovaná. Rozdělit pletivem nebo koupit druhou samici. Co je vhodnější? Mým začátečnickým rozumem asi první možnost, druhá nemusí stres samičky vyřešit. Ba?
Obrázek
dasa (neregistrovaný) 01.11.2009, 20:14:32 xxx.xxx.195.81
ja mam podobny problem akorat mam vystresovanyho samecka tim ze mi ho samicka porad napada....tak sem jim terarko rozdelila ale tak aby na sebe nevideli
Martin (neregistrovaný) 04.11.2009, 22:15:40 xxx.xxx.52.106
Zdravím. Mám dotaz ohledně mého chamíka... Mám 10ti měsíčního samečka chameleona jemenského, dosud jsem nepozoroval ze by mu něco scházelo, nebo přebývalo... Až dnes jsem si všimnul, že se mu nad pravou přední nohou začíná tvořit nějaký výrustek, nebo váček. Prosím o pomoc, nebo alespoň o radu čím to může být způsobeno... Jinak je v pořádku, nijak mu to nevadí, dokonce si na to nechá i sáhnout. Děkuji.
Obrázek
Mirek (neregistrovaný) 05.11.2009, 18:50:26 xxx.xxx.45.106
Pošly sem foto toho (váčku) Jinak mě napadá jen
DNA - Jedná se o kyselinu. Projevuje se selháním ledvin a v důsledku toho ukládání kyseliny močové v různých částech těla. Vzniká v důsledku dehydratace, podchlazení a nevyvážení poměru přijímaných bílkovin a velmi malého množství vody. Navenek se prokazuje otoky kloubů na končetinách a opuchlinovým polštářkem podél páteře. Častější podávání vitamínu A potíže zmírní.
Martin (neregistrovaný) 05.11.2009, 20:48:19 xxx.xxx.52.106
Dá se s tím něco dělat? Vody má dost, jednak má v teráriu misku s vodou a jednak se mu dvakrát deně rosí rostliny v terárku... Teplo tam má taky, pohybuje se mezi 30 až 32 stupni... přes noc okolo 25ti.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.